Pasaulyje

2020.05.15 12:39

Dėl kaukių defektų Europos Komisija stabdo kaukių siuntimą ES šalims

euobserver, LRT.lt 2020.05.15 12:39

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį paskelbė sustabdžiusi kaukių tiekimą Bendrijos narėms, paaiškėjus, kad jos turi trūkumų. 

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „EUObserver“ originalus kūrinys.

Lenkijos sveikatos ministras Lukaszas Szumowskis šią savaitę skundėsi, kad iš Komisijos gauta 616 tūkst. kaukių siunta neatitinka Europos Sąjungos (ES) standartų.

„Kaukės neatitinka būtinų FFP2 kaukėms keliamų reikalavimų, todėl jų neturėtų naudoti medikai, gydantys COVID-19 pacientus“, – rašoma Lenkijos trečiadienį ES sveikatos komisarei Stella Kyriakides atsiųstame laiške.

„Nepaprastai svarbu informuoti kitas valstybes nares apie situaciją, kad nebūtų dar labiau rizikuojama medicinos specialistų sveikata, nes kaukės neapsaugo nuo koronaviruso“, – priduriama.

Anksčiau šį mėnesį EK pradėjo platinti maždaug 1,5 mln. kaukių 17 ES šalių ir JK, kad apsaugotų sveikatos priežiūros darbuotojus.

EK atstovas ketvirtadienį pranešė, kad Komisija informavo visas valstybes nares ir JK apie problemą. Jis pridūrė, kad Nyderlandai taip pat susidūrė su panašiomis problemomis.

Laiške, adresuotame Komisijai, L. Szumowski siūlo, kad ES vykdomoji valdžia turėtų reikalauti gamintojų atsiųsti dar vieną kaukių partiją, tačiau šį kartą atitinkančią ES standartus.

1,5 mln. kaukių yra pirmoji siunta iš 10 mln. kaukių, kurias Komisija įsigijo pasinaudodama neatidėliotinos pagalbos rezervu, kuriuo siekiama tiesiogiai paremti ES sveikatos priežiūros sistemą, sutelkiant 2,7 mln. eurų iš ES ilgalaikio biudžeto.

Gamintojas iš Kinijos, bet tiekėjas – Vokietijoje, „EUObserver“ sakė Komisijos šaltiniai.