Pasaulyje

2013.02.12 09:56

A. Merkel padėkojo popiežiui Benediktui XVI už jo darbą

ELTA 2013.02.12 09:56

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel padėkojo popiežiui Benediktui XVI už jo darbą. Ji pareiškė „labai gerbianti“ jo sprendimą atsistatydinti, praneša agentūra AFP.  

Vokietijos kanclerė Angela Merkel padėkojo popiežiui Benediktui XVI už jo darbą. Ji pareiškė „labai gerbianti“ jo sprendimą atsistatydinti, praneša agentūra AFP.

Kanclerė pridūrė, kad Benediktas XVI „yra ir bus vienas reikšmingiausių mūsų laikų religinių mąstytojų“. A. Merkel ypač pabrėžė vokiečių teologo kuklumą, jo išsilavinimą bei sugebėjimą pasiekti „tikinčiųjų širdis“. Ji taip pat gyrė popiežiaus nuopelnus siekiant dialogo tarp religijų. „Jis tiesė ranką ir musulmonams, ir žydams“, – kalbėjo A. Merkel. Kartu ji prisiminė buvusi asmeniškai sujaudinta Benedikto XVI kalbos Bundestage prieš pusantrų metų.

Popiežius Benediktas XVI pirmadienį netikėtai paskelbė apie savo atsistatydinimą vasario pabaigoje. Jis teigė nebeturįs jėgų toliau vadovauti Katalikų Bažnyčiai.

Pasak britų premjero Davido Camerono, „milijonams žmonių trūks Benedikto XVI, kaip dvasinio vadovo“. Paskelbtame pareiškime D. Cameronas gyrė popiežiaus pastangas stiprinti santykius tarp Vatikano ir Didžiosios Britanijos. Londonas esą „su didele pagarba“ prisimena popiežiaus viešnagę Didžiojoje Britanijoje 2010 metais. Tai buvo pirmasis popiežiaus vizitas šalyje po Anglikonų Bažnyčios atsiskyrimo 1534 metais.

Kanterberio arkivyskupas Justinas Welbey teigė „sunkia širdimi“ priėmęs žinią apie popiežiaus sprendimą. Benediktas XVI, pasak jo, buvo vilties ambasadorius tuo metu, kai buvo suabejota krikščionišku tikėjimu.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as popiežiaus atsistatydinimo pareiškimą pavadino „labai gerbtinu“.