Pasaulyje

2020.05.22 07:40

Vašingtonas teigia neplanuojantis trauktis iš sutarties dėl strateginės puolamosios ginkluotės

BNS 2020.05.22 07:40

JAV nesiruošia trauktis iš Strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo sutarties (START) su Rusija ir ketina šiuo klausimu pradėti geranoriškas derybas su Maskva, ketvirtadienį pareiškė nacionalinio saugumo patarėjas Robertas O'Brienas.

Atnaujinta START sutartis numato, kad JAV ir Rusija gali turėti ne daugiau kaip po 1 550 strateginių branduolinių kovinių galvučių ir ne daugiau kaip 700 jų laikyti parengtas panaudoti.

Ši sutartis, sudaryta JAV vadovaujant Barackui Obamai, o Rusijai – Dmitrijui Medvedevui, įsigaliojo 2011 metų vasario 5-ąją; jos galiojimas baigsis 2021-aisiais.

Atsakydamas į televizijos „Fox News“ klausimą, ar Jungtinės Valstijos ketina nepratęsti START galiojimo, R. O'Brienas pareiškė: „Ne, aš taip nemanau.“

„Ketiname pradėti geranoriškas derybas su rusais dėl branduolinės ginkluotės kontrolės“, – pridūrė prezidento Donaldo Trumpo patarėjas.

Jis pridūrė, kad derybos su Maskva dėl ginkluotės kontrolės „jau artėja“.

Anksčiau dienraštis „The Wall Street Journal“ rašė, kad naujasis D. Trumpo derybininkas ginkluotės kontrolės klausimais Marshallas Billingslea planuoja artimiausiu laiku susitikti su Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Sergejumi Riabkovu ir aptarti naują Vašingtono pasiūlymą dėl plačios apimties susitarimo apriboti visas Rusijos, JAV ir Kinijos branduolines pajėgas. Leidinio duomenimis, šis susitikimas turėtų įvykti Vienoje.