Pasaulyje

2015.10.30 01:02

Moldovos parlamentas atstatydino V. Streleco vyriausybę

ELTA2015.10.30 01:02

Ketvirtadienį Moldovos parlamentas atstatydino Valeriu Streleco vyriausybę, kurią buvo sudariusi valdančioji proeuropietiška koalicija. Nepasitikėjimui kabinetu pritarė 65 deputatai iš 101, praneša „Interfax“.

Atstatydinimą inicijavo opozicinės Socialistų ir Komunistų partijos, turinčios parlamente 45 vietas. Kartu su opozicija prieš vyriausybę balsavo valdančiajai koalicijai priklausančios Demokratų partijos atstovai. Kitoms valdančiosios koalicijos partijoms – Liberalų demokratų ir Liberalų – atstovaujantys parlamento nariai balsuojant susilaikė.

Valdančioji proeuropietiška koalicija skilo, kai buvo panaikinta buvusio premjero Vlado Filato, kuris yra Liberalų demokratų partijos lyderis, teisinė neliečiamybė. V. Filatas įtariamas korupcija ir dalyvavimu pagrobiant 1 milijardą dolerių iš šalies bankų sistemos.

Atstatydinimo svarstymas vyko jau antrą mėnesį Kišiniove nesibaigiančių daugiatūkstantinių antivyriausybinių akcijų fone. Ir ketvirtadienį tūkstančiai žmonių apsupo parlamento pastatą ir reikalavo, kad atsistatydintų prezidentas ir ministrų kabinetas, būtų surengti pirmalaikiai rinkimai, ištirtas 1 milijardo dolerių dingimo skandalas. Demonstrantai skandavo: „Šalin vyriausybę!“, „Šalin banditus!“, „Šalin oligarchus!“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.