Pasaulyje

2015.10.29 10:03

Tragedijos dieną Latvijos „Maximoje“ signalizacija suveikė 37 kartus

DELFI.lt2015.10.29 10:03

Remiantis baudžiamosios bylos medžiaga, prieš įvykstant tragedijai 2013 m. lapkričio 21 d. parduotuvėje „Maxima“ signalizacija suveikė 37 kartus. Kaip teigiama bylos medžiagoje, tą dieną prekybos centre dirbo vienas vyriausiasis apsaugos darbuotojas ir du jo padėjėjai.

Po to, kai parduotuvėje pirmus kartus suveikė signalizacija, padėjėjai pasidomėjo vyriausiojo apsaugos darbuotojo, ką turėtų sakyti dėl pavojaus signalo prekybos centro darbuotojams ir parduotuvėje esantiems lankytojams, rašo rus.DELFI.lv.

Vyriausiasis apsauginis patikino, kad viskas gerai, todėl parduotuvė gali tęsti darbą įprastiniu režimu.

Tyrėjai nustatė, kad vyriausiasis apsauginis neapžiūrėjęs patalpų 24 minutes mėgino atjungti signalizaciją. Iš viso tą dieną jis 37 kartus buvo atjungęs signalizaciją, tačiau evakuacijos nevykdė.

Be to, jis neapžiūrėjo patalpų, iš kurių sklido pavojaus signalas. Taip pat paaiškėjo, kad prekybos centro pardavėjai nebuvo supažindinti su veiksmų planu, skirtu tiems atvejams, kai patalpose pasigirsta pavojaus signalas.

Tyrėjai nustatė, kad „Maxima“ kaip darbdavys, įsteigęs vyriausiojo apsaugos specialisto darbo vietą, skyrė šiam darbuotojui pernelyg daug pareigų.

Įgriuvus stogui parduotuvėje „Maxima“ žuvo 54 asmenys.