Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.21 16:19

Raudonasis Kryžius: koronavirusas aštrina humanitarinę situaciją Sirijoje

ELTA 2020.05.21 16:19

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas (IKRK) baiminasi, kad koronaviruso pandemija dar labiau pablogins ir taip dramatišką milijonų žmonių humanitarinę situaciją Sirijos šiaurės rytuose.

„Yra pavojus, kad didelės užslėptos krizės aštrės, kai pasaulis dėmesį sutelkęs į koronavirusą“, – ketvirtadienį sakė IKRK direktorius Artimųjų ir Viduriniųjų Rytų regionui Fabrizio Carbonis.

Pilietinio karo alinamos Sirijos šiaurės rytinę dalį daugiausiai kontroliuoja Sirijos kurdai, kurie dideles teritorijas perėmė iš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų. Humanitarinė padėtis regione praėjusiais mėnesiais smarkiai pablogėjo.

F. Carbonis reikalavo, kad dėl kovos su koronaviruso plitimu nebūtų pamiršti „chroniški poreikiai konfliktų zonose, pavyzdžiui, Sirijos šiaurės rytuose“. IKRK duomenimis, šiuo metu čia visu pajėgumu veikia tik viena iš 16 ligoninių, septynios visiškai nutraukusios darbą. Be to, ima trūkti vandens. Todėl neįmanoma užtikrinti pagrindinių higienos reikalavimų kovoje su COVID-19.

Sirijoje, vyriausybės duomenimis, patvirtinti 58 koronaviruso atvejai, šeši jų – šiaurės rytuose. Ekspertai būgštauja, kad virusas gali išplisti ir perpildytose pabėgėlių stovyklose. IKRK teigimu, stovyklose regione glaudžiasi 100 000 pabėgėlių, du trečdaliai jų – vaikai. Šiaurės rytuose laikoma ir tūkstančiai IS kovotojų bei jų šeimų narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi