Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.22 13:20

Aviakatastrofa Pakistane – gyvenamajame rajone nukrito keleivinis lėktuvas, mažiausiai 40 žmonių žuvo

atnaujinta 19.29
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.05.22 13:20

Valstybinei oro bendrovei „Pakistani International Airlines“ (PIA) priklausantis keleivinis lėktuvas, kuriame buvo 107 žmonės, penktadienį sudužo gyvenamajame rajone pietiniame Karačio mieste.

Lėktuvas leidosi Karačio Jinnah oro uoste po skrydžio iš Lahoro miesto ir rėžėsi į gyvenamuosius namus Modelio kolonijos rajone apie 14.45 val. vietos laiku (12.45 val. Lietuvos laiku).

Pranešama apie pirmąsias aukas

Avialinijų atstovai nurodė, kad lėktuvu skrido 99 keleiviai ir 8 įgulos nariai, rašo „Reuters“.

BBC, remdamasi vietos sveikatos apsaugos pareigūnais praneša, kad žuvo mažiausiai 40 žmonių

„Kol kas radome kiek daugiau nei 40 kūnų“, – teigė gelbėjimo operaciją prižiūrintis majoras Mohammadas Mansooras..

Tiesa, baiminamasi, kad aukų skaičius gali sparčiai didėti, nes dauguma žmonių vis dar yra po namų griuvėsiais ir lėktuvo nuolaužomis.

„Mūsų skaičiavimais, po nuolaužomis turėtų būti dar apie 50 kūnų“, – tiesioginės transliacijos metu sakė Faisalas Edhis, vadovaujantis labdaringai organizacijai, kuri padeda vykdyti paiešką.

Taip pat pranešama, kad bent 11 žmonių išvežti į gydymo įstaigas, nėra žinoma, kiek iš jų yra lėktuvo keleiviai, o kiek gyvenamojo rajono gyventojai.

Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai ir nuotraukos, kuriose, kaip teigiama, užfiksuoti dūmai, kylantys iš lėktuvo sudužimo vietos.

Nacionalinės televizijos paskelbtose nuotraukose matyti valstybinės Pakistano tarptautinių avialinijų lėktuvas „Airbus 320“, nukritęs gyvenamajame rajone. Virš namų kilo juodų dūmų debesys.

Gelbėtojai ir vietos gyventojai žmones traukė iš po griuvėsių, o ugniagesiai bandė užgesinti liepsnas. Naujienų agentūros AFP reporteris matė, kaip apdegę kūnai buvo nešami į greitosios medicinos pagalbos automobilius.

Šio vaizdo įrašo, kuriame tariamai užfiksuotas Pakistane nukritęs civilinis orlaivis, LRT.lt autentiškumo patvirtinti negali.

„Karačyje sudužo lėktuvas. Stengiamės patvirtinti keleivių skaičių, bet pirminiai [duomenys] rodo, kad buvo 99 keleiviai ir aštuoni įgulos nariai“, – sakė aviacijos valdybos atstovas Abdul Sattaras Khokharas. Jis pridūrė, kad laineris skrido iš Lahoro ir nukrito netoli kelionės tikslo – Karačio Jinnah tarptautinio oro uosto.

Pakistane komerciniai skrydžiai kelias savaites buvo įšaldyti dėl koronaviruso pandemijos. Juos leista atnaujinti tik prieš kelias dienas.

Šiuo vaizdo įrašo, kuriame tariamai užfiksuotas Pakistane nukritęs civilinis orlaivis, pasidalino „Deutsche Welle“. LRT.lt jo autentiškumo patvirtinti negali.

Vidaus reikalų ministras Ijazas Ahmadas Shahas sakė, kad lėktuvas patyrė techninį gedimą, o pilotas buvo paskelbęs nelaimės signalą.

Pasak liudininkų, „Airbus A320“ mėgino du ar tris kartus nusileisti prieš suduždamas gyvenamajame rajone netoli Džinos tarptautinio oro uosto. Oro uosto pakraštyje esantis Model Kolonio gyvenamasis rajonas yra skurdus ir smarkiai perpildytas.

Vietos gyventojas Abdul Rahmanas pasakojo matęs kaip orlaivis mažiausiai tris kartus apskriejo oro uostą, veikiausiai mėgindamas nusileisti, bet įsirėžė į kelis namus.

Policija ir kariškiai apsupo teritoriją kordonu.

„Airbus“ kol kas neatsakė į prašymą pakomentuoti situaciją. Skrydžiai iš šiaurės rytinio Lahoro miesto – Pakistano labiausiai apgyvendintos Pundžabo provincijos sostinės – į Karačį paprastai trunka pusantros valandos.

Tinkamumą skraidyti patvirtinantys dokumentai rodo, kad lėktuvas paskutinį kartą buvo patikrintas valstybinių tarnybų praėjusių metų lapkričio 1 dieną. PIA vyriausiasis inžinierius pasirašė atskirą sertifikatą balandžio 28 dieną, pažymėdamas, jog orlaiviui buvo atlikta visavertė techninė priežiūra ir kad „lėktuvas yra visiškai tinkamas skraidyti ir atitinka visus saugos“ reikalavimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi