Pasaulyje

2020.05.18 11:22

Prie JAV rytų pakrantės artėja atogrąžų audra Arthuras

BNS 2020.05.18 11:22

Atogrąžų audra „Arthur“ sekmadienį priartėjo prie JAV Atlanto vandenyno pakrantės, bet jos poveikis, kaip prognozuojama, apsiribos nedideliais potvyniais ir audringa jūra ties Šiaurės Karolinos krantais.

„Arthur“ šeštadienį susiformavo prie Floridos krantų. Jau šeštus metus iš eilės pirmoji pavadinimą gavusi audra susiformuoja dar prieš Atlanto uraganų sezono oficialią pradžią birželio 1-ąją.

Majamyje įsikūręs JAV Nacionalinis uraganų centras (NHC) sekmadienį paskelbė perspėjimą dėl atogrąžų audros Šiaurės Karolinos saloms. Pirmadienį 2 val. Rytų pakrantės (9 val. Lietuvos) laiku audros centras buvo maždaug už 300 km nuo Hateraso kyšulio Šiaurės Karolinoje. „Arthur“, kurio vidutinis vėjo greitis buvo 75 km per valandą, slinko į šiaurės rytus apie 19 km per valandą greičiu.

Sinoptikai sakė, kad audra turėtų priartėti prie Šiaurės Karolinos pakrantės, kur sekmadienio vakarą ir pirmadienį gali iškristi 25–76 mm lietaus.

Atogrąžų audros pavojus buvo paskelbtas dalyje Šiaurės Karolinos pakrantės.

Orų tarnyba informavo, kad valstijos rytinėje dalyje turėtų pasiruošti lokaliems potvyniams, ir perspėjo, kad laivybos sąlygos jūroje palei pakrantę bus pavojingos.

Ateinančias kelias dienas pakrantėse į šiaurę nuo Floridos prognozuojamos pavojingos bangos ir srovės.