Pasaulyje

2020.05.21 17:41

Rusijos žiniasklaida: Čečėnijos lyderiui Kadyrovui įtariamas užsikrėtimas COVID-19

atnaujinta 17.48
LRT.lt 2020.05.21 17:41

Čečėnijos regiono lyderis Ramzanas Kadyrovas įtariamas užsikrėtęs COVID-19, praneša „Telegram“ socialinio tinklo naujienų kanalas „Baza“ bei naujienų agentūra „Interfax“, kuri remiasi šaltiniais.

Anot „Baza“, kurį cituoja „Meduza“, R. Kadyrovas pajuto pirmuosius simptomus prieš kelias dienas. Buvo įtarta, kad jis galėjo užsikrėsti koronavirusu, o jo sveikatai ėmus blogėti, R. Kadyrovas buvo perkeltas į Maskvos ligoninę.

„Interfax“ šaltinių žiniomis, R. Kadyrovas yra medikų priežiūroje.

R. Kadyrovas itin aršiai kritikavo ir grasino regiono medikams, kurie išdrįso prabilti apie medicininių reikmenų ir apsaugos priemonių stygių, visai Rusijai kovojant su koronaviruso pandemija.

Nors iš pradžių pats Čečėnijos lyderis, garsėjantis nuožmumu, neskubėjo imtis veiksmų dėl COVID-19 prevencijos, bet vėliau įvedė itin griežtas priemones.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose Čečėnijos gatvėse užfiskuoti policijos pareigūnai lazdomis daužantys karantino nurodymų nebūti lauke nesilaikančius gyventojus.

R. Kadyrovas valdo Čečėniją nuo paskyrimo 2007 metais.

Anksčiau Rusijoje koronavirusu buvo užsikrėtęs šalies premjeras Michailas Mišustinas, kuris, Kremliaus teigimu, jau pasveiko, ir dar keli ministrai.

Oficialiais duomenimis, Čečėnijoje užfiksuota virš 1 tūkst. užsikrėtimų COVID-19, visoje Rusijoje – virš 317 tūkst., bet tikrieji pandemijos paplitimo mastai, anot ekspertų, gali būti gerokai didesni.