Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.17 17:50

Katare pradeda galioti griežčiausia pasaulyje galima bausmė už kaukės nedėvėjimą viešumoje

BNS 2020.05.17 17:50

Katare sekmadienį įsigaliojo griežčiausia pasaulyje galima bausmė už kaukės nedėvėjimą viešumoje: šalyje, kurioje sergamumas koronavirusu yra vienas didžiausių pasaulyje, už tai grės iki trejų metų kalėjimo.

Mažytėje Persijos įlankos valstybėje koronavirusas patvirtintas daugiau nei 30 tūkst. žmonių, o tai sudaro 1,1 proc. visų šalies gyventojų, kurių yra 2,75 milijono. Tačiau nuo viruso mirė tik 15 žmonių.

Didesnis sergamumas fiksuojamas tik kitose mikrovalstybėse – San Marine ir Vatikane, rodo Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenys.

Katare nesilaikantiesiems naujų taisyklių grės laisvės atėmimo iki trejų metų bausmė ir iki 55 tūkst. JAV dolerių siekiančios baudos.

Reikalavimas negalios tik vairuotojams, kurie automobilyje važiuoja vieni. Katare gyvenantys užsieniečiai agentūrai AFP pasakojo, jog dar prieš taisyklių įsigaliojimą policininkai stabdė automobilius prie patikros punktų ir perspėjo vairuotojus apie naujas taisykles.

Šiuo metu dėvėti veido kaukę privaloma maždaug penkiasdešimtyje pasaulio šalių, nors mokslininkų nuomonės dėl kaukių veiksmingumo yra nevienodos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi