Pasaulyje

2020.05.22 18:47

Putinas: Rusijoje stabilizavosi epidemiologinė padėtis

BNS 2020.05.22 18:47

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad šalyje epidemiologinė padėtis stabilizavosi, sumažėjus naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičiui.

Kalbėdamas per vaizdo konferenciją su aukščiausio rango pareigūnais, V. Putinas pažymėjo, jog „teigiama dinamika nėra tokia greita, kaip mums norėtųsi – kartais ji būna net nestabili, tačiau ji tikrai egzistuoja“.

Šiuo metu Rusija užima antrąją vietą po Jungtinių Valstijų pagal užsikrėtimo atvejų skaičių: ten pranešta apie daugiau kaip 326 400 užsikrėtimo ir per 3 200 mirties atvejų. JAV užfiksuota jau per 1,5 mln. susirgimo ir 90 tūkst. mirties atvejų – tai yra didžiausi pasaulyje rodikliai.

Rusijos lyderio teigimu, teigiamos tendencijos paruoštų dirvą tolesniam karantino švelninimui, tačiau jis pabrėžė, jog būtina išsaugoti ligoninių pajėgumus galimai naujai susirgimų bangai.

Kaip V. Putinui pranešė pareigūnai, COVID-19 pacientus gydančios įstaigos šiuo metu užpildytos daugiau nei perpus, o naujų pacientų, ypač sunkiai sergančių, palaipsniui mažėja.

Mirtingumo lygis Rusijoje lieka nepaprastai žemas (apie 1 proc.), todėl Vakaruose kilo įtarimų, kad šalis nepraneša tikrųjų aukų skaičių. Rusų pareigūnai atmeta tokius teiginius, o žemą mirtingumą paaiškina veiksmingomis prevencijos priemonėmis ir testavimu plačiu mastu.