Pasaulyje

2020.05.19 17:13

Medikams Rusijoje kyla 16 kartų didesnė grėsmė mirti nuo COVID-19 nei jų užsienio kolegoms

atnaujinta 17.37
LRT.lt, ELTA2020.05.19 17:13

Rusijos medikams kyla 16 kartų didesnė grėsmė užsikrėsti ir mirti nuo COVID-19 infekcijos, nei užsienyje dirbantiems jų kolegoms. Tai, remdamasis portalu „Mediazona“ skelbia „The Moscow Times“.

Oficialioje koronaviruso statistikoje Rusijos valdžios institucijos neišskiria medicinos sektoriaus darbuotojų. Nuo balandžio Rusijos medikai praneša apie savo kolegų mirtis ir jas registruoja neoficialiame sąraše.

„Mediazonai“ atlikus šių duomenų analizę paaiškėjo, kad tarp visų Rusijoje nuo COVID-19 mirusių žmonių, apie 7 proc. yra medicinos darbuotojai. Tai kas penkioliktas miręs žmogus, pažymi „The Moscow Times“.

Du trečdaliai mirusių medikų yra iš Maskvos ir sostinės regiono, Sankt Peterburgo bei Dagestano Respublikos. Pusė visų mirusių yra paramedikai ir slaugytojai.

„Tai 16 kartų daugiau, nei kitose 6 valstybėse, kur pandemijos mastas panašus“, – pažymima analizėje.

Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Ispanijoje ir Vokietijoje mirusių medikų skaičius nuo bendrų COVID-19 aukų, neviršija 1 proc. ribos, pažymi „The Moscow Times“.

„Mediazone“ duomenimis, prie aukšto Rusijos medikų mirtingumo gali prisidėti tinkamų apsaugos reikmenų stygius arba sąlyginai dažnesnis tokių mirčių registravimas.

Anksčiau Rusijos žiniasklaida skelbė, kad net ir užsikrėtę COVID-19 medikai yra toliau verčiami dirbti, jie patiria didelį psichologinį spaudimą.

Rusija yra antroje vietoje pasaulyje pagal užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiumi – Johno Hopkinso universiteto duomenimis, Maskva yra fiksavusi beveik 300 tūkst. užsikrėtimų. Tačiau stebėtojai mano, kad tikrasis pandemijos paplitimo mastas šalyje gali būti gerokai didesnis, nei oficialūs duomenys.

JAV siunčia pagalbą

Jungtinės Valstijos panaudos karinius lėktuvus, kad pristatytų Rusijai 200 dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų. Tai antradienį Rusijos naujienų agentūros TASS korespondentui pranešė Pentagono atstovas.

„JAV vyriausybė panaudos karinius lėktuvus, transportuodama Rusijos žmonėms dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatus“, - sakė jis. Anot pareigūno, medicinos įrangos gabenimas kariniais lėktuvais „yra geriausias iš galimų variantų, kadangi komercinių skrydžių skaičius labai ribotas“.

Kaip pranešė antradienį aukštas Vašingtono administracijos atstovas, 200 dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų Rusijai bus perduota neatlygintinai. Pirmieji 50 Jungtinėse Valstijose pagamintų aparatų bus parengti išsiųsti trečiadienį.

„Amerikos balso“ duomenimis, šie aparatai buvo pagaminti Kalifornijoje, jie keliaus į chirurgijos centrą Maskvoje. Kiti 150 aparatų bus pagaminti netrukus.

Pasak radijo stoties, visi aparatai ir jų pristatymas atsieis 4,7 milijono dolerių. Visas išlaidas padengs JAV.
Sekmadienį valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pareiškė, jog JAV džiaugiasi, galėdamos padėti Rusijai kovoti su koronavirusu.

Rusija anksčiau skelbėsi išsiuntusi medicininių reikmenų krovinį į JAV, tačiau Vašingtonas netrukus pranešė, kad už šiuos reikmenis sumokėjo Kremliui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt