Pasaulyje

2020.05.18 06:57

Naujausia informacija. JAV: PSO „nesėkmė“ reaguojant į COVID-19 „kainavo daug gyvybių“

BNS, ELTA, LRT.lt2020.05.18 06:57

JAV sveikatos apsaugos sekretorius Alexas Azaras pirmadienį sukritikavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) dėl „nesėkmės“ reaguojant į koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį.

Pasak jo, jei PSO būtų suteikusi informacijos pasauliui apie šią infekciją, galbūt būtų pavykę suvaldyti pandemiją ir išgelbėti daug gyvybių.

„Turime būti atviri dėl vienos iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių šis protrūkis tapo nekontroliuojamas: ši organizacija nesugebėjo gauti informacijos, kurios reikėjo pasauliui, ir ši nesėkmė kainavo daug gyvybių“, – per Pasaulio sveikatos asamblėją, šiemet vykstančią vaizdo konferencijos formatu, sakė A. Azaras.

Atnaujinta 23.03

Prancūzijos vyriausybei nurodyta atšaukti religinių sambūrių draudimą

Prancūzijos aukščiausias administracinis teismas pirmadienį nutarė, kad vyriausybė privalo atšaukti visuotinį religinių sambūrių draudimą, įvesta kaip dalį kovos su koronaviruso pandemija priemonių.

Gavusi kelis asmenų ir asociacijų skundus Valstybės Taryba nurodė, kad toks religinės laisvės varžymas sukėlė „žalos, kuri yra rimta ir pabrėžtinai neteisėta“.

Institucija nurodė vyriausybei per ateinančias aštuonias dienas šį draudimą atšaukti.

Atnaujinta 21.24

Prancūzijoje pastarąją parą dėl koronaviruso mirė 131 žmogus

Prancūzijoje pastarąją parą dėl koronaviruso mirė 131 žmogus. Tai pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Žinybos duomenimis, šalyje nuo pandemijos pradžios 17 589 žmonės mirė ligoninėse, dar 10 650 – senelių namuose ir kitose socialinėse medicinos įstaigose. Bendras koronaviruso aukų skaičius Prancūzijoje pasiekė 28 239.

Atnaujinta 21.23

Ispanijoje antrą dieną paeiliui koronavirusas per parą pareikalavo mažiau kaip 100 aukų

Ispanijoje pastarąją parą koronaviruso aukomis tapo 59 žmonės. Tai pirmadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Gegužės 17 d. buvo paskelbta apie 87 mirusiuosius – pirmą kartą per du mėnesius šis rodiklis nesiekė 100. Mirštamumo antirekordas šalyje buvo užfiksuotas balandžio 1 d. – tada per parą mirė 950 pacientų. Ispanijoje nuo koronaviruso plitimo pradžios jo aukomis jau tapo 27 709 žmonės.

Nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius Ispanijoje per parą padidėjo 285. Bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 231 606.

Atnaujinta 20.13

Italijoje pirmą kartą per du mėnesius mirčių dėl koronaviruso skaičius per parą nesiekė 100

Italijoje pastarąją parą dėl koronaviruso padarinių mirusių žmonių skaičius buvo mažiausias nuo kovo 9 d. – 99. Pirmadienį paskelbtais Civilinės saugos departamento duomenimis, bendras nuo pandemijos pradžios šalyje mirusių infekuotųjų skaičius pasiekė 32 007.

Pastarąją parą pasveikusiųjų skaičius padidėjo 2 150 ir išaugo iki 127 326. Naujų užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje per 24 valandas padidėjo 451, iš viso nuo pandemijos pradžios Italijoje nustatyti 225 886 infekuotieji.

Atnaujinta 18.48

PSO perspėja – Europa dabar turi ruoštis antrajai bangai

Pasaulyje nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 jau mirė 315 225 žmonės, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys. Europos šalys, pasak PSO, jau dabar turi ruoštis antrai mirtinai koronaviruso infekcijų bangai.

Atnaujinta 18.23

Nyderlanduose užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius viršijo 44 tūkstančius

Nyderlanduose iki šiol užregistruoti daugiau kaip 44 tūkstančiai užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai pirmadienį pranešė Nacionalinis sveikatos apsaugos ir aplinkos institutas.

Jo duomenimis, šalyje koronavirusas patvirtintas 44 141 žmogui, iš jų 146-iems – pastarąją parą. Infekcijos aukomis jau tapo 5 694 žmonės. Per pastarąsias 24 valandas užregistruota 14 mirčių – šis rodiklis yra vienas iš žemiausių per du pastaruosius mėnesius. Duomenų apie pasveikusius pacientus institutas nepateikė.

Atnaujinta 17.41

Kaip rodo pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys, Rusijos Dagestano Respublikoje užfiksuota 3 460 užsikrėtimo COVID-19 atvejų ir tik 29 mirtys. Dėl situacijos regione susirūpinimą išreiškė šalies prezidentas Vladimiras Putinas.

Tačiau vietos sveikatos ministras šeštadienį paskelbė, kad per 12,6 tūkst. žmonių yra nustatytas koronavirusas ir pneumonija.

Interviu vienam vietos tinklaraštininkui ministras Džamaludinas Gadžiibragimovas sakė, kad regione nuo pneumonijos mirė 657 žmonės.

Pasak jo, daugiau kaip 40 Dagestano medikų mirė nuo koronaviruso arba pneumonijos.

Pirmadienį su regiono sveikatos ministerija susisiekti nepavyko.

Rusijoje mirštamumas nuo koronaviruso yra daug mažesnis negu kitose pandemijos smarkiai paveiktose šalyse, bet kritikai reiškė abejones dėl pateikiamų skaičių ir kaltino tarnybas fiksuojant ne visas aukas, kad padėtis atrodytų esanti geresnė.

Be kita ko, kritikai sako, kad Rusijos valdžia daug viruso nulemtų mirties atvejų priskiria kitoms priežastims, pavyzdžiui, pneumonijai.

Kaip skelbia Pasaulio sveikatos organizacija, sunkesniais COVID-19 atvejais pacientams gali išsivystyti pneumonija.

Rusijos sveikatos apsaugos pareigūnai sako, kad mažesnį mirties atvejų skaičių lemia tai, kad į statistiką įtraukiami tik mirties atvejai, kurie yra tiesiogiai susiję su COVID-19.

Daugelis Dagestano ir kitų regionų medicinos darbuotojų skundėsi dėl apsauginių priemonių stygiaus ir sako, kad Rusijoje miršta daugiau medikų nei kitur.

Atnaujinta 17.05

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pabrėžė bendradarbiavimo tarptautiniu mastu svarbą, siekiant įveikti naujojo koronaviruso pandemiją. Pasak kanclerės, „nė viena šalis negali šios problemos išspręsti viena“, praneša „Deutsche Welle“.

„Esu įsitikinusi, kad mes įveiksime pandemiją. Kuo daugiau bendradarbiausime tarptautiniu mastu, tuo greičiau tai pasieksime“, – teigė kanclerė, kalbėdama per virtualų Pasaulio sveikatos asamblėjos susitikimą.

„Privalome veikti kartu“, – pabrėžė A. Merkel, bet pridūrė, kad bet koks sprendimas privalo būti prieinamas ir įperkamas visiems.

Atnaujinta 15.31

Irane per parą nuo koronaviruso sukelto susirgimo padarinių mirė 69 žmonės, bendras mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios šalyje viršijo 7 tūkstančius. Tai pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos ryšių su visuomene departamento vadovas Kiyanushas Jahanpuras.

„Šalyje per parą nustatyti 2 294 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 122 492“, - cituoja jį naujienų agentūra ISNA. Pasak pareigūno, per 24 valandas dėl koronaviruso mirė 69 žmonės, bendras mirčių skaičius išaugo iki 7 057.

Tad užsikrėtimo koronavirusu skaičiaus paros prieaugis šalyje yra rekordinis per pastarąsias penkias savaites.

Ministerijos atstovas informavo, kad Irane iki šiol pasveiko 95 661 žmogus. Šalyje atlikta 701 640 testų dėl koronaviruso.

Iki gegužės 2 d. Irane buvo pastebima naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų mažėjimo tendencija. Oficialiais duomenimis, daugiausia užsikrėtusiųjų – 3 186 – buvo nustatyta kovo 30 d., po to šis skaičius ėmė mažėti ir pasiekė 802 atvejų minimumą. Bet nuo gegužės 3 d. šis rodiklis vėl pradėjo didėti, pastarąsias šešias dienas jis sudarė 1,7-2,3 tūkstančio.

Atnaujinta 14.29

„Metas ruoštis, ne švęsti“, - britų laikraščiui „The Telegraph“ pareiškė PSO Europos regiono direktorius Hansas Klugė. Taip jis reagavo į priemonių prieš pandemiją švelninimą virtinėje šalių.

Pasak H. Klugės, ypač didelį nerimą kelia „dvigubos bangos“ galimybė. „Tokiu atveju mes galime turėti antrą Covid bangą ir sezoninį gripą ar tymus“, – teigė jis.

H. Klugė įspėjo, kad daug vaikų nepaskiepyti nuo tymų. Todėl dabar šalys esą turi išnaudoti laiką savo sveikatos sistemoms stiprinti ir, pavyzdžiui, plėsti ligoninių pajėgumus.

JT vadovas: tai didžiausias mūsų amžiaus iššūkis

Naujasis koronavirusas turėjo galimybę pasklisti po visą pasaulį, nes šalims nepavyko kartu kovoti su šiuo virusu, pareiškė Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas ir naujojo koronaviruso pandemiją pavadino „didžiausiu mūsų amžiaus iššūkiu“.

„Matėmė šiek tiek solidarumo, bet labai mažai vienybės mums reaguojant į Covid-19“, – per virtualų Pasaulio sveikatos asamblėjos susitikimą pirmadienį teigė A. Guterresas ir pridūrė, kad vis dar neaišku, kada turėsime veiksmingų gydymo būdų ar vakcinų nuo šios ligos.

Pasak A. Guterreso, daugumai šalių ignoravus Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas, „virusas išplito po visą pasaulį ir dabar pereina į Pietų pusrutulį, kur jo padariniai gali būti dar pražūtingesni“.

Daugėja užsikrėtimų Baltarusijoje

Baltarusijoje iki pirmadienio registruoti 30 572 asmenys, kuriems tyrimais buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, pranešė Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija.

Per praėjusią parą registruoti 922 nauji užsikrėtimo atvejai.

„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalyje mirė 171 pacientai (iš jų 165 iki gegužės 17 dienos), kurie turėjo virtinę lėtinių susirgimų ir kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija“, – skelbia ministerija.

Taip pat pranešama, kad iki gegužės 18 dienos pasveiko ir iš ligoninių išrašyta 10 130 pacientų, kuriems anksčiau buvo diagnozuota infekcija COVID-19.

Be to, Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iš viso šalyje atlikta 364 319 testų koronavirusinei infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 12.03

Jungtinėse Valstijose fiksuojamas didelis, palyginus su kitomis šalimis, užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius ir aukštas mirštamumas tarp COVID-19 pacientų paaiškinami prasta kai kurių Amerikos gyventojų grupių sveikatos būkle, televizijai CNN pareiškė sveikatos apsaugos sekretorius Alexas Azaras.

„Jungtinėse Valstijose stebimas neproporcingas gretutinių ligų – nutukimo, hipertonijos, diabeto – poveikis; tai yra įrodytas faktas... keliantis mums grėsmę sergant bet kokia liga“, – sakė jis.

Pasak A. Azaro, dėl tokių susirgimų užsikrėtus koronavirusu neretai išsivysto sunkių komplikacijų.

Jis pabrėžė, kad atsižvelgiant į šią problemą ypač daug sunkumų gali patirti JAV afroamerikiečių bendruomenės ir kitos mažumos.

Vis tik sekretorius nurodė, jog JAV sveikatos apsaugos sistema kontroliuoja padėtį net tokiuose susirgimo epicentruose kaip Niujorkas. Jo teigimu, „rezultatai galėjo būti daug blogesni“.

Atnaujinta 12.00

Rusijoje per pastarąją parą oficialiai patvirtinti 8 926 nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai – pirmą kartą nuo gegužės 1-osios šalyje per parą nustatyta mažiau kaip 9 tūkst. naujų atvejų, praneša šalies institucijos.

Rusijoje anksčiau šį mėnesį 11 dienų iš eilės per parą būdavo patvirtinama po daugiau kaip 10 tūkst. naujų infekcijos atvejų.

Bendras šalyje patvirtintų infekcijos atvejų skaičius pirmadienį peržengė 290 tūkst.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje oficialiai užfiksuota 91 žmogaus mirtis, o bendras COVID-19 aukų skaičius išaugo iki 2 722. Tačiau stebėtojai mano, kad tikrasis koronaviruso paplitimo mastas šalyje gali būti gerokai didesnis, nei praneša Rusijos valdžia.

Atnaujinta 11.42

Estijoje per praėjusią parą mirė vienas koronavirusu užsikrėtęs asmuo ir nustatyta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Iš 671 praėjusią parą atlikto testo dėl COVID-19 dešimties (1,5 proc.) rezultatai buvo teigiami.

Gyventojų registro duomenimis, praėjusią parą vienas naujas COVID-19 atvejus patvirtintas Harjumos apskrityje, vienas – Taline, du – Pernumos apskrityje, vienas – Saremoje, trys – Lenemos apskrityje. Kur nustatyti likę du nauji atvejai – neskelbiama.

Vienas mirties atvejis užregistruotas Kuresarėje – šio miesto ligoninėje mirė 79 metų moteris.

Nuo epidemijos pradžios Estijoje nuo COVID-19 mirė 64 žmonės.

Pirmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos gydomi 43 pacientai. Keturiems iš jų prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai.

Iš gydymo įstaigų išrašyta 290 pacientų.

Pasveikusiais nuo COVID-19 iš viso pripažinti 1 448 žmonės.

Iš viso Estijoje atlikta 70 000 pirminių testų dėl COVID-19, iš jų 1 784 (2,5 proc.) rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 11.22

Latvijoje per praėjusią parą patvirtintas vienas naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, pirmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Sekmadienį buvo atlikta 718 testų dėl COVID-19.

Iš viso nuo epidemijos pradžios Latvijoje atlikti 89 123 testai, liga patvirtinta 1 009 žmonėms.

Per pastarąją parą dėl COVID-19 buvo hospitalizuoti keturi asmenys.

Iš šiuo metu ligoninėse gydomų 28 COVID-19 sergančių asmenų 25 būklė yra vidutinio sunkumo, trijų – sunki.

Atnaujinta 10.09

Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, nuo pandemijos pradžios koronavirusinė infekcija jau patvirtinta 4 716 513 žmonių.

Visiškai pasveiko daugiau kaip 1,7 mln. žmonių.

Tuo tarpu pandemijos statistiką skelbiantis portalas „Worldometer“ nurodo, jog visame pasaulyje koronavirusu užsikrėtė 4 805 151 asmuo, nuo COVID-19 mirė 316 719 žmonių, pasveiko daugiau kaip 1,86 milijono.

J. Hopkinso universiteto duomenimis, Jungtinėse Valstijose nustatyti 1 486 657 COVID-19 atvejai (mirė 89 562 žmonės), Jungtinėje Karalystėje – 244 995 atvejai (mirė 34 716 žmonių), Brazilijoje – 241 080 atvejų (mirė 16 122 žmonės), Ispanijoje – 230 698 atvejai (mirė 27 563 žmonės), Italijoje – 225 435 atvejai (mirė 31 908 žmonės), Prancūzijoje – 179 693 atvejai (mirė 28 111 žmonių), Vokietijoje – 176 369 atvejai (mirė 7 962 žmonės), Turkijoje – 149 435 atvejai (mirė 4 140 žmonių), Irane – 120 198 atvejai (mirė 6 988 žmonės).

Ukrainoje per parą nustatyti 325 nauji užsikrėtimai

Ukrainoje vėl sumažėjo mirštamumo nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 rodiklis – per praėjusią parą nustatyti 325 nauji susirgimo atvejai, rodo Koronaviruso epidemijos plitimo stebėsenos sistemos tinklalapyje paskelbti duomenys.

Pirmadienio ryto duomenimis, per pastarąją parą nuo šios ligos mirė 21 asmuo, 160 žmonių pasveiko.

Diena anksčiau buvo nustatyti 433 nauji COVID-19 atvejai, o gegužės 15-osios rytą pranešta apie 528 naujus ligos atvejus.

Šiuo metu COVID-19 Ukrainoje serga 12 805 žmonės. Diena anksčiau sergančiųjų buvo 12 661 – tai reiškia, kad per parą ligonių skaičius padidėjo 144.

Bendras Ukrainoje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 18 616 žmonių. Nuo protrūkio pradžios šalyje mirė 535 koronavirusu užsikrėtę žmonės, dar 5 276 pasveiko.

Atnaujinta 09.44

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas yra tikras, kad vasaros atostogos, nepaisant pandemijos, bent jau Europoje bus įmanomos. „Daug kur yra teigiamų tendencijų“, - sakė jis sekmadienio vakarą ARD televizijos laidoje. Kai kurios šalys jau paskelbė, kad birželį ar liepą vėl atvers savo sienas turistams. Ribojimus, anot H. Maaso, švelnins ir Vokietija.

Ministras sakė, kad Vokietija po birželio 15-osios neketina pratęsti perspėjimo dėl kelionių. Vietoj to bus parengti patarimai, padėsiantys žmonėms susigaudyti: kur galima vykti, ar tai atsakinga, ar esi ten laukiamas ir pirmiausiai – kokios taisyklės ten galioja.

H. Maasas pirmadienį su kolegomis iš populiarių atostogų šalių tarsis, kaip atlaisvinti kelionių suvaržymus. Į vaizdo konferenciją pakviestos Graikija, Ispanija, Italija, Austrija, Kroatija, Portugalija, Malta, Slovėnija, Kipras ir Bulgarija.

H. Maasas kartu agitavo atšaukti karantino taisykles ES viduje. Jos esą turėtų būti taikomos tik žmonėms, atvykstantiems iš trečiųjų šalių.

H. Maasas pabrėžė, kad visose atostogų šalyse bus ribojimų dėl pandemijos. „To, ką mes per vasaros atostogas laikome įprastu dalyku, šiais metais nebus niekur“, - teigė jis.

Atnaujinta 09.00

Praėjus dviem mėnesiams po pirmojo šalyje registruoto mirties nuo COVID-19 atvejo, su koronavirusu siejamų mirčių Brazilijoje padaugėjo iki daugiau kaip 16 000. Tai rodo sekmadienį paskelbti Sveikatos ministerijos duomenys. Oficialia informacija, nuo plaučių ligos šalyje iki šiol mirė 16 118 asmenų. Patvirtintų infekcijos atvejų yra 241 080.

Johnso Hopkinso universiteto JAV duomenimis, Brazilija pagal aukų skaičių yra šešta pasaulyje, o pagal užsikrėtusiųjų skaičių – ketvirta. Infekcijų ir mirčių smarkiai daugėja ir kitose Lotynų Amerikos šalyse.

Atnaujinta 08.36

Lenkijoje nuo pirmadienio atsidaro restoranai, kavinės, barai ir grožio salonai.

Visos atidaromos įmonės turės laikytis griežtų sanitarijos taisyklių ir užtikrinti fizinio atstumo laikymąsi. Restoranuose, baruose ir kavinėse bus privaloma vienam lankytojui skirti 4 kv. m ploto.

Pastaruosius du mėnesius Lenkijos restoranuose ir kavinėse buvo leidžiama pardavinėti maistą ir gėrimus tik išsinešimui.

Tuo tarpu grožio salonų ir kirpyklų klientai turės iš anksto užsirašyti, taip siekiama išvengti buriavimosi laukiamuosiuose.

Pirmadienį taip pat atsidaro sporto salės, kuriose bus ribojamas žmonių skaičius. Didinamas leidžiamas vienu metu lauke sportuojančių ar viešuoju transporto važiuojančių žmonių skaičius.

Savaitgalį Lenkijoje leista daugiau žmonių vienu metu dalyvauti pamaldose, o iš užsienio atvykę medikai neturės laikytis privalomos saviizoliacijos. Lenkija artimiausiu metu taip pat ketina iš dalies atidaryti mokyklas. Viešose vietose vis dar reikalaujama dėvėti veido kaukes.

Atnaujinta 08.27

Virtinėje Europos šalių naujų COVID-19 pandemijos aukų skaičius sekmadienį pasiekė žemiausią lygį per kelis mėnesius. Italijoje, civilinės apsaugos duomenimis, per 24 valandas mirė 145 pacientai. Tai yra mažiausias paros aukų skaičius nuo kovo 9 dienos.

Ispanija užregistravo 87 naujas aukas. Tai buvo pirmas kartas šalyje per du mėnesius, kai aukų skaičius per vieną parą buvo mažesnis nei 100. Didžiojoje Britanijoje fiksuota 170 naujų mirties atvejų – mažiausiai nuo kovo pabaigos.

Tuo metu Prancūzijoje naujų aukų skaičius gerokai išaugo. Sveikatos ministerijos duomenimis, per 24 valandas mirė 483 žmonės. Tai didžiausias skaičius per kelias savaites. Dauguma naujų atvejų fiksuota slaugos ir senelių namuose.

Atnaujinta 08.21

Kinija pirmadienį pranešė apie septynis naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, o pareigūnai paskelbė, kad centrinės vyriausybės peticijų skyriai Pekine, kur žmonės iš visos šalies atvyksta registruoti skundų, kol kas bus uždaryti, siekiant užtikrinti infekcijos prevenciją.

Kinijoje jau ilgiau nei mėnesį nepranešama apie naujas COVID-19 aukas, nors atgaline data buvo paskelbta apie kai kuriuos mirties atvejus, nustatytus atlikus papildomus tyrimus. Be to, 82 žmonės tebėra gydomi, o dar 450 asmenų yra izoliuoti ir stebimi, nes jiems įtariama koronaviruso infekcija arba COVID-19 yra diagnozuotas, nepasireiškus jokių simptomų.

Atnaujinta 07.37

Vokietijoje per pastarąją parą užfiksuoti tik du nauji užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, pranešė užkrečiamąsias ligas tiriantis Roberto Kocho institutas (RKI).

Naujų mirtinų infekcijos COVID-19 atvejų nebuvo, pridūrė institutas.

RKI duomenimis, nuo pandemijos pradžios Vokietijoje nustatyti 174 355 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 7 914 užsikrėtusieji mirė.

Atnaujinta 06.57

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą nustatyta 820 naujų mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, o bendras jų skaičius priartėjo prie 90 tūkst., rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys, paskelbti sekmadienį 20 val. 30 min. vietos (pirmadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą nustatyta 820 naujų mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, o bendras jų skaičius priartėjo prie 90 tūkst.

Šis letalinių atvejų skaičius yra mažiausias nuo gegužės 10-osios, kai per parą buvo užregistruotos 776 mirtys. Tačiau vėlesnėmis dienomis buvo registruojama gerokai daugiau mirčių.

Baltimorėje įsikūrusio universiteto nuolat atnaujinama statistika rodo, kad Jungtinėse Valstijose patvirtinti iš viso 1 486 376 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai.

Pagal užsikrėtimų ir mirties atvejų skaičių Jungtinės Valstijos yra labiausiai pandemijos paveikta šalis pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt