Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.20 06:33

Naujausia informacija. Ispanija nurodė gyventojams dėvėti kaukes viešose vietose

Visi ispanai, kuriems yra daugiau nei šešeri metai, privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes viešose vietose, kuriose neįmanoma užtikrinti saugaus atstumo tarp žmonių, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Atnaujinta 23.25

Pasaulio sveikatos organizacija praneša užfiksavusi daugiausiai susirgimų per pastarąją parą nuo pandemijos pradžios – 106 tūkst. Iš viso pasaulyje skaičiuojama daugiau nei 5 milijonai koronaviruso atvejų.

Mirusiųjų – per 326 tūkstančius. Europoje nuo COVID-19 iš viso mirė apie 170 tūkstančių žmonių, tačiau laisvėjant dėl karantino įvestiems suvaržymams, tikimasi, kad blogiausia jau praėjo.

Atnaujinta 20.52

Turkijoje per parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo mažiau kaip 1 tūkstančiu ir viršijo 152 tūkstančius. Tokius duomenis trečiadienį pateikė šalies sveikatos apsaugos ministras Fahrettinas Koja.

„Per pastarąsias 24 valandas atlikti 20 838 testai, užfiksuoti 972 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Mirė 23 pacientai. Dabar bendras mirusiųjų skaičius sudaro 4 222, o infekuotųjų – 152587“, – patikslino jis tviteryje. Anot ministro, iš viso jau pasveiko 113 987 žmonės.

Antnaujinta 20.34

Visi ispanai, kuriems yra daugiau nei šešeri metai, privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes viešose vietose.

Naujoji taisyklė įsigalios nuo ketvirtadienio, skelbiama vyriausybės išleistame įsake, tačiau jame nėra nurodoma, kokios bausmės bus skirtos jos nesilaikantiems žmonėms.

Reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes Ispanijos viešajame transporte buvo įvestas jau anksčiau. Šioje šalyje pandemija jau nusinešė beveik 28 tūkst. gyvybių, tačiau naujų mirčių skaičiui ėmus mažėti, griežti karantino ribojimai pamažu švelninami.

„Dėvėti kaukes bus privaloma gatvėse, atvirose erdvėse ir bet kokiose uždarose viešo
naudojimo patalpose,.. kai nebus įmanoma išlaikyti saugaus bent 2 m atstumo tarp žmonių“, – rašoma įsake.

Be kita ko, dėvėti kaukes bus „rekomenduojama“ ir 3–5 metų vaikams, skelbiama dokumente.

Žmonės, patiriantys kvėpavimo sunkumų ar turintys kitą pateisinamą priežastį, galės kaukių nedėvėti.

Nors jau maždaug 70 proc. šalies gyventojų mėgaujasi šiokiu tokiu apribojimų laisvėjimu, dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 paskelbtas karantinas dar tik bus pradėtas švelninti labiausiai viruso paveiktose šalies dalyse – Madride ir Barselonoje.

Tačiau trečiadienį Barselonoje jau buvo atidaryti paplūdimiai ir parkai leidžiant žmonėms ten
pasivaikščioti.

Nors šio antro pagal dydį Ispanijos miesto paplūdimiai ir anksčiau buvo atviri rytinėms mankštoms, nuo šiol kiekvienas, norintis pasivaikščioti paplūdimiu, galės tai padaryti nuo 6 iki 20 valandos.

„Mėgaukimės paplūdimiu atsakingai. Prisiminkite, kad draudžiamos maudynės, deginimasis ar bet koks grupinis sportas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė miesto policija.

Visgi, kaip pranešė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas, paplūdimyje buvo galima pamatyti ne vieną priešais saulę prigulusį ar kavos atsigerti ant smėlio prisėdusį gyventoją, o policija dažniausiai žiūrėjo į juos pro pirštus.

„Nemačiau jūros jau du mėnesius“, – sakė Helena Prades, 43-ejų psichologė, paplūdimyje ant
smėlio prisėdusi kartu su savo kolega; abu jie dėvėjo kaukes.

„Mes tiesiog labai norėjome pasiklausyti bangų mūšos ir trumpai pasivaikščioti smėliu“, – sakė
moteris.

Barselonoje taip pat buvo atidaryti parkai, kurie buvo užverti nuo kovo 14 dienos, šalyje įvedus
karantiną. Viena iš atvertų erdvių – žymaus katalonų architekto Antoni Gaudi (Antonijaus
Gaudžio) suprojektuotas Guello (Guelio) parkas.

Atnaujinta 19.10

Graikija birželio 15 d. atnaujins turizmo sezoną. Šiuo sprendimu siekiama atgaivinti ekonomiką po koronaviruso karantino, trečiadienį teigė premjeras Kyriakos Mitsotakis. Jis taip pat patikslino, jog tarptautiniai skrydžiai bus atnaujinti liepos 1 d.

„Turizmo sezonas prasidės birželio 15 d. – nuo šios dienos bus leista atidaryti sezoninius viešbučius, o tiesioginiai tarptautiniai skrydžiai į turistų pamėgtas vietas palaipsniui bus atnaujinami nuo liepos 1 d.“, – televizijos transliacijos metu sakė K. Mitsotakis.

Atnaujinta 18.38

Ispanijoje pastarąją parą koronaviruso aukomis tapo 95 žmonės, ketvirtą dieną paeiliui mirčių skaičius per 24 valandas neviršija 100. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Mirštamumo antirekordas šalyje buvo užfiksuotas balandžio 1 d. – tada per parą mirė 950 pacientų. Ispanijoje nuo koronaviruso plitimo pradžios jo aukomis jau tapo 27888 žmonės.

Nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius Ispanijoje per parą padidėjo 416. Bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 232555.

Atnaujinta 18.27

Nyderlanduose per parą užregistruoti beveik 200 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai trečiadienį pranešė Nacionalinis sveikatos apsaugos ir aplinkos institutas.

Jo duomenimis, iki šiol koronavirusas patvirtintas 44447 žmonėms, iš jų 198-iems – pastarąją parą. Infekcijos aukomis jau tapo 5 748 žmonės, 33 mirtys užregistruotos per pastarąsias 24 valandas. Duomenų apie pasveikusius pacientus institutas nepateikia.

Antradienį buvo pranešta apie 108 naujus koronaviruso atvejus šalyje.

Atnaujinta 17.00

Liuksemburgas šią savaitę pradėjo masinį šalies gyventojų testavimą dėl COVID-19, o šalies valdžia tikisi kuo skubiau atlikti tyrimus visiems 600 tūkst. gyventojų ir taip užkirsti kelią antrai koronaviruso bangai.

Kaip rašo „Reuters“, diagnostiniai testai bus prieinami visiems to norintiems žmonėms. Planuojama padidinti kasdien atliekamų tyrimų skaičių nuo 1 500 šią savaitę iki 20 000 kitą mėnesį. Tikimasi tyrimus atlikti visiems Liuksemburgo gyventojus, o kai kuriems ir kelis kartus.

Liuksemburgo sveikatos instituto direktorius Ulfas Nehrbassas tvirtino, kad dabar labai svarbu patikrinti, ar padidėjusį testavimo mastą atlaikys IT sistemos.

„Žinoma, dabar viskas būti išbandoma, turime tai padaryti artimiausiomis dienomis su 1 500 testų per dieną. To pakaks pamatyti, ar IT sistema yra stabili“, – sakė U. Nehrbass. Pasak jo, prie masinio testavimo prisijungs daugiau laboratorijų.

Masiniu testavimu taip pat siekiama užtikrinti COVID-19 sergančių, tačiau simptomų nejaučiančių žmonių izoliaciją. U. Nehrbasso teigimu, apie 1 500 žmonių serga COVID-19 be simptomų.

Reikia visuotinio skiepijimo

Pasaulio medikų asociacijos prezidentas Frankas Ulrichas Montgomery`is pareikalavo visuotinai privalomų skiepų prieš naująjį koronavirusą.

Jei ateityje bus sukurta vakcina nuo viruso ir kai kurie piliečiai atsisakys skiepytis, jie sukels didelę riziką savo bendrapiliečiams, kurie negali būti skiepijami dėl sveikatos priežasčių, sakė F. U. Montgomery`is.

„Todėl mes turime paskiepyti kiek įmanoma daugiau žmonių“, – kalbėjo jis „Funke“ žiniasklaidos grupės laikraščiams. F. U. Montgomery`is pasisakė už privalomus skiepus ir tymų atveju.

Pasaulio medikų asociacijos prezidentas taip pat įspėjo, kad vakcinos paskirstymas nebūtų paliktas laisvajai rinkai. Kad būtų apsaugoti pasaulio gyventojai, reikės 7 mlrd. vakcinos dozių. „To negali reguliuoti laisvoji rinka. Tam reikia tarptautinio reguliavimo“, – pabrėžė jis.

Baltarusijoje užsikrėtimų COVID-19 jau daugiau kaip 32 tūkstančiai

Baltarusijoje oficialus užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 918 – iki 32 426, mirė dar 4 pacientai. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Tačiau stebėtojai mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

„Baltarusijoje užregistruoti 32 426 žmonės, užsikrėtę COVID-19, – sakoma žinybos pranešime. – Per visą infekcijos plitimo šalies teritorijoje laikotarpį mirė 179 įvairiomis lėtinėmis ligomis sirgę pacientai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas“.

Iki šiol šalyje atlikti 375 076 testai dėl koronaviruso. Pasveiko ir išrašyta iš ligoninės 11 415 pacientų.

Baltarusijoje karantinas nepaskelbtas. Balandžio 20 d. darbą atnaujino mokyklos, balandžio 25 d. buvo surengta šeštadienio talka, gegužės 9-ąją Minske įvyko didelis karinis paradas. Šiomis sąlygomis Baltarusijoje įsigaliojo „liaudies karantinas“, daugelis gyventojų savo noru riboja socialinius kontaktus ir pasirenka saviizoliacijos režimą.

Balandžio 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija patarė Baltarusijai ruoštis blogiausiems su koronaviruso plitimu susijusios padėties raidos scenarijams, rekomendavo imtis papildomų fizinio atsiribojimo priemonių ir uždrausti masinius renginius.

Baltarusijos specialistai prognozuoja, kad sergamumo pikas šalyje bus pasiektas gegužės pabaigoje.

Atnaujinta 16.18

Švedijoje per parą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 724 – iki 31 523 (315 infekuotųjų 100 tūkstančių gyventojų). Nuo koronaviruso sukelto susirgimo padarinių mirusių pacientų skaičius padidėjo 88 ir trečiadienį pasiekė 3 831. Tai pranešė šalies medicinos tarnybų atstovai.

Intensyviosios terapijos skyriuose gydomi 1 886 pacientai. Daugiausia infekuotųjų (10 783) ir mirusiųjų (1 879) užregistruota sostinės regione.

Pasak Švedijos valdžios atstovų, apskritai epidemiologinė situacija šalyje yra stabili.

„Kaip jūs žinote, mes didiname testų skaičių, - pareiškė trečiadienį per spaudos konferenciją Švedijos vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellis. – Norime pabrėžti, kaip svarbu organizuoti testavimą senelių namuose, kadangi garbaus amžiaus žmonės yra didelė rizikos grupė“.

Atnaujinta 14.11

Latvija nepratęs iki birželio 9 dienos dar galiosiančios nepaprastosios padėties. „Mūsų tikslas yra atšaukti nepaprastąją padėtį ir pereiti į naują realybę, kurioje kartu gyvensime su Covid-19“, – trečiadienį per šalies televiziją sakė ministras pirmininkas Krišjanis Karinis.

Vis dėlto, anot premjero, ir atšaukus nepaprastąją padėtį Vyriausybė išlaikys kai kuriuos įgaliojimus, kad nedelsiant galėtų reaguoti į galimą epidemiologinės situacijos pablogėjimą. Išliks ir reikalavimai dėl higienos bei distancijos.
1,9 mln. gyventojų turinti Latvija iki šiol patvirtino 1 016 infekcijos atvejų, 21 žmogus mirė.

Kad suvaldytų koronaviruso pandemiją, vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį, kurią jau dukart pratęsė. Ji galios iki birželio 9 dienos. Gegužės pradžioje šalis ėmė švelninti ribojimus

Atnaujinta 12.10

Estijoje per praėjusią parą nustatyti tik trys nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, atlikus 1 028 pirminius testus, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Naujų pacientų mirties atvejų pastarąją parą neužregistruota.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 gydomi 39 pacientai. Dviem iš jų prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai.

Iš gydymo įstaigų išrašyti 305 pacientai.

Pasveikusiais nuo COVID-19 iš viso pripažinti 1 472 žmonės.

Nuo epidemijos pradžios Estijoje nuo COVID-19 mirė 64 žmonė

Atnaujinta 11.22

Rusijoje patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius trečiadienį peržengė 300 tūkst., per pastarąją parą šalyje nustatyti 8 764 nauji infekcijos atvejai.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius Rusijoje dabar siekia 308 705.

Praėjusią parą Rusijoje iš ligoninių išrašyta rekordiškai daug nuo koronaviruso infekcijos pasveikusių pacientų – 9 262. Iš viso pasveikusiais laikomi jau daugiau kaip 85 tūkst. žmonių.

Nuo ligos šalyje iki šios dienos mirė 2 972 žmonės, per praėjusią parą užfiksuoti 135 mirties atvejai.

Atnaujinta 10.48

Latvijoje per parą patvirtinti keturi nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 1 016, skelbia Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Naujų mirties atvejų per praėjusią parą neužfiksuota.

Ligų prevencijos ir kontrolės centro (SPKC) duomenimis, per paskutines 24 valandas atlikti 1 783 testai dėl koronaviruso, o nuo vasario pabaigos – 92 751 testas.

Šalies ligoninėse gydomi 27 COVID-19 pacientai, trijų iš jų būklė yra sunki. 694 susirgę žmonės jau pasveiko, 21 žmogus mirė.

Atnaujinta 09.58

Ukrainoje per pastarąją parą užfiksuoti dar 354 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 16 užsikrėtusiųjų mirė, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 260 naujai nustatytų užsikrėtimo atvejų, o pirmadienį jų buvo 325.

„Ukrainoje per pastarąją parą užfiksuoti 354 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, iš jų 28 – vaikams ir 61 – medicinos darbuotojams. Gydymo įstaigose hospitalizuota 112 žmonių. Per parą pasveiko 323 žmonės; 16 pacientų mirė“, – per ryte surengtą spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Pasak jo, bendras Ukrainoje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 19 230 žmonių, įskaitant 1 376 vaikus ir 3 757 medikus. Šalyje mirė 564 koronavirusu užsikrėtę žmonės, 5 955 pacientai pasveiko.

Nuo gegužės 11 dienos Ukrainoje prasidėjo pirmasis karantino priemonių, įvestų dėl COVID-19 epidemijos, švelninimo etapas.

Trumpas svarsto uždrausti atvykti brazilams

Brazilijoje sparčiai plintant naujajam koronavirusui, JAV prezidentas pareiškė svarstąs įvesti draudimą brazilams atvykti į JAV, skelbia „Deutsche Welle“.

„Mes svarstome apie tai“, – reporteriams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

„Nenoriu, kad čia atvyktų žmonės ir užkrėstų mūsų žmones. Taip pat nenoriu, kad ir ten sirgtų žmonės. Padedame Brazilijai su ventiliatoriais. Šalis susiduria su tam tikrais sunkumais, nėra abejonių“, – sakė JAV prezidentas.

Pagal koronaviruso infekcijos atvejų skaičių Brazilija vos per kelias dienas pakilo į trečią vietą pasaulyje. Braziliją lenkia tik JAV ir Rusija.

Iš viso Brazilijoje patvirtinti 271 628 infekcijos atvejai ir 17 971 mirties atvejis, 100 459 pacientai pasveiko.

Atnaujinta 08.52

Ispanijos vyriausybė nepaprastąją padėtį pratęs tik iki birželio 7-osios

Ispanijos vyriausybė dėl koronaviruso pandemijos paskelbtą nepaprastąją padėtį ketina pratęsti nebe mėnesiui, o tik dviem savaitėms.

Vyriausybė prašys parlamento nepaprastąją padėtį pratęsti iki birželio 7 dienos, antradienio vakarą Madride sakė vyriausybės atstovė María Jesús Montero. Taip premjeras Pedro Sánchezas atsižvelgia į didėjantį pasipriešinimą parlamente prieš vis pratęsiamą priemonę.

„Nesant nepaprastosios padėties, nėra galimybės riboti gyventojų judėjimo“, - sakė M. J. Montero. Tačiau to reikia, „kad aukos nebūtų veltui“.

Atnaujinta 08.38

JAV per parą mirė daugiau kaip 1,5 tūkst. COVID-19 užsikrėtusių žmonių

Jungtinės Valstijos per pastarąją parą užfiksavo dar 1 536 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis, antradienį pranešė nuolat atnaujinamą pandemijos statistiką skelbiantis Johnso Hopkinso universitetas.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, paskelbtais 20 val. 30 min. vietos (trečiadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, bendras koronavirusinės infekcijos aukų COVID-19 skaičius JAV išaugo iki 91 845 žmonių.

Jungtinės Valstijos pirmauja pasaulyje tiek pagal COVID-19 pacientų mirčių, tiek pagal bendrą užsikrėtusųjų skaičių. Pastarasis antradienį buvo didesnis kaip 1,5 milijono.

Atnaujinta 08.35

Vokietijoje 11 dieną iš eilės fiksuojama mažiau kaip 1 tūkst. naujų koronaviruso atvejų

Vokietijos Roberto Kocho instituto (RKI) duomenimis, šalyje 11 dieną iš eilės fiksuojama mažiau kaip 1 000 naujų koronaviruso infekcijos atvejų.

Praėjusią parą jų suskaičiuota 797. Bendras patvirtintų infekcijų skaičius pasiekė 176 007, pranešė RKI. Mirčių skaičius per parą išaugo 83 iki 8 090.

Pasveikusiųjų yra apie 156 900 – 1 200 daugiau ne para anksčiau.

Atnaujinta 08.28

Čilėje fiksuotas iki šiol aukščiausias naujų infekcijų ir mirčių skaičius

Čilėje per 24 valandas fiksuotas iki šiol aukščiausias šalyje Covid-19 mirčių ir infekcijų skaičius. Patvirtinta 3 520 naujų infekcijų, 31 pacientas mirė, antradienį pranešė Sveikatos ministerija. Remiantis oficialia statistika, bendras infekuotųjų skaičius pasiekė beveik 50 000, registruota daugiau kaip 500 mirčių.

Sostinėje Santjage nuo penktadienio galioja griežti judėjimo ribojimai, kad būtų suvaldytas staigus naujojo koronaviruso plitimas. Tačiau dėl to kilo protestų. „Mes norime valgyti“ ar „Mums reikia dirbti, mums reikia paramos“, skandavo protestuotojai skurdžiausiuose Santjago kvartaluose. Be to, jau pasitaikė plėšikavimo atvejų. Dėl paaštrėjusios padėties antradienį į šiuos kvartalus nusiųsti kariai.

Atnaujinta 06.53

Brazilijoje pirmą kartą per parą nustatyta daugiau kaip 1 000 mirties nuo COVID-19 atvejų

Brazilijoje per parą nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 mirė 1 179 žmonės, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija

Nuo epidemijos pradžios tai didžiausias per vieną parą užregistruotas letalinių atvejų skaičius šioje smarkiausiai pandemijos paveiktoje Lotynų Amerikos valstybėje ir pirmasis kartas, kai paros mirčių skaičius perkopė tūkstantį.

Per parą buvo nustatyta 17 408 nauji COVID-19 atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 271 628. Pagal šį rodiklį Brazilija užima trečią vietą pasaulyje po Jungtinių Valstijų ir Rusijos.

Epidemija Brazilijoje, regis, įgauna pagreitį, ir ekspertai sako, kad savo piką ji turėtų pasiekti ne anksčiau kaip birželio pradžioje.

Visuomenės sveikatos ekspertai taip pat įspėja, kad realūs mirčių ir užsikrėtimų skaičiai tikriausiai yra gerokai didesni nei skelbia vyriausybė, galbūt net 15 kartų ar daugiau, nes šalyje atliekama labai mažai testų dėl COVID-19.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi