Pasaulyje

2015.10.28 16:52

Šalys aiškinsis dėl konflikto Sirijoje

BNS 2015.10.28 16:52

Rusijos, Jungtinių Valstijų, Saudo Arabijos ir Turkijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį surengs derybas Vienoje dėl konflikto Sirijoje, o šis susitikimas bus jau antrasis per trumpesnį nei savaitės laikotarpį, trečiadienį pranešė vienas rusų diplomatas.

Po keturšalio susitikimo, kuris prasidės ketvirtadienį 18 val. Grinvičo (20 val. Lietuvos) laiku, bus surengtos diskusijos penktadienį, kuriose taip pat galbūt dalyvaus Irano, Egipto, Irako ir Libano diplomatijos vadovai, „jeigu tos šalys teigiamai atsakys“ į Vašingtono pasiųstą kvietimą, pridūrė šaltinis.

Jungtinės Valstijos antradienį išreiškė viltį, kad „nuoširdus daugiašalis pakvietimas“ į šias derybas bus pateiktas ir Iranui, svarbiam Sirijos prezidento Basharo al-Assado, nors Vašingtonas ir Rijadas anksčiau nepritarė tokiam žingsniui.

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas prisijungs prie šią savaitę Vienoje vyksiančių dėl galimybių užbaigti konfliktą Sirijoje, trečiadienį valstybinei televizijai Teherane pranešė aukšto rango diplomatė.

„Mes gavome pakvietimą, ir buvo nuspręsta, kad užsienio reikalų ministras dalyvaus derybose“, - sakė šalies URM atstovė spaudai Marzieh Afkham.

Atstovė nenurodė, kada URM vadovas atvyks į Vieną.

Penktadienį vyksiančios derybos Vienoje laikomos galimybe užbaigti Sirijos pilietinį karą, jeigu būtų susitarta įkurti pereinamąją vienybės vyriausybę ir būtų atvertas kelias B.al-Assado pasitraukimui.

Praeitą penktadienį per keturių šalių diplomatijos vadovų susitikimą nebuvo pasiekta jokio proveržio, nes išlieka didelių nesutarimų, ar B.al-Assadas turėtų trauktis iš valdžios ir kada jis tai turėtų padaryti.