Pasaulyje

2020.05.19 06:50

Kinijoje per žemės drebėjimą žuvo keturi žmonės, 23 sužeisti

BNS2020.05.19 06:50

Pietvakarių Kinijoje įvykęs 5 balų žemės drebėjimas pirmadienį nusinešė keturias žmonių gyvybes, o dar 23 gyventojai buvo sužeisti, pranešė Kinijos žemės drebėjimų tinklų centras.

Junano provincijos Čiaodzios apskrityje 21 val. 47 min. vietos (16 val. 45 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų požeminių smūgių židinys buvo 8 km gylyje.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) drebėjimo stiprumą įvertino 4,5 balo ir nurodė, kad jo hipocentras buvo 10 km gylyje. Amerikiečių seismologai taip pat nurodė skirtingą smūgio laiką ir epicentrą, bet tokia neatitikimai nėra neįprasti, stebint labai toli įvykstančius žemės drebėjimus.

Gyventojai pasakojo, kad kratymas buvo juntamas kelias sekundes ir kad sugriuvo mažiausiai vienas namas. Seklūs žemės drebėjimai gali padaryti daugiau žalos pastatams ir infrastruktūrai, net jeigu jų magnitudė nebūna labai didelė.

Junane, esančiame Tibeto plynaukštės rytiniame pakraštyje, žemės drebėjimai yra dažni.

1976 metais šiaurės rytiniam Tangšano miestui smogęs drebėjimas nusinešė mažiausiai 250 tūkst. žmonių gyvybių.

Smarkiausias pastarojo meto Kiniją supurtęs žemės drebėjimas 2008-aisiais įvyko Sičuano provincijos kalnuotoje vakarinėje dalyje, į šiaurę nuo Junano. Tąsyk žuvo beveik 90 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt