Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.22 06:32

Naujausia informacija. PSO: Pietų Amerika – naujas COVID-19 epicentras

Madride ir Barselonoje atidaromi viešbučiai ir barai; atnaujinta 23.07
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.05.22 06:32

Bakingamo rūmai Londone dėl koronaviruso pandemijos šiemet atleis 380 pagal trumpalaikes sutartis dirbančių darbuotojų, penktadienį patvirtino Karališkosios kolekcijos fondo atstovė.

Atnaujinta 23.06

Į Airiją atvykę keliautojai privalės laikytis 14 dienų karantino

Keliautojai, nuo kitos savaitės atvykę į Airiją, privalės nurodyti adresą, kur jie 14 dienų laikysis karantino, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Simonas Harrisas (Saimonas Harisas).

Šia priemone siekiama užkirsti kelią koronaviruso plitimui šalyje.

Nuo ketvirtadienio iki mažiausiai birželio 18 dienos atvykstantys į Airiją keliautojai privalės užpildyti formą, nurodydami adresą, kuriame dvi savaites laikysis saviizoliacijos.

„Tai yra neeilinės priemonės, tačiau jos būtinos visuomenės sveikatos krizės metu“, – sakoma S. Harriso pranešime.

Jis pabrėžė, kad dokumentas, jau naudojamas neprivaloma tvarka atvykstantiems keltais ir per oro uostus, „užtikrins tikslesnį ir greitesnį kontaktų atsekimą“ po bet kurių patvirtintų užsikrėtimo atvejų.

„Ši forma bus naudojama siekiant palengvinti tolesnių patikrinimų sistemą, siekiant įsitikinti, kad žmonės, atvykstantys į šalį, apsistos ten, kur nurodė“, – pridūrė jis.

Informaciją privalės pateikti visų tautybių atstovai, įskaitant atvykėlius iš kaimyninės Didžiosios Britanijos, kuri atleido atvykstančius airius nuo panašių priemonių, kurios bus įvestos birželio 8 dieną.

Atnaujinta 21.47

Madride ir Barselonoje nuo pirmadienio galės atsidaryti muziejai, viešbučiai, barų terasos, penktadienį paskelbė vyriausybė. Ispanijoje priemonės buvo sušvelnintos jau anksčiau, tačiau Madride ir Barselonoje buvo palikti griežtesni apribojimai.

Tokie patys švelninimai kituose Ispanijos regionuose buvo priimti prieš dvi savaites.

Dauguma šalies teritorijų, kuriose jau įgyvendintas pirmasis priemonių švelninimo etapas, netrukus galės pereiti prie kitų etapų: atidaryti paplūdimius, baseinus, kino teatrus.

Muziejai Madride ir Barselonoje galės atnaujinti savo veiklą, tačiau lankytojų skaičius bus sumažintas 70 proc., o viešbučiuose išliks uždarytos tokios bendros patalpos, kaip baseinai, sporto klubai bei poilsio kambariai.

Ispanija nepaprastąją padėtį pratęsė iki birželio 6 d. Siekiant kovoti su COVID-19 plitimu, šiuo laikotarpiu yra smarkiai ribojamas žmonių judėjimas.

spanija yra viena iš koronaviruso labiausiai paveiktų šalių. Remiantis Sveikatos ministerijos duomenimis, COVID-19 liga Ispanijoje pareikalavo 28 628 gyvybių.

Atnaujinta 20.58

PSO: Pietų Amerika – naujas COVID-19 epicentras

Pietų Amerika tapo nauju koronavirusinės infekcijos COVID-19 epicentru, žemyne smarkiai išaugus užsikrėtimo atvejų skaičiui, penktadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

„Tam tikra prasme, Pietų Amerika tapo nauju šios ligos epicentru. Matome, kad daugelyje Pietų Amerikos šalių vis daugėja [užsikrėtimo] atvejų“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO Ekstremaliųjų padėčių programai vadovaujantis Mike'as Ryanas.

Atnaujinta 17.55

Afrikoje užregistruota jau daugiau nei 100 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, skelbia AFP naujienų agentūra, remdamasi oficialiais penktadienį paviešintais duomenimis.

Iki penktadienio 11 val. visame žemyne buvo patvirtinti 100 002 COVID-19 atvejai. Liga jau pareikalavo 3 095 gyvybių.

Daugiausia mirties atvejų užfiksuota Šiaurės Afrikoje: Egipte patvirtinti 15 003 COVID-19 atvejai, mirė 696 žmonės, o Alžyre – 7 728 atvejai ir 575 mirtys.

Ekspertai perspėja, kad COVID-19 atvejų Afrikoje gali būti gerokai daugiau, nes valstybės nėra pajėgios atlikti labai daug tyrimų.

Atnaujinta 17.39

Rusijoje šį mėnesį turėtų būti registruotas mirtingumo rodiklių šuolis, penktadienį pranešė ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova.

„Gegužę mirtingumas bus gerokai išaugęs“, nors gydytojai bando „išgelbėti kuo daugiau pacientų“, sakė ji vyriausybės posėdyje, konkrečiai neužsimindama apie koronaviruso aukas.

„Susirgimas ir lėtinės ligos ne visada turi teigiamą pabaigą“, – pareiškė T. Golikova per susitikimą su prezidentu Vladimiru Putinu ir sveikatos priežiūros specialistais.

Rusija penktadienį pranešė apie 150 mirties nuo koronaviruso atvejų – iki šiol tai yra didžiausias oficialus vienos dienos aukų pagausėjimas. Valdininkai kritikų kaltinami neskelbiant tikrųjų skaičių, jų teigimu, tai daroma siekiant sumenkinti krizės mastą.

Maskvos meras Sergejus Sobianinas taip pat perspėjo, kad gegužės mėnesį turėtų būti registruojamas aukštesnis mirtingumo lygis.

„Mirties nuo koronaviruso atvejų bus daugiau gegužę nei balandį, nes viruso pikas buvo pasiektas gegužės pradžioje“, – pažymėjo S. Sobianinas.

Atnaujinta 17.06

Čekijoje koronavirusas tebėra suvaldytas?

Čekijos pareigūnai penktadienį pareiškė, kad koronaviruso plitimas šalyje ir toliau kontroliuojamas, praėjus beveik dviem savaitėms po to, kai švelninant visuotinį karantiną buvo vėl atidaryti prekybos centrai, kino teatrai ir restoranų terasos. 10,7 mln. gyventojų turinti Europos Sąjungos narė, pranešusi apie 8 757 susirgimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejus, įskaitant 306 pasibaigusius mirtimi, dabar registruoja vis daugiau pasveikusių asmenų ir mažiau hospitalizuotų pacientų.

Atnaujinta 17.05

Baltarusijoje per parą – daugiau kaip 900 naujų atvejų

Baltarusijoje patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius penktadienį išaugo iki 34 303, per praėjusią parą nustačius 932 naujus atvejus, skelbia šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 12 833. Ministerijos duomenimis, per visą infekcijos plitimo Baltarusijos teritorijoje laikotarpį mirė 190 įvairiomis lėtinėmis ligomis sirgusių pacientų, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Iki šiol šalyje atlikta daugiau kaip 419 tūkst. testų dėl koronaviruso.

Atnaujinta 17.04

Rusija prognozuoja „reikšmingai didėsiantį“ mirčių nuo COVID-19 skaičių

Rusija prognozuoja, kad šalyje gegužę bus registruojamas mirštamumo nuo COVID-19 šuolis, paskelbė vicepremjerė Tatjana Golikova. Maskvos meras Sergejus Sobianinas sakė taip pat prognozuojantis, kad gegužę bus fiksuojamas didesnis mirštamumas nuo COVID-19.

Rusija yra kritikuojama, kad nuslepia dalį mirčių nuo COVID-19. Penktadienį šalis paskelbė apie 150 mirčių nuo šios ligos. Tai yra didžiausias koronaviruso aukų skaičius per parą. Iš viso Rusijoje COVID-19 nusinešė 3 249 žmonių gyvybes. Rusijos kovos su koronavirusu operatyvinio štabo duomenimis, per pastarąją parą užregistruoti 8 894 nauji COVID-19 atvejai, padidinę bendrą užsikrėtimo atvejų skaičių iki 326 448.

Atnaujinta 16.08

Bakingamo rūmai atleis 380 darbuotojų

Bakingamo rūmai Londone dėl koronaviruso pandemijos šiemet atleis 380 pagal trumpalaikes sutartis dirbančių darbuotojų, penktadienį patvirtino Karališkosios kolekcijos fondo atstovė. Šis fondas rūpinasi Britanijos monarchų pilių priežiūra bei meno kūriniais. Visiems atleistiems darbuotojams buvo pasiūlyta ateinančiais metais sugrįžti į darbą, teigė atstovė.

Karalienės Elžbietos II oficiali rezidencija Londone duris lankytojams atveria vasarą, karalienei išvykus į vasaros rezidenciją Škotijoje. Bakingamo rūmuose lankytojus aptarnauja šimtai darbuotojų – jie parduoda bilietus, suvenyrus, kuria audiogidus.

Karališkosios kolekcijos fondo atstovės teigimu, didžiąją dalį darbuotojų sudaro pensininkai ir studentai, kurie per mėnesį uždirba vidutiniškai 2 tūkst. svarų. 2018 m. Bakingamo rūmuose apsilankė daugiau nei 570 tūkst. žmonių, šiemet dėl koronaviruso pandemijos rūmų atidarymas buvo atšauktas.

Atnaujinta 14.42

Romos merė: „išskėstomis rankomis“ laukiame turistų

Roma „išskėstomis rankomis“ laukia turistų, pareiškė Italijos sostinės merė Virginia Raggi. „Atvykite į Italiją ir į Romą. Epidemiologiniai duomenys aiškiai rodo, kad Roma yra saugus miestas“, – kalbėjo ji interviu radijui.

Italija, kurios turizmo sektorių dėl koronaviruso pandemijos ištiko krachas, birželio 3 dieną ketina atšaukti kelionių ribojimus turistams iš užsienio. Nuo tada ir italai galės laisvai judėti po visą šalį.

„Romoje vėl atsidaro parduotuvės, barai ir restoranai. Mes siekiame naujos pradžios“, – sakė merė. Po birželio 3-iosios į Italiją atvykusiems užsieniečiams nereikės dviem savaitėms izoliuotis. Todėl Italija tikisi naujo starto turizmui.
Vis dėlto perspektyvos yra liūdnos.

Lacijaus regione, kuriame yra sostinė Roma, ik metų pabaigos tikimasi 80 proc. turizmo nuosmukio. Vidaus turizmas, kuris vasaros mėnesiais gali šiek tiek išaugti, nepajėgs kompensuoti turtingų turistų iš užsienio nebuvmo, įspėja turizmo ekspertai.

Atnaujinta 11.49

Rusija penktadienį paskelbė apie per pastarąsias 24 val. užregistruotas 150 mirčių nuo COVID-19. Tai yra didžiausias oficialus koronaviruso aukų skaičius šalyje per parą, nors, anot stebėtojų, tikrasis pandemijos mastas šalyje gali būti didesnis.

Iš viso Rusijoje COVID-19 nusinešė 3 249 žmonių gyvybes, praneša „Reuters“.

Rusijos kovos su koronavirusu operatyvinio štabo duomenimis, per pastarąją parą užregistruoti 8 894 nauji COVID-19 atvejai, padidinę bendrą užsikrėtimo atvejų skaičių iki 326 448.

Kaip skelbia valstybinė Rusijos naujienų agentūra TASS, mirštamumas nuo COVID-19 Rusijoje vėl šoktelėjo ir pasiekė 1 proc. Mirštamumo lygis iki šiol didesnis buvo tik balandžio 30 ir gegužės 1 d.

Atnaujinta 11.38

Latvijoje pasveiko 69 proc. pacientų, kuriems buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija COVID-19, penktadienį pranešė Ligų profilaktikos ir prevencijos centras.

Pranešime sakoma, kad pasveiko 712 iš 1 030 nustatytų užsikrėtusiųjų. Per parą šalyje buvo patvirtinti dar penki užsikrėtimo koronavirusu atvejai, atlikus 1 745 testus.

Iki šiol Latvijoje atlikti 96 366 testai COVID-19 nustatyti. Užsikrėtę koronavirusu šalyje mirė 22 žmonės. Per pastarąją parą buvo hospitalizuotas tik vienas COVID-19 pacientas. Šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 25 užsikrėtusieji, iš jų dviejų būklė – sunki. Iš gydymo įstaigų išrašyti 136 koronavirusine infekcija persirgę pacientai.

Estijoje – 7 nauji užsikrėtimai

Estijoje per praėjusią parą nustatyti septyni nauji užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Naujų mirties atvejų pastarąją parą neužregistruota.

Iš 881 praėjusią parą atlikto testo viruso SARS-CoV-2 infekcijai nustatyti aštuonių rezultatai buvo teigiami.

Penktadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 gydomi 37 pacientai. Dviem iš jų prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai.

Iš gydymo įstaigų išrašyta 314 pacientų. Pasveikusiais nuo COVID-19 iš viso pripažinti 1 508 žmonės.

Nuo epidemijos pradžios Estijoje nuo COVID-19 mirė 64 žmonės. Iš viso šalyje atlikta 74 tūkst. pirminių testų dėl COVID-19, iš jų 1 807 (2,4 proc.) rezultatai buvo teigiami.

Karantinas Jungtinėje Karalystėje

„Žmonės, atvykstantys į JK, turės karantinuotis“, – televizijai „Sky News“ sakė B. Lewisas ir pridūrė, kad izoliacijos laikotarpis bus dvi savaitės.

Sekretorius sakė, kad vyriausybė vėliau pateiks daugiau detalių apie šią tvarką.

„Žmonės, atvykstantys į JK, turės karantinuotis“, – televizijai „Sky News“ sakė B. Lewisas ir pridūrė, kad izoliacijos laikotarpis, taip pat taikomas iš užsienio sugrįžtantiems britams, bus dvi savaitės.

Sekretorius sakė, kad vyriausybė vėliau pateiks daugiau detalių apie šią tvarką.

„Sakome žmonėms: turite patys pasiruošti; jeigu atvykstate į JK, tuomet jums reikės atlikti šiuos pasiruošimus“, – aiškino B. Lewisas.

„Aišku, sugrįžtantys JK piliečiai turės galimybę karantinuotis namuose; svečiai turės turės iš anksto pasirūpinti, kur jie galės praleisti šį 14 dienų karantiną“, – pridūrė jis.

Tikėtina, kad šis planas įsigalios ateinantį mėnesį, o išsamesnes jo detales penktadienį per kasdienį vyriausybės pasitarimą išdėstys vidaus reikalų sekretorė Priti Patel.

B. Lewisas sakė, kad kas tris savaites bus sprendžiama, ar ši tvarka turi būti pratęsiama.

Tikėtina, kad išimtys bus taikomos vilkikų vairuotojams ir medicinos darbuotojams. Karantinuotis veikiausiai neprivalės žmonės, atvykstantys iš Airijos Respublikos.

Tačiau atvykstantys iš Prancūzijos veikiausiai privalės izoliuotis, nors anksčiau šį mėnesį kalbėta, kad jiems irgi bus taikoma išimtis.

Naujoji tvarka tikriausiai sulauks prieštaringų vertinimų, ypač aviacijos sektoriaus.

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vadovas Michaelas O`Leary anksčiau šią savaitę pasiūlymą karantinuoti atvykėlius pavadino „idiotišku“, o oro vežėjų asociacija „Airlines UK“ pareiškė, kad tai „faktiškai pražudytų“ tarptautinį susisiekimą su Jungtine Karalyste.

Britanijoje buvo reiškiama kritikos, kad šalyje netaikomas karantinas atvykėliams, koks buvo įvestas Pietų Korėjoje, Ispanijoje ar JAV. Tačiau kiti klausia, kodėl ši priemonė įvedama būtent dabar.

Nobelio premijos laureatas genetikas Paulas Nurse`as penktadienį kritikavo Vyriausybę, kai buvo paklaustas apie karantino atvykėliams įvedimą.

„JK veikė pernelyg lėtai, nuolat stengdamasi prisivyti, gesinti gaisrus“, – jis sakė nacionaliniam transliuotojui BBC.

Mokslininkas pridūrė: „Mums žūtbūt reikalinga aiški lyderystė visais lygiais.“

Atnaujinta 10.37

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 442 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė devyni anksčiau užsikrėtę žmonės, o 358 asmenys pasveiko, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Kaip nurodoma Epidemijos plitimo stebėsenos sistemos prie Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (SNBO) tinklalapyje, ankstesnę dieną buvo skelbta apie 476 naujai nustatytus užsikrėtimo atvejus, o trečiadienį jų buvo 354.

Sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas per ryte surengtą spaudos konferenciją sakė, kad per pastarąją parą COVID-19 nustatyta 442 žmonėms, įskaitant 29 vaikus ir 74 medicinos darbuotojus. Pasak jo, 127 žmonės buvo hospitalizuoti.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta iš viso 20 148 CVID-19 atvejai. Per šį laikotarpį nuo COVID-19 pasveiko 6 585 žmonės, 588 asmenys mirė.

Šiuo metu COVID-19 serga 12 975 žmonių – 75 daugiau nei ankstesnę dieną.

M. Stepanovas taip pat informavo, kad per pastarąją parą šalyje buvo atlikti 8 923 testai COVID-19 nustatyti.

Atnaujinta 09.35

Lenkija ketvirtadienį peržengė 20 000 užsikrėtimų naujuoju koronavirusu ribą. Sveikatos ministerija patvirtino, kad iki šiol nustatyti 20 143 infekcijos atvejai, 972 žmonės mirė. Praėjusiomis savaitėmis šalis reguliariai fiksavo po kelis šimtus naujų infekcijų per parą.

Praėjusiomis dienomis viruso plitimas Lenkijoje koncentravosi Aukštutinės Silezijos kalnakasybos regione. Todėl lenkų tarnybos suintensyvino testų atlikimą kalnakasiams ir jų šeimų nariams. Iš ketvirtadienį registruotų 405 naujų infekcijos atvejų 251 nustatytas Aukštutinėje Silezijoje.

„Mes ir toliau įdėmiai stebėsime situaciją. Esame įsitikinę, kad skaičiai per savaitę smarkiai sumažės“, - žurnalistams sakė sveikatos viceministras Januszas Cieszynskis.

Pasveikusiųjų Lenkijoje yra 8 500. Šalyje atlikta 700 000 testų.

Brazilijoje rekordinis mirčių skaičius

Brazilijoje naujojo koronaviruso epidemijos aukų skaičius ketvirtadienį viršijo 20 tūkst., taip pat buvo užregistruotas iki šiol didžiausias per parą mirusių COVID-19 pacientų skaičius, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Brazilija tapo koronaviruso protrūkio Lotynų Amerikoje pagrindiniu židiniu. Per pastarąją parą Brazilijoje mirė 1 188 žmonės, kuriems buvo nustatyta COVID-19, o bendras aukų skaičius išaugo iki 20 047.

Iki šiol Brazilijoje nustatyta daugiau kaip 310 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Pasak ekspertų, kadangi šalyje testavimas atliekamas ribotu mastu, tikrieji skaičiai tikriausiai yra daug didesni.

Užkrato plitimo ir mirčių tempui spartėjant, 210 mln. gyventojų turinti valstybė pagal bendrą COVID-19 atvejų skaičių tapo trečia pasaulyje po JAV ir Rusijos.

Pagal koronaviruso aukų skaičių Brazilija dabar yra šešta pasaulyje; mirusiųjų vos per 11 dienų padaugėjo dvigubai, rodo ministerijos duomenys.

Nors liga plinta nerimą keliančiu greičiu, kraštutinių dešiniųjų pažiūrų prezidentas Jairas Bolsonaro ketvirtadienį toliau ragino atšaukti karantino priemones, kad būtų atgaivinta paralyžiuota ekonomika.

Beveik visose iš 27 valstijų tebetaikomos vienokio ar kitokio laipsnio karantino priemonės, nors brazilai pradėjo švelninti suvaržymus, įvestus kovo pabaigoje.

Atnaujinta 07.10

Jungtinėse Valstijose per pastarąją parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė dar 1 255 žmonės, o bendras letalinių atvejų skaičius padidėjo iki 94 661, ketvirtadienį pranešė nuolat atnaujinamą pandemijos statistiką skelbiantis Johnso Hopkinso universitetas.

Pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių Jungtinės Valstijos yra labiausiai pandemijos paveikta šalis pasaulyje.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, iki šiol šalyje nustatyti 1 576 542 infekcijos atvejai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį informavo įsakysiantis visoje šalyje vėliavas trims dienoms nuleisti iki pusės stiebo, pagerbiant amerikiečius, mirusius nuo naujojo koronaviruso.

„Ateinančioms trims dienoms nuleisiu vėliavas ant visų federalinių pastatų ir nacionalinių paminklų iki pusės stiebo – amerikiečiams, kuriuos praradome dėl koronaviruso, atminti“, – per „Twitter“ parašė D. Trumpas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi