Pasaulyje

2020.05.16 07:45

Naujausia informacija. Suomija neskuba atverti sienų Baltijos šalių piliečiams

ELTA, BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.05.16 07:45

Suomija neskuba prisijungti prie penktadienį įsigaliojusio Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimo po dviejų mėnesių pertraukos atverti Baltijos šalių vidaus sienas.

Atnaujinta 23.05

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad kovojant su koronavirusu kai kurių šalių taikyta praktika dezinfekuoti gatves nesumažina ligos plitimo, o gali tik padidinti grėsmę sveikatai.

Pasak organizacijos, turgaviečių ar gatvių dezinfekcija neturi didelio poveikio, nes purvas ir įvairios šiukšlės dezinfektantą padaro neaktyviu. Teigiama, kad jeigu norima dezinfekuoti įvairiUs paviršiùs viduje, geriausia tai daryti naudojant šluostès.

Tyrimai rodo, kad koronavirusas ant skirtingų paviršių gali išsilaikyti iki kelių dienų.

Atnaujinta 20.04

Vengrijos premjeras šeštadienį paskelbė, kad nuo kitos savaitės šalies sostinėje bus sušvelninti judėjimo apribojimai.

Dalinis karantinas, įskaitant įsakymą likti namuose, kuris buvo įvestas kovo 28 dieną, bus panaikintas Budapešte, nes „epidemija ten taip pat buvo įveikta“, pareiškė ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

„Mes puikiai laimėjome pirmąją kovą su epidemija dėl anksti įvestų priemonių ir piliečių drausmės kaime ir sostinėje“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame vaizdo įraše sakė V. Orbanas.

Atnaujinta 19.28

JAV Pensilvanijos valstijoje keli šimtai žmonių penktadienį surengė protestą prieš karantiną dėl koronaviruso pandemijos, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris; nemažai demonstrantų nešėsi plakatus, kuriuose save vadino „savanaudžiais ir tuo besididžiuojančiais“.

Demonstracija Pensilvanijos sostinėje Harisberge buvo surengta nepaisant jau paskelbtų planų, kad didžiojoje valstijos dalyje nuo gegužės 22 dienos bus pradėti švelninti apribojimai.

Tik nedidelė dalis demonstrantų dėvėjo kaukes ar laikėsi socialinio atstumo taisyklės. Daugelis jų buvo prezidento Donaldo Trumpo rėmėjai, keli ragino jį perrinkti per lapkritį vyksiančius rinkimus.

Atnaujinta 18.58

Norvegijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 24 – iki 8 221. Tai šeštadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas.

Penktadienį buvo pranešta apie 8 197 infekuotuosius.

Dvi pastarąsias savaites užsikrėtusiųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje buvo stabilus ir nesiekė 50 infekuotųjų per parą.

Naujausiais duomenimis, šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 232 žmonės, šiuo metu ligoninėse gydomi 58 pacientai.

Atnaujinta 18.26

Koronaviruso pandemija sparčiai plinta Brazilijos senųjų vietinių gyventojų gyvenamose teritorijose ir jau pasiekė 38 čiabuvių grupes, penktadienį pranešė Brazilijos vietinių tautų asociacija (APIB).

„Virusas bauginančiu greičiu plinta čiabuvių teritorijose visoje Brazilijoje“, – sakoma jos pareiškime.

APIB apklausa parodė, kad 38 čiabuvių grupėse – dauguma jų gyvena Brazilijos Amazonėje – nustatyti 446 koronaviruso atvejai, 92 žmonės mirė.

Ketvirtadienį „Parque das Tribos“ čiabuvių bendruomenė prie šiaurinio Manauso miesto palaidojo 53-ejų vadą, mirusį nuo koronaviruso.

COVID-19 aukų skaičius Brazilijoje – vienoje labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių Lotynų Amerikos šalių – sparčiai auga.

Atnaujinta 17.47

Ispanijos vyriausybė sieks dar „maždaug mėnesiui“ pratęsti ekstremalią padėtį, kol šalis galutinai grįš prie įprasto gyvenimo, šeštadienį pareiškė premjeras Pedro Sanchezas.

„Tai turėtų būti paskutinis ekstremaliosios padėties laikotarpis, jis tęstis, kol bus visiškai atšauktas karantino režimas. Dėl šios priežasties (ekstremalioji padėtis) bus pratęsta maždaug mėnesiui, o ne 15 dienų“, – pareiškė jis per televiziją.

Jei parlamentas pritars vyriausybės pasiūlymui, ekstremalioji padėtis, dabar galiojanti iki gegužės 24 dienos, tęsis iki birželio pabaigos.

Atnaujinta 17.19

Nyderlanduose per parą užregistruota beveik 200 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai šeštadienį pranešė Nacionalinis sveikatos apsaugos ir aplinkos institutas.

Jo duomenimis, iki šiol koronavirusas patvirtintas 43 870 žmonių, iš jų 198-iems – pastarąją parą. Infekcijos aukomis jau tapo 5 670 žmonių, 27 mirtys užregistruotos per pastarąsias 24 valandas. Duomenų apie pasveikusius pacientus institutas nepateikė.

Nyderlanduose pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo užfiksuotas vasario 27 d., pirmoji mirtis – kovo 6 d. Kelias pastarąsias savaites užsikrėtimo atvejų ir mirčių nepaliaujamai mažėja.

Atnaujinta 16.55

Baltijos šalyse iki šeštadienio vidurdienio iš viso patvirtintas 4301 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtinti 1534 atvejai, atlikta 224 tūkst. 040 tyrimų, mirė 55 žmonės.

Latvija: patvirtinti 997 atvejai, atlikti 87 tūkst. 377 tyrimai, mirė 19 žmonių.

Estija: patvirtinta 1770 atvejų, atlikta 68 tūkst.840 tyrimų, mirė 63 žmonės.

Atnaujinta 16.52

Suomija neskuba prisijungti prie penktadienį įsigaliojusio Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimo po dviejų mėnesių pertraukos atverti Baltijos šalių vidaus sienas.

Suomija taip pat pakviesta prisijungti prie šios „laisvosios zonos“, tačiau Helsinkis sako dar nesąs tam pasirengęs.

„Suomija parengs atidarymo grafiką per ateinančias dvi savaites. O kol kas galioja iki birželio 14 dienos nustatyti apribojimai“, – laikraščiui „Helsingin Sanomat“ šeštadienį sakė Suomijos vidaus reikalų ministrė Maria Ohisalo.

Kartu ministrė pažymėjo, kad pirmuosius „turistinius koridorius“ Suomija atidarys su Šiaurės Europos šalimis bei Estija ir kitomis Baltijos valstybėmis. Ji taip pat neatmetė galimybės, kad siekiant plėtoti turizmą toks koridorius galėtų būti atidarytas ir su bet kuria kita Europos šalimi, pavyzdžiui, Graikija. M. Ohisal patvirtino, kad Suomija ir toliau reikalaus, kad iš užsienio atvykę žmonės 14 dienų privalomai saviizoliuotųsi.

„Kai pasieksime kitą etapą, apsvarstysime kitas priemones. Kol kas karantino neatsisakome“, – sakė ji.

Atnaujinta 15.24

Ispanijoje pastarąją parą koronaviruso aukomis tapo 102 žmonės. Tai šeštadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Šis rodiklis – žemiausias nuo kovo vidurio. Gegužės 15 d. buvo užregistruotos 138 mirtys. Mirštamumo antirekordas šalyje buvo užfiksuotas balandžio 1 d. – tada per parą mirė 950 pacientų.

Ispanijoje nuo koronaviruso plitimo pradžios jo aukomis jau tapo 27 563 žmonės.

Nustatytų užsikrėtimo atvejų skaičius Ispanijoje per parą padidėjo 539. Bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 230 698. Jau pasveiko 146 446 pacientai, šis rodiklis per 24 valandas išaugo 1 663.

Ispanija yra viena iš labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių pasaulio šalių. Nuo kovo vidurio čia galioja aukštesnio lygio parengties režimas. Gyventojų judėjimas šalyje ribojamas.

Bet vyriausybė palaipsniui švelnina ribojamąsias priemones. Dabar įvairaus amžiaus ispanams leidžiama vaikščioti ir sportuoti lauke. Kad būtų išvengta didelių žmonių susibūrimų, šalies valdžia nustatė gyventojams laiko intervalus, kada jie gali išeiti pasivaikščioti.

Nuo gegužės 11 d. leidžiama susitikti su artimaisiais, atidaromos kavinių ir barų terasos, viešbučiai, muziejai.

Vakcina nuo koronaviruso atsiras po 18 mėnesių, ir tikėtis, kad ją galima sukurti greičiau, kol kas „neprotinga“. Tai šeštadienį radijo stočiai „Europe 1“ pareiškė Prancūzijos aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų ministrė Frédérique Vidal.

Pasaulyje užfiksuotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršija 4,5 milijono. Tai penktadienį pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Jo duomenimis, šiuo metu pasaulyje yra 4 516 360 infekuotųjų, nuo koronaviruso sukeliamo susirgimo padarinių mirė 306 051 pacientas.
Kaip informuoja universitetas, daugiausia užsikrėtimo atvejų – 1 432 045 – nustatyta Jungtinėse Valstijose. Toliau pagal užsikrėtimų skaičių eina Rusija (262 843), Didžioji Britanija (238 003) ir Ispanija (230 183).

Daugiausia mirčių nuo viruso taip pat tenka JAV (beveik 86,9 tūkstančio), tolesnes vietas užima Didžioji Britanija (34 tūkst.), Italija (31,6 tūkst.) ir Prancūzija (27,5 tūkstančio).

„Laboratorijų darbuotojai ir mokslininkai mums sako, jog sparta, pademonstruota atliekant klinikinius tyrimus, leidžia mums tikėtis, kad turėsime vakciną po 18 mėnesių, būtų neprotinga manyti, kad galima dar labiau paspartinti darbą“, - pabrėžė ji.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė viltį, kad vakciną pavyks sukurti iki šių metų pabaigos.

Pastaraisiais mėnesiais JAV, Australijos, Kinijos ir daugelio kitų šalių mokslininkai pranešė, kad pradėtos bandyti įvairios vakcinos nuo koronaviruso, dalis jų bandomos su gyvūnais, o kitos – su savanoriais. Anot specialistų, pirmieji bandymų rezultatai paaiškės tik maždaug po pusantrų metų, jeigu vakcinų testavimo metodika nepasikeis.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija.

Atnaujinta 14.37

Baltarusijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu padaugėjo 951 ir išaugo iki 28 681

Baltarusijoje tyrimais patvirtinti iš viso 28 681 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, iš jų 951 – per pastarąją parą, šeštadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija.

„Per visą infekcijos plitimo šalies teritorijoje laikotarpį mirė 160 pacientų (156 – iki gegužės 15 dienos), kurie sirgo lėtinėmis ligomis ir kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija“, – informavo ministerija.

Taip pat pranešama, kad iki gegužės 16 dienos pasveiko ir iš ligoninių buvo išrašyti 9 489 pacientai, kuriems anksčiau buvo nustatyta COVID-19 infekcija. Gegužės 15 dieną jų buvo 8 807.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iš viso šalyje atlikti 335 057 tyrimai dėl koronaviruso.

Atnaujinta 13.23

Indonezijoje per parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 529

Indonezijoje per parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 529, bendras infekuotųjų skaičius šalyje viršijo 17 tūkstančių.

Tokius duomenis trečiadienį pateikė oficialus Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Ahmadas Yuriantas.

„Pastarąją parą šalyje buvo patvirtinti 529 nauji užsikrėtimo atvejai, bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 17 025“, - sakė jis. Žinybos atstovas pridūrė, kad „per dieną mirė 13 pacientų, iš viso nuo pandemijos pradžios jau mirė 1 089 žmonės“. A. Yuriantas taip pat pranešė, kad iš viso daugiau kaip 3,8 tūkstančio žmonių pasveiko ir paliko ligonines.

Indonezijos vyriausybė tik kovo 2 d., vėliau nei kitos Pietryčių Azijos šalys, patvirtino pirmuosius infekcijos atvejus. Ekspertų nuomone, šalyje užsikrėtusiųjų koronavirusu gali būti kur kas daugiau, kadangi tyrimų skaičius Indonezijoje yra vienas mažiausių pasaulyje – milijonui žmonių tenka tik 99 testai. Kaimyninėje Malaizijoje šis rodiklis sudaro 2 tūkstančius milijonui, o Pietų Korėjoje ar Singapūre – 10 tūkstančių.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 4,5 milijono žmonių, per 306 tūkstančius infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 12.12

Estijoje patvirtinti keturi nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą nustatyti keturi nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, naujų mirčių neužregistruota,

Gyventojų registro duomenimis, per praėjusią parą šalyje dėl COVID-19 ištirti 752 ėminiai, keturių (0,5 proc.) rezultatai – teigiami. Du iš šių pacientų gyvena Taline, vienas Tartu mieste ir vienas Tartu apskrityje.

Pastarąją parą su koronavirusu susijusių mirčių Estijoje neužregistruota. Iš viso šalyje mirė 63 koronavirusu infekuoti žmonės.

Šeštadienio ryto duomenimis, Estijos ligoninėse gydomas 41 COVID-19 užsikrėtęs asmuo, penki iš jų – reanimacijoje su dirbtine plaučių ventiliavimo įranga. Iš gydymo įstaigų išrašyti 289 pacientai.

Pasveikusiais nuo COVID-19 iš viso pripažinti 1 437 žmonės.

Iš viso Estijoje atlikta 69 000 pirminių testų dėl COVID-19, iš jų 1 758 (2,6 proc.) rezultatai – teigiami.

Atnaujinta 12.09

Lenkijoje koronaviruso aukomis jau tapo daugiau kaip 900 žmonių

Lenkijoje nuo pandemijos pradžios koronaviruso aukomis jau tapo 912 žmonių. Tai šeštadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujausiais duomenimis, nuo kovo 4 d., kai Lenkijoje koronavirusas buvo nustatytas pirmajam pacientui, juo užsikrėtė 18 184 žmonės, 7 275 pacientai pasveiko.

Pastarosiomis dienomis per parą fiksuojami vidutiniškai 300-400 naujų užsikrėtimo atvejų. Per pastarąsias 24 valandas mirė 19 infekuotųjų.

Šiuo metu šalies ligoninėse yra daugiau kaip 2,4 tūkstančio pacientų, kuriems diagnozuotas koronavirusas, apie 90 tūkstančius lenkų laikosi namų karantino reikalavimų. Pastarosiomis savaitėmis buvo atlikta daugiau kaip 580 tūkstančių testų dėl koronaviruso.

Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Lukaszas Szumowskis pareiškė, kad epidemijos pikas Lenkijoje dar nepasiektas ir, naujausiais duomenimis, jo galima sulaukti ne gegužę-birželį, kaip manyta anksčiau, o tik rudenį.

Siekdama užkirsti kelią infekcijos plitimui, Lenkijos valdžia kovo viduryje paskelbė epidemijos režimą, uždarė sienas užsieniečiams ir visiems į šalį įvažiuojantiems žmonėms skiria 14 dienų karantiną. Lenkijoje nedirba švietimo, kultūros ir sporto įstaigos, uždrausti masiniai renginiai. Visi piliečiai viešose vietose turi laikytis 2 metrų socialinio atstumo ir dėvėti apsaugines kaukes.

Trečiadienį Vidaus reikalų ir administracijos ministerija pranešė, kad Lenkija iki birželio 12 d. pratęsė sienų kontrolę.

Atnaujinta 11.58

Rusijoje – 9,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų ir rekordiškai didelis mirusiųjų skaičius

Rusija šeštadienį paskelbė, kad per parą šalyje nustatyta 9,2 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų – mažiausiai nuo gegužės 1-osios, bet infekcija COVID-19 pareikalavo 119 žmonių gyvybių – daugiausiai nuo protrūkio pradžios.

Ankstesnis paros koronaviruso aukų rekordas nustatytas penktadienį, kai mirė 113 žmonių, kuriems buvo patvirtinta COVID-19.

Daugiausiai naujų mirties atvejų užregistruota Maskvoje – sostinėje liga pareikalavo 74 žmonių gyvybių. Bendras epidemijos aukų skaičius Rusijoje išaugo iki 2 537 žmonių.

Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki 272 043 žmonių, bet šeštadienį paros prieaugis buvo rekordiškai mažas – tik 3,5 procento.

Kaip rodo Baltimorėje įsikūrusio Johnso Hopkinso universiteto duomenys, Rusija pagal bendrą nustatytų COVID-19 atvejų skaičių yra antra po Jungtinių Valstijų, iki šiol užfiksavusių 1,44 mln. šio susirgimo atvejų. Trečia lieka Jungtinė Karalystė su 237 tūkst. pacientų.

Maskvoje per parą užfiksuoti 3 505 nauji COVID-19 atvejai – mažiausiai nuo gegužės 1 dienos. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius sostinėje išaugo iki 138 969.

Šeštadienis buvo antra diena per šį mėnesį, kai Rusijoje buvo užregistruota mažiau kaip 10 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų. Ankstesnė tokia diena buvo gegužės 14-oji.

Iš šalies gydymo įstaigų per parą išrašyta 4 940 koronavirusine infekcija persirgusių žmonių, iš jų 1 470 žmonių. Nuo protrūkio pradžios bendras pasveikusiųjų skaičius padidėjo iki 63 166 žmonių.

Pastarosiomis savaitėmis labai išaugus nustatomų naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui, Rusija tvirtina, kad daug susirgimo atvejų išaiškinta dėl didelio masto testavimo kampanijos: iki šeštadienio šalyje atlikta per 6,6 mln. COVID-19 testų. Pareigūnai taip pat atkreipia dėmesį, kad mirtingumo lygis yra gana žemas, o tai rodo, kad šalis gerai tvarkosi su šia sveikatos krize.

Oficialiais duomenimis, su COVID-19 siejamu mirčių skaičius Rusijoje yra maždaug 10 kartų mažesnis nei kitose panašų užsikrėtusiųjų skaičių turinčiose šalyse.

Atnaujinta 11.52

Latvijoje patvirtinti 27 nauji COVID-19 atvejai, dauguma – globos įstaigoje

Latvijoje per praėjusią parą patvirtinti 27 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, dauguma jų – Marsnėnų socialinės globos centre Priekulės savivaldybėje šalies pietvakariuose, pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Koronavirusas nustatytas keturiems šios įstaigos darbuotojams ir 17-ai klientų.

Iš viso Latvijoje vakar ištirti 1 946 ėminiai.

Praėjusią parą Latvijoje dėl koronaviruso infekcijos nebuvo paguldytas nė vienas naujas pacientas. Ligoninėse šiuo metu gydomi 25 COVID-19 užsikrėtę žmonės, trijų iš jų būklė sunki.

Nuo epidemijos pradžios Latvijoje dėl COVID-19 iš viso ištirti 87 377 ėminiai, 997 iš jų rezultatai – teigiami. Iš viso 662 žmonės pasveiko, o 19 mirė.

Marsnėnų socialinės globos centre teikiamos mokamos paslaugos pensinio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems.

Atnaujinta 11.15

Italija nuo birželio 3-iosios ketina atidaryti šalies sienas

Italijos vyriausybė, švelnindama ribojamąsias priemones, kurių buvo imtasi siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, ketina nuo birželio 3 d. atšaukti draudimą vykti iš regiono į regioną, taip pat leisti įvažiuoti į šalį ir išvažiuoti iš jos.

Taip sakoma vyriausybės spaudos tarnybos pranešime, paskelbtame naktį į šeštadienį po šalies Ministrų tarybos posėdžio.

Kaip pažymima dokumente, nuo birželio 3 d. kelionės tarp Italijos regionų gali būti uždraustos tik tuo atveju, jeigu juose bus didelė užsikrėtimo koronavirusu rizika. Tokios pat taisyklės bus taikomos ir piliečiams, planuojantiems įvažiuoti į Italiją arba išvažiuoti iš jos, t. y. gali būti uždrausta lankytis užsienio šalyse arba atvykti iš jų, jeigu jose epidemiologinė situacija bus sudėtinga. Judėjimas tarp Vatikano ar San Marino ir kaimyninių teritorijų bus leidžiamas.

Be to, nuo gegužės 18 d. panaikinami piliečių judėjimo viename regione apribojimai, bet, sakoma pranešime, jeigu epidemiologinė situacija pablogėtų, vietos valdžia gali atnaujinti ribojamųjų priemonių galiojimą.

Penktadienį Italijos žiniasklaida, remdamasi dekreto juodraščių, pranešė, kad Italijos vyriausybė parengė naują dokumentą, pagal kurį nuo gegužės 18 d. leidžiama atnaujinti po karantino visą komercinę veiklą laikantis griežtų saugumo taisyklių. Omenyje turimi barai ir restoranai, kirpyklos ir mažmeninės prekybos įmonės.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Italijoje nustatyti beveik 224 tūkstančiai užsikrėtimo atvejų, daugiau kaip 31,5 tūkstančio infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 11.10

Oficialiais duomenimis, Rusijoje per parą nustatyti 9 200 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai

Rusijoje pastarąją parą nustatyti 9 200 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, šis rodiklis – žemiausias nuo gegužės 1 d. Bendras infekuotųjų skaičius šalyje dabar sudaro 272 043. Tai šeštadienį žurnalistams pranešė Rusijos operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas.

Gegužės 1 d. štabas informavo, kad per parą koronavirusas diagnozuotas 9 623 žmonėms.
Šeštadienio duomenimis, infekuotųjų skaičiaus paros prieaugis sudarė 3,5 proc. palyginti su 4,2 proc. penktadienį ir buvo mažiausiais nuo pandemijos pradžios.

Nauji 3 505 atvejai užfiksuoti Maskvoje. Rusijos sostinėje infekuotųjų skaičius išaugo iki 138 969.
Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija.

Atnaujinta 09.33

Čekijoje per parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 55

Čekijoje pastarąją parą naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 55. Tai šeštadienį pranešė naujienų agentūra ČTK, remdamasi šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Žinyba gegužės mėnesį kasdien fiksuoja mažiau kaip 100 teigiamos koronaviruso diagnostikos atvejų. Per du su puse mėnesio Čekijoje nustatyti 8 406 užsikrėtimo atvejai. Iki šiol mirė 295 infekuotieji, pasveiko 5 381 pacientas.

Daugiausia užsikrėtusiųjų išaiškinta Prahoje – 1 927. Sostinėje nuo koronaviruso sukeliamų komplikacijų mirė 94 gyventojai.

Nuo kovo 1 d., kai Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė apie pirmąjį užsikrėtimo atvejį šalyje, testai dėl koronaviruso buvo atlikti daugiau kaip 335 tūkstančiams jos gyventojų.

Čekijoje jau daugiau kaip du mėnesius galioja nepaprastoji padėtis, kuri, kaip pranešė valdžia, sekmadienį turėtų būti atšaukta.

Atnaujinta 09.16

Indijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius priartėjo prie 86 tūkstančių

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 3 970 ir šeštadienio rytą pasiekė 85 940. Tai pranešė šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija.

Žinybos duomenimis, nuo infekcijos mirusių žmonių skaičius per 24 valandas išaugo 103 ir dabar sudaro 2 752.
Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 51 035 pacientai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, 30 153 žmonės pasveiko.

Finansų ministrė Nirmala Sitharaman šią savaitę paskelbė, kad valdžia suteiks pagalbą darbo migrantams, miestų varguomenei, gatvių prekeiviams ir smulkiems ūkininkams, kurie labiausiai nukentėjo nuo ribojamųjų priemonių, įvestų plintant koronavirusui. Pavyzdžiui, jiems du mėnesius nemokamai bus dalijami ryžiai ir kviečiai. Anksčiau Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis pareiškė, jog valdžia planuoja skirti 20 trilijonų rupijų (apie 245 milijardus eurų) finansinę pagalbą griežtos izoliacijos ekonominiams padariniams įveikti.

N. Modis kovo 24 d. paragino visų valstijų ir sąjunginių teritorijų valdžią užtikrinti, kad iki balandžio 14 d. būtų laikomasi griežtos izoliacijos režimo. Vėliau vyriausybės vadovas jį pratęsė iki gegužės 3 d., o paskui – iki gegužės 17 d. Manoma, kad gegužės 18 d. bus įvestas naujas apribojimų režimas.

Atnaujinta 08.30

Tailande per parą neužfiksuota nė vieno naujo užsikrėtimo koronavirusu atvejo

Tailande per parą neužfiksuota nė vieno naujo užsikrėtimo koronavirusu atvejo. Kaip pranešė šeštadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerija, bendras infekuotųjų skaičius nepasikeitė - 3 025.

Pasak žinybos atstovų, pastarąją parą taip pat neužregistruota nė vienos mirties. Iš viso šalyje iki šiol koronaviruso aukomis tapo 56 žmonės. Per pastarąsias 24 valandas iš ligoninių išrašytas vienas žmogus, iš viso jau pasveiko 2 855 pacientai. Medicinos įstaigose gydoma 114 žmonių.

Trečiadienį Tailande pirmą kartą nuo kovo 9 d. neužfiksuota nė vieno naujo užsikrėtimo koronavirusu atvejo.

Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Tailande buvo nustatytas sausio 13 d. Kovo 22 d. buvo užfiksuotas didžiausias infekuotųjų skaičiaus paros prieaugis – 188 žmonės. Nuo balandžio 3 d. šalies teritorijoje nuo 22 iki 4 valandos galioja komendanto valanda. Režimo pažeidėjams gresia iki dvejų metų kalėjimo ir (arba) 40 tūkstančių batų (apie 1,1 tūkstančio eurų) bauda.

Atnaujinta 08.18

JAV mirė dar 1 680 koronavirusu užsikrėtusių žmonių

Jungtinėse Valstijose per pastarąją parą užregistruota dar 1 680 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių, rodo naujausi duomenys, paskelbti penktadienį Johnso Hopkinso universiteto.

Tuo metu Baltimorėje įsikūrusio universiteto nuolat atnaujinama statistika rodė, kad labiausiai pandemijos paveiktoje šalyje patvirtinti iš viso 1 442 924 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai.

Atnaujinta 08.10

JAV ketina iš dalies atnaujinti PSO finansavimą

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ketina atnaujinti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) finansavimą, bet tik tokiu mastu, kokiu tai daro Kinija. Tai penktadienį pranešė televizijos kanalas „Fox News“.

Jo žiniomis, administracijos atstovai parengė laišką PSO, kurį D. Trumpas netrukus pasirašys ar jau pasirašė. Jame sakoma, kad Vašingtonas sutinka skirti organizacijai tiek pat lėšų, kiek jų skiria Kinija.

Pasak „Fox News“, tai reikš, kad JAV įnašas daug kartų sumažės. Kaip pažymima laiške, „jeigu Kinija padidins PSO finansavoimą“, Jungtinės Valstijos „apsvarstys galimybę“ padidinti jį tokiu pat mastu.

Dokumente konstatuojama, kad PSO turi trūkumų, bet taip pat turi „didžiulį potencialą“. Be to, jame pabrėžiama, kad organizaciją reikia reformuoti, o jos vadovybę apsaugoti „nuo politinio spaudimo“. Laiške raginama „visiškai nepriklausomai įvertinti“ naujojo koronaviruso kilmę ir priemones, kurių dėl jo ėmėsi PSO.

Gegužės 8 d. D. Trumpas pareiškė, kad Vašingtonas netrukus priims galutinį sprendimą, ar Jungtinės Valstijos ir ateityje skirs lėšų PSO. „Kaip jūs žinote, mes jiems kasmet mokame beveik 500 milijonų dolerių. Netrukus aš paskelbsiu pareiškimą šiuo klausimu“, - sakė jis.

Baltųjų rūmų šeimininkas taip pat teigė, kad ši organizacija tapo „Kinijos marionete“ ir neužfiksavo šios šalies valdžios pažeidimų, susijusių su koronaviruso plitimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.