Pasaulyje

2020.05.19 14:30

Internete plinta neįprastas JAV kunigo laiminimas – šventintą vandenį purškė vandens šautuvu

LRT.lt2020.05.19 14:30

Katalikų kunigas Timothy Pelcas iš Detroito (JAV) tapo interneto įžymybe, kai ėmė plisti vaizdo įrašai, kuriuose dvasininkas užfiksuotas tikinčiuosius laiminantis šventintu vandeniu, kurį purškė iš vaikiško vandens šautuvo.

Šv. Ambraziejaus bažnyčios 70-metis klebonas vandenį iš vaikiško šautuvo purškė į tikinčiuosius, sėdinčius automobilyje, pro atidarą langą. Siekdamas papildomai apsisaugoti nuo koronaviruso, T. Pelcas taip pat dėvėjo veido kaukę, skydą ir gumines pirštines.

Šis kadras buvo įamžintas dar per Velykas, bet internete žaibiškai ėmė plisti tik šią savaitę, kartu su internautų sukurtais fotomontažais.

T. Pelcas teigia buvęs susirūpinęs, kaip į tokius jo veiksmus sureaguos Vatikanas, bet kol kas jis sako nesulaukęs iš Šv. Sosto jokių priekaištų, rašo „The Guardian“.

Koronavirusas stipriai paveikė Mičigano valstiją, kur yra T. Pelco parapija, mirčių nuo infekcijos skaičius čia jau artėja prie 5 tūkstančių. Valstijoje buvo rengti protestai, kur žmonės reikalavo panaikinti nurodymus likti namuose ir saugotis viruso. Bet T. Pelcas sako, kad tai neatspindi nuotaikų jo bendruomenėje, rašo „The Guardian“.

Dalis JAV kunigų per Šv. Velykas laikydamiesi karantino skatino parapijiečius dalyvauti pamaldose ir atlikti išpažintį neišlipus iš savo automobilių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.