Pasaulyje

2020.05.21 23:57

FTB: šaudynės Teksaso jūrų pajėgų bazėje susijusios su terorizmu

BNS2020.05.21 23:57

Teksase ketvirtadienį buvo uždaryta JAV karinių jūrų pajėgų bazė, pradėjus šaudyti nežinomam užpuolikui, tačiau nebuvo pranešta apie jokius sužeidimus, informavo Karinis jūrų laivynas. Atliekant tyrimą, FTB nurodė, kad tai susiję su terorizmu, rašoma AP.

Į maždaug 6 val. 15 min. vietos (14 val. 16 min. Lietuvos) laiku gautą pranešimą apie „aktyvų šaulį“ sureagavo saugumo pajėgos, dislokuotos karinių jūrų ir oro pajėgų aerodrome Korpus Kristi, kur tiek JAV, tiek užsienio kariai mokosi pilotuoti orlaivius, nurodė bazės atstovas.

„Šaulys buvo neutralizuotas“, – sakė atstovas.

Pasak atstovo, vienas karys, kuris, remiantis pirminiais pranešimais, buvo sužeistas, „jaučiasi gerai“, tačiau bazė buvo uždaryta praėjus dviem valandoms po incidento.

„Mes esame tikri, kad incidentas įvykęs šį rytą jūrų pajėgų aerodrome Korpus Kristi yra susijęs su terorizmu“, – teigia FTB specialusis agentas Leah Greeves. „Mes atidžiai dirbame su valstijos, vietiniais ir federaliniais partneriais tyrime, kuris juda į priekį“.

Išpuolis įvyko praėjus penkiems mėnesiams po to, kai vienas Saudo Arabijos oro pajėgų studentas, palaikydavęs ryšius su „al Qaeda“, ėmė šaudyti JAV jūrų pajėgų bazėje Floridoje. Tąsyk buvo nužudyti trys amerikiečiai jūrininkai ir sužeisti dar aštuoni.

Pirmadienį JAV teisėsaugos pareigūnai atskleidė, kad Floridoje suimtas šaulys radikalizavosi mažiausiai prieš penkerius metus ir suplanavo išpuolį dar prieš atvykdamas į JAV dalyvauti kariniuose mokymuose.

Nuo to laiko buvo sugriežtintos taisyklės: tūkstančiai karinių mokymų studentų iš užsienio nuodugniau atrenkami, jiems draudžiama nešiotis šaunamuosius ginklus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.