Pasaulyje

2020.05.21 11:43

Ispanai laukia griežtų karantino ribojimų pabaigos, bet paplūdimiai ir barai jau pilni

Edvardas Špokas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.21 11:43

Ispanija dar dviem savaitėms pratęsė nepaprastąją padėtį. Taip pat šalyje nuo šiandien vyresniems nei šešerių metų privalomos kaukės, jei neįmanoma laikytis atstumo. Nors karantinas pamažu švelninamas, kol kas jis tarp griežčiausių Europoje ir ispanai vis labiau laukia apribojimų pabaigos.

Su juo nepakalbėsite apie gyvenimą, tačiau gėrimo gali įpilti be jokio fizinio kontakto ir galbūt nerimo dėl koronaviruso. Baro savininkas robotą barmeną nusipirko dar prieš pandemiją, tačiau tik dabar jį įdarbino. Kai po dviejų mėnesių barams ir restoranams leista atidaryti terasas.

Žinios. Paukščių stebėtojų lauks naujas maršrutas: galės leistis Žuvinto ežero gamtos taku

„Viskas skirta tam, kad išvengtume kontaktų tarp klientų, kuo mažiau liestų daiktus: meniu turi būti vienkartinis, aliejus vienam kartui. Taigi, mes pagalvojome, kad robotas labai pravers, mes galėsime išvengti kontakto“, – teigia baro savininkas Alberto Martinezas.

Savininkas sako, kad naujasis barmenas pritraukia smalsuolių ir naujų klientų, tačiau dėl griežtų reikalavimų kol kas jokio pelno.

„Man nepatinka tokie robotai. Aš geriau rizikuosiu, bet noriu, kad alaus man įpiltų taip, kaip įpildavo visą gyvenimą“, – sako klientas Manuelis Fernandezas.

Ispanija jau atidarė paplūdimius sportui ir pasivaikščiojimams. Nors policijai tenka užmerkti akis prieš čia prisėdusius.

„Galime čia būti, bet negalime atsisėsti, net jei kiti sėdi. Policija vaikšto, bet, atrodo, jie nežino patys ką pasakyti, ar mus išvyti. Tai trikdo“, – mano vienas vyriškis.

O nuo ketvirtadienio visiems viešumoje, net ir paplūdimyje, bus privalomos kaukės, jei žmonės bus arčiau nei du metrai vienas nuo kito.

„Nuo jos dūsti, bet jei reikia, tai privalai dėvėti. Būna, kad trūksta oro, temperatūra dabar aukštesnė nei prieš keletą mėnesių, kai pandemijos pradžioje buvo vėsiau. Bet, manau, įprasime jas dėvėti“, – apie kaukes pasisako kitas vyras.

Prie kaukių ispanai gal ir įpras, tačiau vis didėja nepasitenkinimas suvaržymais. Kai užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičiai sumažėjo, o ekonomika vis labiau smenga gilyn į nežinią. Prognozuojama, kad nuosmukis gali siekti kone 13 procentų.

„Smagu vaikščioti, kai mieste tokia ramybė. Bet suprantu ekonominę situaciją ir kad žmonės pavargo nuo apribojimų, jiems reikia ko nors, ko galėtų laukti. Turėtų būti progresas“, – teigia kitas vyriškis.

O progreso dar teks palaukti. Nepaprastoji padėtis pratęsta penktą kartą ir dar dviem savaitėms. Tačiau opozicijos kantrybė senka ir tai esą bus paskutinis pratęsimas.

„Tai negali būti neterminuota priemonė, nes ji gali sugriauti mūsų laisves, klestėjimą ir gerovės valstybę“, – sako opozicinės Liaudies partijos lyderis Pablo Casado.

Premjeras parlamente daugumos neturi, tačiau sako, kad nepaprastoji padėtis reikalinga tik gyvybėms gelbėti.

„Niekas, kartoju, niekas, negali iššvaistyti to, ką kartu pasiekėme per šias ilgas izoliavimosi savaites“, – teigia premjeras Pedro Sanchezas.

Ir kol parlamente dar plojimai medikams, Madrido gatvėse jau plojama už laisvę. Nors apklausos rodo, kad gyventojai palaiko valdžios griežtą kovą su koronavirusu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.