Pasaulyje

2015.10.28 07:40

EP spręs dėl GMO maisto naudojimo

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.10.28 07:40

Europos Parlamentas (EP) balsuos, ar leisti pačioms valstybėms narėms spręsti dėl genetiškai modifikuoto (GMO) maisto importo bei naudojimo. Naująjį siūlymą kritikuoja ir dalis europarlamentarų, ir visuomeninių organizacijų.

Siūlymo autorius, už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis sako, kad Europos Sąjungos valstybėms reikia suteikti teisę pačioms spręsti dėl genetiškai modifikuoto maisto ir pašarų importo bei naudojimo.

V. Andriukaitis pabrėžia, kad Europos Parlamentas jau yra pritaręs, jog dėl genetiškai modifikuotų organizmų auginimo spręstų pačios šalys narės. Be to, pasak V. Andriukaičio, pavyzdį reikėtų imti iš Jungtinių Valstijų, su kuriomis Europos Sąjunga derasi dėl laisvosios prekybos sutarties.

Tačiau vargu, ar šiam eurokomisaro siūlymui bus pritarta. Europos Parlamento Aplinkos komitetas siūlo atmesti dokumentą ir teigia, kad jis kelia grėsmę bendrajai vidaus rinkai, nes nuo genetiškai modifikuotų organizmų plitimo iš kaimyninių valstybių norinčios apsisaugoti šalys gali imti pradėti grąžinti pasienio kontrolę.

Šiuo metu Lietuvoje leidžiama naudoti ir importuoti genetiškai modifikuotus produktus. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.