Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.28 10:16

Katalonija pradeda atsiskyrimo nuo Ispanijos procesą

ELTA 2015.10.28 10:16

Praėjus lygiai mėnesiui po vietos parlamento rinkimų separatistinės Katalonijos partijos konkretizavo prieštaringai vertinamą savo planą dėl atsiskyrimo nuo Ispanijos. Vyriausybės vadovo Arturo Maso aljansas „Junts pel Si“ (Kartu už „taip“) ir kairioji partija CUP antradienį Barselonoje priėmė rezoliucijos projektą dėl „nepriklausomos valstybės“ sukūrimo.

Projekte teigiama, kad rugsėjo 27-ąją vykusiuose pirmalaikiuose rinkimuose buvo gautas „demokratiškas mandatas“ atsiskirti nuo Ispanijos. Nepriklausomybės procesui esą nesutrukdys „Ispanijos valstybės institucijų, ypač – konstitucinio teismo, sprendimai“. Naujoji valstybė bus respublika, sakoma toliau.

Rezoliucijos projektas parlamentui Barselonoje bus pateiktas jau ateinančiomis dienomis.

Paskelbus rezoliucijos projektą, Ispanijos premjeras Mariano Rajoy iš karto sušaukė spaudos konferenciją. Jis Katalonijos vyriausybės veiksmus pavadino „provokacija“ ir patikino, kad separatistai jokiu būdu nepasieks savo tikslo.

M. Rajoy pabrėžė, jog išnaudos „visas politines ir teisines“ priemones, kad užkirstų kelią regiono atsiskyrimui. „Aš norėčiau ispanams pasiųsti ramybės žinią“, – sakė jis savo kalboje per televiziją.

Pirmalaikius rinkimus Barselonoje aiškia persvara laimėjo separatistai, po pergalės paskelbę, kad Katalonija po 18 mėnesius taps nepriklausoma valstybe.

Centrinė vyriausybė ne kartą pabrėžė, kad jokiomis aplinkybėmis neleis Katalonijai atsiskirti.

Katalonijoje gyvena 7,6 mln. žmonių. Regionas turi savo kalbą ir savo kultūrą. Čia sukuriama penktadalis viso Ispanijos BVP.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi