Pasaulyje

2020.05.17 22:45

Egipte sulaikyta įtakingo liberalaus internetinio laikraščio vyriausioji redaktorė

ELTA2020.05.17 22:45

Egipto saugumo tarnybos sekmadienį sulaikė įtakingo internetinio nepriklausomo laikraščio „Mada Masr“ vyriausiąją redaktorę – pasak redaktorės advokato, tai dar vienas mėginimas susidoroti su žurnalistais.

Lina Attallah buvo sulaikyta šalia Kairo Toros kalėjimo, kai ėmė interviu iš įkalinto aktyvisto Alaa Abdelio Fattaho motinos, žmogaus teisių aktyvistės Lailos Soueif, kuri neseniai pradėjo bado streiką.

„Kalėjimo apsaugos darbuotojai paprašė L. Attallah parodyti jos asmens tapatybės kortelę ir vėliau iškvietė ją į apklausą, kuri truko tris valandas“, – naujienų agentūrai AFP pranešė advokatas Hassanas al-Azhari.

„Vėliau sužinojome, kad ji buvo nuvežta į policijos nuovadą Madžio rajone ir kad pas prokurorus bus nugabenta rytoj [pirmadienį] ryte“, – teigė advokatas.

H. al-Azhari pridūrė, kad suėmimo priežastis ir kaltinimai L. Attallah nebuvo paaiškinti.

„Mada Masr“ yra internetinis laikraštis, tiriantis korupcijos ir saugumo problemas ir skelbiantis straipsnius arabų ir anglų kalbomis.

Pastaraisiais metais laikraščio svetainė buvo užblokuota Egipte.

Lapkritį saugumo pajėgos atliko reidus „Mada Masr“ biuruose Kaire ir apklausė ten buvusius žurnalistus. L. Attallah ir kiti darbuotojai buvo trumpam sulaikyti.

Sekmadienį žurnalistų apsaugos komitetas paragino paleisti L. Attallah.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.