Pasaulyje

2020.05.21 18:59

Kinija grasina „atsakomosiomis priemonėmis“ į JAV siūlomas sankcijas Pekinui dėl COVID-19

BNS 2020.05.21 18:59

Pekinas imsis atsakomųjų priemonių, jeigu Jungtinių Valstijų Kongresas priims įstatymą, dėl kurio Kinija galėtų sulaukti sankcijų dėl koronaviruso pandemijos, ketvirtadienį pareiškė Kinijos Nacionalinio Liaudies Kongreso atstovas spaudai Zhang Yesui.

Pastarosiomis savaitėmis šioms supergalioms įsivėlus į žodžių karą, įtampa tarp jų išaugo.

Vašingtonas kritikuoja Pekino veiksmus prasidėjus koronaviruso protrūkiui centrinėje Uhano provincijoje praėjusių metų pabaigoje, prieš užkratui išplintant po pasaulį.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį sugriežtino savo retoriką Kinijos atžvilgiu socialiniame tinkle „Twitter“ parašęs, kad Kinija yra atsakinga už „masines pasaulines žudynes“.

Praėjusią savaitę respublikonų senatoriai pasiūlė priimti įstatymą, kuris leistų D. Trumpui įvesti sankcijas Kinijai, jeigu Pekinas nepateiks „visos ataskaitos“ apie viruso protrūkį.

„Mes griežtai priešinamės šiems įstatymams ir duosime griežtą atsaką bei imsimės atsakomųjų priemonių šių įstatymų svarstymo pagrindu“, – sakė Zhang Yesui per spaudos konferenciją Nacionalinio Liaudies Kongreso metinės sesijos išvakarėse.

„Slėpti savo problemas kaltinant kitus nėra nei atsakinga, nei moralu. Mes niekada nesutiksime su jokiais neteisėtais ieškiniais ir kompensacijos reikalavimais“, – kalbėjo Zhang Yesui.

JAV Misūrio valstija federaliniame teisme jau iškėlė ieškinį dėl koronaviruso epidemijos Kinijos lyderiams, reikalaudama atlyginti žalą, patirtą dėl, kaip sakoma dokumentuose, valdžios tyčinės apgaulės ir nepakankamų veiksmų pandemijai sustabdyti.