Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.19 13:42

JK parlamentarai kritikuoja Vyriausybę dėl COVID-19 strategijos nesėkmių

BNS 2020.05.19 13:42

Įtakinga Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjų grupė antradienį apkaltino vyriausybę nesugebant užtikrinti reikiamo masto COVID-19 testavimo programos, pabrėždama, kad dėl šios nesėkmės koronavirusas pasiglemžė itin daug gyvybių šalies globos namuose.

Bendruomenių Rūmų mokslo ir technologijų komitetas pareiškė, jog „iki šiol testavimo apimtis buvo nepakankama kone visu pandemijos laikotarpiu“. Savo laiške ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui komiteto pirmininkas Gregas Clarkas nurodė, kad Britanijos testavimo pajėgumai „nulėmė strategiją“, o ne atvirkščiai.

JK valdžia iš pradžių planavo atsekti ir tirti visus asmenis, kontaktavusius su užsikrėtusiaisiais. Tačiau kovo viduryje tokios strategijos buvo atsisakyta, nes susirgimų skaičius užgožė šalies ribotus testavimo pajėgumus.

Parlamentaras iš valdančiosios Konservatorių partijos G. Clarkas nurodė, kad šis „esminis“ sprendimas reiškė, kad slaugos namų gyventojai ir darbuotojai nebuvo tikrinami, „kai virusas plito sparčiausiai“. Britanijoje nuo COVID-19 mirė tūkstančiai slaugos namų klientų.

Šaliai neseniai pavyko išplėsti testavimo mastą iki 100 tūkst. tyrimų per dieną, o vyriausybė planuoja iš naujo diegti „testuok, stebėk ir atsek“ politiką, įgyvendinama planus suvaldyti infekciją ir pradėti švelninti visuotinį karantiną.

Tačiau minėto komiteto teigimu, lieka „neaišku, ar buvo išmoktos testavimo delsimo pamokos“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi