Pasaulyje

2020.05.20 17:06

Zelenskis pareiškė, kad derybos dėl karo pabaigos Ukrainoje atsinaujins po pandemijos

ELTA 2020.05.20 17:06

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pranešė, kad derybos, kuriomis siekiama nutraukti karą rytų Ukrainoje, bus atnaujintos vos tik nuslūgs koronaviruso pandemija.

Praėjusių metų gruodį Paryžiuje buvo surengtas viršūnių susitikimas, kuriame spręstas šiuo metu vienintelio Europoje vykstančio karo klausimas. Konferencijoje dalyvavo Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos lyderiai. Po susitikimo pasirodė konflikto deeskalacijos ženklų – apsikeista kaliniais.

Konferencijoje dalyvavusių valstybių lyderiai susitarė po keturių mėnesių vėl surengti keturšales „Normandijos formato“ derybas, tačiau kelią tam užkirto COVID-19 pandemija, dėl kurios buvo uždarytos valstybių sienos.

„Šiomis sąlygomis ką nors organizuoti yra sunku, tačiau mes kalbėjome su Vokietija bei Prancūzija. Visi pritaria minčiai, kad atslūgus pandemijai, turėsime surengti Normandijos formato susitikimą“, – žurnalistams sakė V. Zelenskis.

Kiek anksčiau šį mėnesį Ukrainoje buvo sušvelninti kovo mėnesį įvesti COVID-19 apribojimai. Šalyje patvirtinta 19 230 užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir 564 mirtys.

Ukrainos prezidentas taip pat minėjo esąs pasiruošęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putino derėtis „bet kokiu formatu“.

„Mums reikia su jais kalbėti“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė V. Zelenskis. Spaudos konferencija buvo surengta V. Zelenskio prezidentavimo vienerių metų sukakčiai paminėti.