Pasaulyje

2020.05.21 06:34

Naujausia informacija. Ispanija su nepasitikėjimu žvelgia į Italijos švelninamus ribojimus

atnaujinta 20.37
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.05.21 06:34

Ispanijos Vyriausybė nepasirengusi rizikuoti, švelnindama dėl koronaviruso pandemijos įvestus apribojimus, kaip kad daro Italijos valdžia, rašo ketvirtadienį Madrido laikraštis „El Pais“.

Italijos Vyriausybė ketina birželio 3 d. atšaukti draudimą vykti iš regiono į regioną, taip pat leisti įvažiuoti į šalį ir išvažiuoti iš jos. Savo ruožtu Ispanijos ministrų kabinetas neplanuoja netgi judėjimo tarp šalies provincijų bent jau iki birželio pabaigos.

Karalystės valdžia pasirinko vidaus turizmo plėtros kelią, ir kol kas nėra oficialios sienų atidarymo datos. Be to, nuo gegužės 15 d. visų iš užsienio į šalį atvykstančių asmenų laukia dviejų savaičių karantinas. „Italija pernelyg skuba (švelninti apribojimus), jie labai rizikuoja“, - išdėsto Ispanijos vyriausybės poziciją leidinys.

Pasak šaltinio Ispanijos ministrų kabinete, jau verčiau palaukti, nors ekonomika patiria nuostolių. „Italijoje didelį spaudimą daro turizmo sektorius, – mano neįvardytas Ispanijos vyriausybės narys. – Pas mus irgi, bet mes vadovaujamės sveiku protu. Turizmo srityje ant kortos pastatyta reputacija“.

Ispanija yra viena iš labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių pasaulio šalių. Nuo koronaviruso plitimo pradžios šalyje nustatyta daugiau kaip 232 tūkstančiai užsikrėtimo atvejų, mirė 27 888 infekuotieji. Nuo kovo vidurio čia galioja aukštesnio lygio parengties režimas. Gyventojų judėjimas šalyje ribojamas. Bet vyriausybė palaipsniui švelnina ribojamąsias priemones.

Italijoje koronaviruso aukų skaičius jau siekia 32 330. Nuo pandemijos pradžios šalyje užfiksuota daugiau kaip 227,3 tūkstančio užsikrėtimo atvejų.

Italijos premjeras: blogiausia jau praėjo

Italijoje jau pasibaigė blogiausia nepaprastosios padėties dėl COVID-19 dalis. Švelninant karantino priemones, valstybė į naują etapą turi įžengti su pasitikėjimu ir atsakomybe, ketvirtadienį teigė premjeras Giuseppe Conte, praneša „Reuters“.

„Galime teigti, kad blogiausia jau praeityje... Privalome laukti vakcinos, kitu atveju būsime priversti gyventi neatitaisomai pažeistoje visuomenėje ir apribotoje gamybos sistemoje“, – teigė G. Conte, parlamente apžvelgęs vyriausybės neseniai priimtą ekonomikos skatinimo paketą.

Premjeras taip pat tvirtino, kad bankai „tikrai gali imtis daugiau veiksmų ir turėtų tą daryti, ypač tam, kad paspartintų valstybės garantuojamų paskolų suteikimo procedūras“.

Atnaujinta 20.37

Serbijos vyriausybė atveria šalies sienas užsieniečiams be jokių sąlygų – jiems nereikės pateikti koronaviruso testo ar karantinuotis. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė vyriausybė. Iki šiol atvykti į Serbiją užsienio piliečiams buvo galima tik išimtinais atvejais. Nauja tvarka įsigalioja penktadienį, rašo „euronews.com“.

Keliautojai pasienyje tik gaus informacinius lapelius, kuriuose įspėjama apie koronaviruso pandemijos pavojus. Šalis yra svarbus tranzito maršrutas iš Vakarų Europos į žemyno pietryčius.

Atnaujinta 19.43

Italijoje pastarąją parą dėl koronaviruso padarinių mirusių žmonių skaičius padidėjo 156. Ketvirtadienį paskelbtais Civilinės saugos departamento duomenimis, bendras nuo pandemijos pradžios šalyje mirusių infekuotųjų skaičius pasiekė 32 486.

Pastarąją parą pasveikusiųjų skaičius padidėjo 2 278 ir išaugo iki 134 560. Naujų užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje per 24 valandas padidėjo 642. Iš viso nuo pandemijos pradžios Italijoje koronavirusas diagnozuotas 228 006 žmonėms.

Ligoninėse gydoma kiek daugiau kaip 9 tūkstančiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Atnaujinta 19.39

Padaugėjus koronaviruso infekcijos atvejų, Gazos Ruožą valdantis judėjimas „Hamas“ uždraudė patekti į teritoriją. Aukštas palestiniečių organizacijos atstovas ketvirtadienį paskelbė, kad vieninteliai sienos perėjimo punktai Rafahas ir Erezas atvykstantiesiems bus uždaryti iki birželio pabaigos.

Tankiai apgyvendintame Gazos Ruože 2 mln. žmonių gyvena sudėtingomis sąlygomis. Smarkus viruso išplitimas teritorijoje todėl laikomas siaubo scenarijumi. Rafahas yra Gazos ruožo jungtis su Egiptu, Erezas – su Izraeliu.

Atnaujinta 17.57

Nyderlanduose per parą užregistruota daugiau kaip 250 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai ketvirtadienį pranešė Nacionalinis sveikatos apsaugos ir aplinkos institutas.

Jo duomenimis, iki šiol šalyje koronavirusas patvirtintas 44 700 žmonių, iš jų 253-ims – pastarąją parą. Infekcijos aukomis jau tapo 5 775 žmonės, 27 mirtys užregistruotos per pastarąsias 24 valandas. Duomenų apie pasveikusius pacientus institutas nepateikia.

Trečiadienį buvo pranešta apie 198 naujus koronaviruso atvejus šalyje.

Nyderlanduose pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo užfiksuotas vasario 27 d., pirmoji mirtis – kovo 6 d.

Atnaujinta 16.58

Švedijoje per parą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 649 – iki 32 172 (321 infekuotasis 100 tūkstančių gyventojų). Nuo koronaviruso sukelto susirgimo padarinių mirusių pacientų skaičius padidėjo 40 ir ketvirtadienį pasiekė 3 871. Tai pranešė šalies medicinos tarnybų atstovai.

Intensyviosios terapijos skyriuose gydomi 1 899 pacientai. Daugiausia infekuotųjų (10 909) ir mirusiųjų (1 884) užregistruota sostinės regione.

Pasak Švedijos valdžios atstovų, apskritai epidemiologinė situacija šalyje yra stabili.

Kilus koronaviruso pandemijai, Švedijos vyriausybė uždarė sienas užsieniečiams, negyvenantiems ES šalyse, paragino piliečius neorganizuoti renginių, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 50 žmonių. Vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams rekomenduojama mokytis nuotoliniu būdu. Vaikų darželiai ir pradinės mokyklos tebedirba. Karantinas šalyje ar atskiruose regionuose nebuvo paskelbtas, parduotuvės ir visuomeninio maitinimo įmonės atidarytos.

Atnaujinta 16.55

Europoje koronaviruso aukų skaičius ketvirtadienį perkopė 170 tūkst., o didžioji jų dalis užfiksuota Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys.

Europa, kur 15 val. 30 min. Lietuvos laiku buvo užregistruoti 170 032 mirties ir 1 957 819 užsikrėtimo atvejų, yra gruodį Kinijoje prasidėjusios ir vėliau visą pasaulį apėmusios pandemijos labiausiai paveiktas žemynas.

Daugiausiai mirties atvejų (35 704) tarp Europos valstybių nustatyta JK, po jos eina Italija (32 330 atvejų), Prancūzija (28 132) ir Ispanija (27 888). Tokius skaičius AFP gavo apjungusi nacionalinių institucijų ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pateiktus duomenis.

Atnaujinta 15.11

Baltarusijoje oficialių užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 945 – iki 33 371. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Baltarusijoje užregistruotas 33 371 žmogus, užsikrėtęs COVID-19, – sakoma žinybos pranešime. – Per visą infekcijos plitimo šalies teritorijoje laikotarpį mirė 185 įvairiomis lėtinėmis ligomis sirgę pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas“.

Iki šiol šalyje atlikti 403 236 testai dėl koronaviruso. Pasveiko ir išrašyti iš ligoninių 12 057 pacientai.

Baltarusijoje karantinas nepaskelbtas, o prezidentas Aliaksandras Lukašenka menkina pandemijos pavojų šaliai.

Atnaujinta 13.33

Rusijos kariuomenė pastatė stovyklą netoli didžiulės Sibiro aukso kasyklos, kur bus izoliuojami šios kasyklos darbininkai, pranešė Gynybos ministerija. Tokių priemonių imtasi šimtams darbininkų nustačius COVID-19.

Karantino stovykla buvo pastatyta Olimpiados kasyklos ir Krasnojarsko aukso perdirbimo gamyklos darbuotojams, teigė ministerija. Tai yra didžiausias aukso kasybos kompleksas Rusijoje.

Pirmadienį kasyklą valdančios „Polius“ grupės generalinis direktorius Pavelas Gračevas teigė, kad beveik 900 darbininkų preliminariai patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu.

Vėliau 400 iš jų pakartotinai atlikti tyrimai parodė užsikrėtimą COVID-19. Iš viso kasykloje dirba apie 6 tūkst. žmonių.

Centrinės karinės apygardos pulkininkas Dmitrijus Piatuninas pranešime tvirtino, kad kariuomenė pastatė laikinus medicinos punktus ir palapines, kuriose bus galima gydyti ir izoliuoti iki 2 tūkst. žmonių.

Stebėtojai abejoja Rusijos valdžios pateikiamais oficialiais COVID-19 paplitimo skaičiais ir mano, kad tikrasis pandemijos mastas šalyje gali būti didesnis.

Užsikrėtusiųjų daugiau kaip 5 mln.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį paskelbė užfiksavusi naują rekordinį koronaviruso infekcijos COVID-19 naujų atvejų paros prieaugį, bendram užsikrėtusių žmonių skaičiui artėjant prie penkių milijonų.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas nurodė, kad antradienį „PSO buvo pranešta apie 106 tūkst. [užsikrėtimo] atvejų – daugiausiai per vieną parą nuo protrūkio pradžios“ gruodį.

PSO taip pat svarsto, kaip reaguoti į JAV prezidento Donaldo Trumpo ultimatumą, kai šis suteikė organizacijai 30 dienų pertvarkyti savo veiklą, nes kitaip didžiausią finansavimą užtikrinanti šalis įšaldys savo įnašus ir nagrinės galimybę apskritai iš jos išstoti.

Ženevoje įsikūręs PSO atsako į koronaviruso pandemiją komitetas nurodė, kad antradienį agentūra iš viso pasaulio gavo informacijos apie 106 662 naujai patvirtintus COVID-19 atvejus.

Naujojo rekordo buvo sulaukta daugeliui valstybių smarkiai išplėtus testavimo programas.

„Mums per šią pandemiją vis dar reikia nueiti ilgą kelią“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. Jo agentūra taip pat perspėjo dėl spartėjančio koronaviruso plitimo neturtingesnėse šalyse.

Daugiau kaip 4,9 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų buvo užregistruota nuo pirminio protrūkio Kinijoje gruodį, rodo oficialių šaltinių duomenys, apibendrinti naujienų agentūros AFP.

PSO ekstremalių situacijų direktorius Michaelas Ryanas sakė, kad COVID-19 atvejų skaičiui išaugus iki 5 mln. bus pasiekta „tragiška gairė“.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pridūrė: „Esame labai susirūpinę dėl didėjančių atvejų skaičių mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse.“

Atnaujinta 12.16

Estijoje per praėjusią parą nustatyti šeši nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Naujų mirties atvejų pastarąją parą neužregistruota.

Iš 1 280 praėjusią parą atliktų testų, šešių rezultatai buvo teigiami.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 gydomi 37 pacientai. Dviem iš jų prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai.

Iš gydymo įstaigų išrašyta 311 pacientų. Pasveikusiais nuo COVID-19 iš viso pripažinti 1 488 žmonės. Nuo epidemijos pradžios Estijoje nuo COVID-19 mirė 64 žmonės. Iš viso šalyje atlikta 73 tūkst. pirminių testų dėl COVID-19, iš jų 1 800 (2,4 proc.) rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 11.55

Danija atsiveria

Danijos politikai sutarė dėl tolesnio karantino apribojimų švelninimo ir leido nuo kitos savaitės į šalį atvykti užsieniečiams, kurie Danijoje turi vasarnamius, bei nuo ketvirtadienio atidaryti muziejus, kino teatrus, meno galerijas ir zoologijos sodus.

Premjerė Mette Frederiksen apie susitarimą paskelbė vėlyvą trečiadienio vakarą, pasibaigus 10 valandų trukusioms deryboms su opozicija ir jos socialdemokratų mažumos vyriausybę remiančiomis partijomis.

Pagal susitarimą, kitose Šiaurės šalyse ar Vokietijoje nuolat gyvenantys žmonės nuo pirmadienio galės atvykti į Daniją, jei čia jie turi vasarnamius ar čia gyvena jų antra pusė ar giminės.

Visiškas nuo kovo vidurio uždarytų sienų atvėrimas vis dar svarstomas. Vyriausybė turi iki gegužės 29 d. pateikti informacijos apie sienų atidarymą turistams.

„Danija nėra sala, kalbamės su aplinkinėmis šalimis. Atsidarymas turi būti laipsniškas“, – sakė M. Frederiksen.

Šiuo metu draudžiami daugiau nei 10 žmonių susibūrimai, tačiau birželį šį draudimą ketinama palaipsniui švelninti.

Nuo trečiadienio įprastas pamokas atnaujino vidurinės mokyklos bei suaugusiųjų mokymo centrai.

Šiuo metu Danijoje užregistruota kiek daugiau nei 11 tūkst. COVID-19 atvejų ir 554 mirtys nuo šios ligos.

Balandžio viduryje atnaujintos pamokos pradinėse mokyklose ir vaikų darželių veikla, o šią savaitę – pamokos pagrindinėse mokyklose.

Šią savaitę taip pat buvo atidarytos bibliotekos, kavinės, restoranai, bažnyčios ir kiti maldos namai.

Atnaujinta 11.44

Rusijoje oficialiai mirčių nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) padaugėjo iki 3 099, per pastarąsias 24 valandas šalyje mirė 127 pacientai, praneša agentūra „Reuters“.

Per tą patį laikotarpį patvirtinti 8 849 nauji infekcijos atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 317 554.

Tačiau stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos pateikiamais duomenimis apie koronavirusą ir teigia, kad tikrieji skaičiai gali būti didesni.

Atnaujinta 10.52

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 476 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 15 užsikrėtusiųjų mirė, o 272 asmenys nuo šio susirgimo pasveiko, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 354 naujai nustatytus užsikrėtimo atvejus, o antradienį jų buvo 260.

„Per praėjusią parą susirgo 476 žmonės, tarp jų 29 vaikai ir 76 medicinos darbuotojai. Buvo hospitalizuota 115 asmenų, užregistruota 15 letalinių atvejų, 272 žmonės pasveiko“, – ketvirtadienį ryte spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ministras informavo, kad nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta iš viso 19 706 CVID-19 atvejai. Tarp užsikrėtusiųjų – 1 405 vaikai ir 3 833 medicinos darbuotojai.

Per šį laikotarpį nuo COVID- 19 pasveiko 6 227 žmonės, 579 asmenys mirė.

Šiuo metu COVID-19 serga 12 900 žmonių – 189 daugiau nei ankstesnę dieną.

M. Stepanovas taip pat informavo, kad per pastarąją parą šalyje buvo atlikta rekordiškai daug polimerazės grandininės reakcijos (PGR) testų dėl COVID-19 – 9 361.

Atnaujinta 10.50

Latvijoje per parą patvirtinti devyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 1 025, skelbia Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Per praėjusią parą užfiksuotas vienas naujas mirties nuo infekcijos atvejis, bendras infekcijos aukų skaičius Latvijoje padidėjo iki 22. Naujausia auka priklausė 55-60 amžiaus grupei, o koronavirusu užsikrėtė nuo šeimos nario.
Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenimis, per pastarąsias 24 valandas atlikta 1 870 testų dėl koronaviruso, o nuo vasario pabaigos – 94 621 testas.

Šalies ligoninėse gydomi 24 COVID-19 pacientai, dviejų iš jų būklė yra sunki. 694 susirgę žmonės jau pasveiko.

Atnaujinta 09.47

Slūgstant koronaviruso protrūkiui Japonijoje, dar trijose šalies prefektūrose ketvirtadienį atšaukiama nepaprastoji padėtis.

Ekspertai pritarė Vyriausybės planui atšaukti nepaprastąją padėtį Osakos, Kioto ir Hiogo prefektūrose, žurnalistams paskelbė ekonomikos gaivinimo ministras Yasutoshis Nishimura.

Pagal planą, nepaprastoji padėtis paliekama galioti Tokijuje, trijose kaimyninėse sostinės prefektūrose ir Hokaido saloje.

Vėliau ketvirtadienį sprendimus pristatys premjeras Shinzo Abe.

Šiuo metu nepaprastoji padėtis galioja 8 iš 47 Japonijos prefektūrų. Anksčiau šį mėnesį Sh. Abe atšaukė nepaprastąją padėtį daugumoje šalies prefektūrų, kur neužregistruota daug COVID-19 atvejų.

Balandžio pradžioje Sh. Abe paskelbė mėnesio trukmės nepaprastąją padėtį septyniose miestietiškose prefektūrose, kuriose gyventojams rekomenduota susilaikyti nuo nebūtino išėjimo iš namų, taip siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

Po savaitės nepaprastoji padėtis buvo įvesta visoje šalyje ir pratęsta iki gegužės pabaigos.

Sveikatos apsaugos, darbo ir gerovės ministerijos duomenimis, Japonijoje iki šiol patvirtinta daugiau nei 17 tūkst. COVID-19 ir beveik 800 mirčių nuo šios ligos.

Pietų Amerikoje Covid-19 į skurdą įstums 29 mln. žmonių

Pietų Amerikoje dėl naujojo koronaviruso pandemijos skurstančiųjų gretas papildys dar 29 mln. žmonių, įspėjo nevyriausybinė organizacija „Action Against Hunger“.

Pasak organizacijos, dar prieš pandemijai pasiekiant regioną vienas iš trijų Lotynų Amerikos gyventojų kentėjo nuo maisto trūkumo, o pandemijai pasiekus regioną auga nedarbas ir prognozuojamas stiprus regiono ekonomikos susitraukimas.

Organizacijos teigimu, paskelbus karantiną, daugybė Lotynų Amerikos gyventojų nebegali užsidirbti pragyvenimui, užsienyje gyvenantys artimieji nustojo siųsti pinigus savo šeimoms, o socialinės apsaugos sistemos šiame regione yra silpnos.

Brazilijoje per parą patvirtinta beveik 20 tūkst. naujų koronaviruso atvejų

razilijoje per pastarąją parą patvirtinta beveik 20 tūkst. naujų koronaviruso infekcijos atvejų.

Šalies institucijų teigimu, per parą patvirtintas dar 19 951 infekcijos atvejis ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 291 579.

Mirčių nuo infekcijos skaičius padidėjo iki 18 859, užfiksavus dar 888 mirties atvejus.

Brazilijoje – tankiausiai apgyvendintoje Lotynų Amerikos šalyje – itin sparčiai plinta naujasis koronavirusas. Pagal patvirtintų infekcijos atvejų skaičių Brazilija dabar yra trečia šalis pasaulyje – po JAV ir Rusijos, o pagal mirčių skaičių Brazilija yra šeštoje vietoje, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Koronaviruso epidemija JAV per parą vėl nusinešė daugiau kaip 1,5 tūkst. žmonių gyvybių

Jungtinės Valstijos antrą parą iš eilės užfiksavo daugiau kaip 1,5 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių, trečiadienį pranešė nuolat atnaujinamą pandemijos statistiką skelbiantis Johnso Hopkinso universitetas.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, paskelbtais 20 val. 30 min. vietos (ketvirtadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, bendras koronavirusinės infekcijos aukų COVID-19 skaičius JAV išaugo iki 93 408 žmonių, o 1 561 jų mirė per pastarąją parą.

Jungtinės Valstijos pirmauja pasaulyje tiek pagal COVID-19 pacientų mirčių, tiek pagal bendrą užsikrėtusiųjų skaičių. Šalyje iki šiol nustatyti 1 551 853 infekcijos atvejai.

Peru COVID-19 atvejų skaičius perkopė 100 tūkst., letalinių atvejų – 3 tūkstančius

Peru tapo antrąja Lotynų Amerikos valstybe po Brazilijos, kurioje buvo nustatyta 100 tūkst. koronvirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, rodo trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbti duomenys.

Bendras mirties atvejų nuo COVID-19 skaičius šalyje perkopė 3 tūkst., ir pagal šį rodiklį Peru regione lenkia tik Brazilija bei Meksika.

Nuo balandžio 30-osios Peru nustatytų COVID-19 atvejų ir mirčių nuo šios ligos skaičiai išaugo tris kartus.

Peru jau devynias savaites galioja karantinas, paralyžiavęs šalies ekonomiką.

Dauguma CVID-19 atvejų užregistruota sostinėje Limoje ir Kaljao uostamiestyje, kur gyvena trečdalis iš 32 mln. šalies gyventojų.

Peru sveikatos apsaugos sistema sunkiai tvarkosi su ligonių antplūdžiu ir yra atsidūrusi prie žlugimo slenksčio, o valstybinėse ligoninėse drastiškai trūksta medicinos įrangos.

„Tai lyg siaubo filmas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Hipolito Unanue ligoninėje Limoje slaugytoju dirbantis Miguelis Armasas.

„Viduje atrodo, lyg būtum kapinėse, aplink pilna lavonų. Pacientai miršta tiesiog sėdėdami ant kėdžių ar vežimėliuose“, – kalbėjo jis.

M. Armasas kartu su kitais ligoninės darbuotojais trečiadienį dalyvavo protesto akcijoje, reikalaudami geriau aprūpinti medikus apsaugos priemonėmis.

Peru ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 7 500 žmonių, rodo naujausi duomenys.