Pasaulyje

2015.10.28 11:39

Migrantas iš Nigerijos: jeigu Sicilijoje atsiras laisva darbo vieta, ji neatiteks juodaodžiui

Ieva Balsiūnaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.10.28 11:39

Katanija – miestas Rytų Sicilijoje, gausiai lankoma turistų, tačiau ne dėl to ji išsiskiria iš kitų Sicilijos miestų. Jau ne vienerius metus kone kiekvieną mėnesį Katanijos regiono krantus pasiekia iš Šiaurės Afrikos atplaukę perpildyti pabėgėlių ir migrantų laivai.

Vien 2015 m. per jūrą Siciliją pasiekė beveik 90 tūkstančių atvykėlių. Didžioji jų dalis – migrantai iš Eritrėjos, Nigerijos, Somalio, Sudano. Pastaruoju metu padaugėjo ir pabėgėlių iš Sirijos bei Irako, pasukusiu ne vadinamuoju tradiciniu pabėgėlių keliu per Graikiją, Vokietijos ir Švedijos link.

Vietinių nevyriausybinių organizacijų atstovai sako, kad žmonės atvyksta dėl ekonominių priežasčių ir pavojaus gyvybei. Tačiau dažnai naudojamo skirstymo į ekonominius migrantus ir karo pabėgėlius patys nenaudoja dėl problemos masto.

Dauguma Katanijos gatvėse kalbintų migrantų sako, kad ir Sicilijoje viskas galbūt ne taip, kaip tikėjosi. Iš Nigerijos atvykę migrantai teigia čia susiduriantys su rasizmu, problemomis ieškant darbo.

„Mes, juodaodžiai, turime daug problemų. Atsiprašau, bet baltieji nemėgsta juodaodžių, rasizmas egzistuoja. Jeigu yra laisva darbo vieta, ji neatiteks juodaodžiui, atiteks baltaodžiui. Tai štai su kuo susiduriame. Negalima gauti sąžiningo darbo“, – teigia migrantas iš Nigerijos Sulemanas.

Daugiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10