Pasaulyje

2020.05.16 15:14

Rusija pradėjo naujo atominio laivo „Kniaz Vladimir“ povandeninius bandymus

Raimondas Čiuplys, BNS2020.05.16 15:14

Rusija pradėjo savo naujojo strateginio atominio povandeninio laivo „Kniaz Vladimir“, apginkluoto tarpžemyninėmis balistinėmis raketomis, bandymus Baltojoje jūroje, šeštadienį pranešė Šiaurės laivynas.

„Naujasis strateginės paskirties raketinis povandeninis kreiseris „Kniaz Vladimir“, vykdantis kontrolines užduotis prieš įtraukiant į Šiaurės laivyno kovinę sudėtį, Baltojoje jūroje pradėjo povandeninius bandymus“, – sakoma laivyno spaudos tarnybos pranešime.

Pasak kariškių, nuo balandžio 12-osios buvo atliekami „Kniaz Vladimir“ antvandeniniai bandymai, siekiant patikrinti laivo gebėjimą manevruoti.

„Per bandymus gamyklos priėmimo-perdavimo komisija kartu su įgula tikrina, ar kokybiškai buvo pašalinti anksčiau pastebėti trūkumai, taip pat stebi visų povandeninio laivo sistemų ir mechanizmų darbą“, – sakoma pranešime.

Pagrindiniai bandymai, įskaitant balistinių raketų „Bulava“ paleidimą, jau buvo atlikti praeitų metų pabaigoje.

Vasarį Šiaurės laivyno vadas Aleksandras Moisejevas sakė, kad „Kniaz Vladimir“ greitai bus priimtas į ginkluotę.

Vienas šaltinis sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad „Borej A“ klasės laivas kovinį budėjimą bus pasiruošęs pradėti birželį.

Kaip pranešama, nuo ankstesnių trijų „Borej“ klasės povandeninių laivų – „Jurij Dolgorukij“, „Aleksandr Nevskij“ ir „Vladimir Monomach“ – naujasis modernizuotas povandeninis kreiseris skirsis tylesne eiga, pagerintomis manevravimo ir ginkluotės valdymo sistemomis.

Kovo 3-ąją gynybos ministras Sergejus Šoigu sakė, kad Rusijos karinės jūrų pajėgos 2020 metais gaus keturis naujus atominius ir vieną dyzelinį-elektrinį povandeninį laivą, taip pat keturis laivus, apginkluotus sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.