Pasaulyje

2015.10.29 11:05

JAV viešintis princas Harry susitiko su prezidentu ir jo žmona

ELTA 2015.10.29 11:05

JAV viešintis britų princas Harry trečiadienį su pirmąja šalies dama stebėjo karo veteranų krepšinio rungtynes. Kartu su Michelle Obama ir viceprezidento žmona Jill Biden jis Fort Belvoire Virdžinijos valstijoje plojo žaidėjams, sėdintiems neįgaliųjų vežimėliuose, praneša agentūra AFP.

Kartu Haris reklamavo savo inicijuotas karo veteranų žaidynes „Invictus Games“. Kitais metais Orlende vyksiantis renginys bus keturios „tikrai intensyvios sporto dienos“, žadėjo 31-ejų princas.

M. Obama juokavo turinti iš anksto „atsiprašyti už visus aukso medalius, kuriuos laimės Amerika“. Ir JAV pirmoji dama, ir antroji aktyviai rūpinasi iš karinių misijų grįžusiais sužeistais kareiviais.

Vėliau princą Harį Baltuosiuose rūmuose priėmė prezidentas Barackas Obama, kuris taip pat pažadėjo savo paramą „Invictus Games“ žaidynėms.

Idėja rengti veteranų žaidynes jam kilo po to, kai jis 2008-aisiais grįžo iš savo pirmosios misijos Afganistane, per priėmimą Didžiosios Britanijos ambasadoje pasakojo Harry. Jo lėktuve esą buvo trys sunkiai sužeisti kareiviai ir karstas su danų kario palaikais. Tada jis esą pajutęs, kad turi kažką padaryti dėl sužeistų kareivių.