Pasaulyje

2020.05.17 16:45

Kinija perspėja turėsianti imtis „būtinų priemonių“, kad apsaugotų „Huawei“ nuo JAV sankcijų

atnaujinta pirmadienį 15.57
ELTA, LRT.lt2020.05.17 16:45

Kinija sekmadienį perspėjo turėsianti imtis „būtinų priemonių“, kad apsaugotų „Huawei“ ir kitas įmones po to, kai JAV paskelbė naujus apribojimus Kinijos technologijų milžinės sandorių dėl puslaidininkių įsigijimo atžvilgiu.

Vašingtonas penktadienį ėmėsi sankcijų „Huawei“, kurią kaltina šnipinėjimu, atžvilgiu ir atkirto bendrovę nuo puslaidininkių lustų gamintojų.

„Kinija imsis visų būtinų priemonių, kad patikimai apsaugotų teisėtas Kinijos įmonių teises ir interesus. Kinija ragina JAV nedelsiant nutraukti šiuos neteisingus veiksmus“, – sakoma Kinijos prekybos ministerijos pranešime. Ministerijos teigia, kad JAV įvesti apribojimai „kelia rimtą grėsmę pasaulinėms tiekimo grandinėms“.

Kinijos grasinimas imtis atsakomųjų pasirodė praėjus dienai po to, kai Pekinas pasmerkė JAV žingsnį kaip „nepagrįstą „Huawei“ ir kitų Kinijos įmonių priespaudą“.

JAV prekybos departamentas penktadienį paskelbė sankcijas, kuriomis „tiksliai ir strategiškai taikomasi į „Huawei“ atliekamus puslaidininkių pirkimus, kurie tiesiogiai naudojami tam tikroje JAV programinėje įrangoje ir technologijose“.

JAV pareigūnai ne kartą kaltino „Huawei“ vagiant JAV įmonių komercines paslaptis ir padedant Kinijai šnipinėti. Savo ruožtu „Huawei“ darosi vis labiau priklausoma nuo Kinijos vietinių gamintojų, nes naujausios JAV taisyklės draudžia užsienio įmonėms, naudojančioms Jungtinių Valstijų technologijas, tiekti puslaidininkius „Huawei“ be JAV leidimo.

Pagal sankcijas, „Huawei“ neteks prieigos prie vieno didžiausių puslaidininkių tiekėjo, Taivano TSMC, kuris taip pat gamina lustus „Apple“ ir kitoms technologijų bendrovėms.

„Huawei“ prieštarauja

„Huawei“ atsiųstame komentare LRT.lt, įmonė teigia prieštaraujanti JAV departamento sprendimui.

„Naujai įvesta taisyklė paveiks šimtus milijardų dolerių vertės tinklų plėtrą, priežiūrą ir nuolatinės veiklos užtikrinimą daugiau nei 170 šalių. Tai taip pat paveiks daugiau nei tris milijardus žmonių visame pasaulyje, naudojančius „Huawei“ produktus ir paslaugas. (...) Toks JAV vyriausybės sprendimas daro įtaką ne tik „Huawei“, jis padarys rimtą poveikį daugeliui pasaulio pramonės šakų. (...) Šiuo metu išsamiai nagrinėjame naujas taisykles, tačiau suprantame, kad jos padarys neišvengiamą įtaką mūsų verslui. Stengsimės ir darysime viską, kad rastume sprendimą“, – rašoma „Huawei“ atsiųstame pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt