Pasaulyje

2015.10.29 15:27

Per pastarąsias savaites karo lėktuvai Sirijoje smogė 12 ligoninių

ELTA2015.10.29 15:27

Per pastarąsias savaites karo lėktuvai Sirijos šiaurėje smogė mažiausiai 12 ligoninių, pražudydami 35 pacientus ir medicinos personalo darbuotojus, ketvirtadienį pranešė nevyriausybinė organizacija „Gydytojai be sienų“.

Jos teigimu, smurto eskalacija nuo rugsėjo pabaigos taip pat privertė tūkstančius civilių palikti savo namus, be to, pastebima tendencija, kad vis dažniau iš oro apšaudomi medicininės paskirties pastatai. Organizacija neįvardijo, kuri šalis įvykdė oro antskrydžius. Rusijos ir Sirijos naikintuvai vykdo intensyvią aviacijos kampaniją Vakarų ir Šiaurės vakarų Sirijoje.

„Gydytojai be sienų“ pareiškime nurodė, kad kartu su dešimtimis žuvusiųjų dar 72 asmenys buvo sužeisti per oro atakas prieš ligonines Alepo, Idlibo ir Hamos provincijose. Dar šešios ligoninės buvo priverstos užsidaryti.

Mūšiai tarp sukilėlių ir prezidentui Basharui al-Assadui ištikimų pajėgų suintensyvėjo, kai Rusija, stodama į Sirijos lyderio pusę, pradėjo vykdyti oro antskrydžių kampaniją toje šalyje rugsėjo 30 dieną.

Pastarąjį mėnesį dar 1 700 šeimų prisijungė prie 110 tūkst. žmonių, besiglaudžiančių stovyklose Idlibo provincijoje, teigia „Gydytojai be sienų“, pridurdami, kad pagalbos organizacijoms sunku susitvarkyti su tokiu dideliu nelaimės ištiktų žmonių antplūdžiu.