Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.19 20:59

Renovuojant Aušvico koncentracijos stovyklą surasta kadaise kalinių paslėptų daiktų

BNS 2020.05.19 20:59

Renovacijos darbų Aušvice metu rasta šaukštų, šakučių, batsiuvių įrankių ir kitų daiktų, paslėptų po kamino dūmtraukiu, antradienį pranešė nacionalinio fondo atstovai.

Manoma, kad kai kurie iš rastų daiktų buvo naudojami planuojant pabėgimus iš stovyklos.

Daiktai, tarp kurių taip pat buvo ir peilių, kablių, žirklių, odos atraižų ir batų dalių, buvo rasti koncentracijos stovyklos 17-e bloke praeitą mėnesį, praneša Nacionalinis Austrijos nacionalsocializmo aukų fondas.

Ruošdamasis vienai parodai minėtas fondas finansavo renovacijos ir restauracijos darbus viename iš Lenkijos teritorijoje veikusios koncentracijos stovyklos padalinių.

„Šie įrankiai, laikyti paslaptyje nuo SS sargybos, tikriausiai buvo naudojami batsiuvių ar ruošiantis pabėgimui, o galbūt paprasčiausiai valgant,“ – naujienų agentūrai AFP teigė fondo generalinė sekretorė Hannah Lessing.

Tikėtina, jog rasti objektai buvo slepiami kamine todėl, kad 17-e bloke buvo apgyvendinti fizinį darbą atlikdavę darbininkai.

„Ne atsitiktinumas, kad būtent kaminu buvo pasinaudota kaip slėptuve pastate, kuriame buvo apgyvendinti kaminkrėčiai“, – pranešime spaudai sakė fondo statybų konsultantas Johannesas Hofmeisteris.

Rasti objektai netaps parodos, atversiančios duris 2021 metais, ekspozicijos dalimi, tačiau bus perduoti saugoti Aušvico-Birkenau muziejui.

Milijonas Europos žydų mirė Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje, kurią nacių valdoma Vokietija įkūrė Lenkijoje 1940 metais ir kuri tapo didžiausia mirties stovykla Europoje.

Taip pat čia mirė daugiau nei 100 tūkst. ne žydų kilmės žmonių: lenkų, romų, Sovietų Sąjungos karo kalinių bei prieš nacistinį režimą kovojančių žmonių.

Įvairūs daiktai, pasklidę po stovyklos teritoriją ir jos apylinkes, periodiškai aptinkami vykdant renovacijos darbus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi