Pasaulyje

2015.10.29 18:01

Respublikonas P. Ryanas išrinktas JAV Atstovų Rūmų pirmininku

BNS 2015.10.29 18:01

JAV įstatymų leidėjai trečiadienį išrinko konservatyvių pažiūrų respublikonų politiką Paulą Ryaną, prisidėjusį prie biudžeto ir mokesčių politikos kūrimo Kongrese, Atstovų Rūmų pirmininku, tikėdamiesi nutraukti daug mėnesių trukusią politinę suirutę.

Devynias kadencijas Viskonsinui atstovavęs politikas, kuris žadėjo užimti svarbiausią postą Kongrese tik tuo atveju, jeigu jam pavyks suvienyti susiskaldžiusius respublikonus, gavo 236 balsus 435 vietų rūmuose ir tapo trečiuoju pagal rangą JAV pareigūnu po prezidento ir viceprezidento.

Demokratų lyderė Nancy Pelosi 184 balsus, o maištingasis konservatorius Danielas Websteris  – devynis. Buvęs valstybės sekretorius Colinas Powellas, kaip ir kongresmenai Johnas Lewisas bei Jimas Cooperis pelnė po vieną balsą.

P. Ryano išrinkimą įstatymų leidėjai bei svečiai pasitiko ilgai netilusiais audringais plojimais ir džiugiais šūksniais; tarp kviestų svečių buvo ir 2012 metų prezidento rinkimų kandidatas Mittas Romney, pasirinkęs P. Ryaną savo pagalbininku.

Charizmatiškas 45 metų respublikonas pakeis dabartinį ketverius metus šį postą užėmusį pirmininką Johną Boehnerį, kuris praėjusį mėnesį paskelbė, kad atsistatydins spalio 30 dieną.

J. Boehneris nusprendė atsistatydinti spaudžiamas maištingų konservatyviųjų veikėjų savo partijoje, tuo atskleisdamas ryškų susipriešinimą tarp šių įstatymų leidėjų ir nuosaikesnių respublikonų Atstovų Rūmuose.

„Atstovų Rūmuose prasideda nauja diena, – pareiškė M. Rommey žurnalistams trečiadienį, kai buvo nominuotas į Atstovų Rūmų pirmininko postą. – Mes nenorime, kad Rūmai liktų tokie kaip buvo pastaruosius kelerius metus. Mes žengsime į priekį, mes vienysimės“.