Pasaulyje

2020.05.16 23:40

Per Europą nusirito protestų banga – reikalauja atšaukti karantiną, padėti verslui

Živilė Raškauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.05.16 23:40

Karantino suvaržymų sukurtą ramybę Europoje keičia protestai. Nepatenkinti suvaržymais arba valdžios veiksmais sveikatos krizės akivaizdoje, į gatves išėjo lenkai, italai, vokiečiai. Sujudimas ir Londone, čia nedrausmingus protestuotojus sulaikė policijos pareigūnai.

Varšuvoje protestavo šimtai verslininkų. Žmonės skundžiasi menka valdžios parama smulkiajam verslui. Susirinkusieji tikina, kad ir karantino švelninimas šalyje – per lėtas.

Londone prieš vyriausybės įvestus suvaržymus protestuojantys piliečiai skandavo gėda. Į mitingą susirinko apie 200 žmonių. Policija sulaikė šešis nepaklusnius protesto dalyvius.

Panorama. Baltijos valstybėms atvėrus sienas, kontrolę švelnina ir Vokietija (su vertimu į gestų k.)

Kritikai tikina, kad protestuose nėra logikos. Piktinamasi vakcina, kurios dar net nėra. Minios ignoruoja mokslininkus, teigiančius, kad vienintelis ginklas prieš pandemiją – izoliacija.

Italijoje prie Milano centrinės stoties protestavo restoranų savininkai ir virtuvės šefai. Italijoje atverti restoranų duris leista pirmadienį, tačiau verslininkai sako, kad valdžia prašo neįmanomo: dirbti, bet laikytis itin daug saugumo taisyklių – nuo meniu internetinėse platformose iki atstumo laikymosi ir klientų skaičiaus mažinimo.

„Restorano neatidarysime, nes galiu aptarnauti tik šešis klientus. Restorane dirba šeši darbuotojai. Su tiek žmonių mes nebent futbolą galime žaisti“, – juokavo restorano savininkas Fabio Zanetello.

Protestas Vokietijoje, Miunchene gausesnis – žmonių apie tūkstantį, bet visi laikosi atstumo.

Vokietijos ekonomika susitraukė daugiau nei dviem procentais. Tačiau kritikai pastebi, kad protestus kursto ne smunkanti ekonomika, o šalies populistai. Kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ atvirai ragina protestuoti ir demonstruoja savo nepritarimą paskelbtam karantinui.

Apklausos rodo, kad daugiau nei pusė vokiečių ribojimų įvedimą vertina teigiamai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.