Pasaulyje

2020.05.22 14:15

LRT iš Sidnėjaus. Supykusios Kinijos spauda išvadino Australiją „Vašingtono šunimi“

Rita Baltušytė, LRT RADIJAS, Specialiai iš Sidnėjaus, LRT.lt2020.05.22 14:15

Australijoje stabiliai plokštėjant koronaviruso kreivei, dėmesio centre atsidūrė blogėjantys santykiai su Kinija.

„Gigantiška kengūra tapusi Vašingtono šunimi“ – tokio apibūdinimo Kinijos valstybės kontroliuojamoje spaudoje žaliasis kontinentas susilaukė dėl Australijos ministro pirmininko Scotto Morrisono iniciatyvos organizuoti tarptautinę ekspertų komisiją koronaviruso kilmei ištirti.

LRT RADIJO žinios. Šalies mokyklų abiturientai pasitinka paskutinį skambutį

Kinijos užsienio prekybos ministerija netruko paskelbti didinanti tarifus Australijos miežių ir jautienos importui ir grąsina atsisakyti 64 mlrd. per metus verto geležies rūdos importo.

JAV vadovai taip pat aktyviai pasisakė, kad būtina įvykdyti tyrimą dėl COVID-19 atsiradimo ir paplitimo bei galimo Pekino duomenų slėpimo. Kinijos diplomatai ir valstybės pareigūnai aktyviai neigia, kad koronavirusas prasidėjo ir pirmiausiai išplito Kinijoje, šalies propaganda kaltę dėl pandemijos bando suversti įvairioms užsienio valstybėms.

Pasaulio sveikatos asamblėjoje (PSA) buvo priimta ES inicijuota rezoliucija, kuri turi ištirti pasaulio reakciją į pandemiją, tačiau rezoliucijoje Kinija ar kitos valstybės nėra minimos.

Australijos valstybės ir valstijų parlamentai dar neposėdžiauja.

Tačiau nepasakysi, kad gyvenimas juose visai apmiręs – štai iš Viktorijos parlamento rūmų sklinda verdamų patiekalų kvapas – nuo kovo mėnesio čia kasdien pagaminama daugiau kaip 100 tūkst. maisto porcijų dėl pandemijos sunkioje padėtyje atsidūrusiems gyventojams.

Viktorijos pavyzdžiu netrukus pasiekė ir kitų valstijų parlamentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.