Pasaulyje

2020.05.15 10:39

ES vyriausiasis derybininkas po derybų dėl „Brexito“: JK turi būti realistiškesnė

atnaujinta 16.53
ELTA, LRT.lt 2020.05.15 10:39

Londonas ir Briuselis „padarė labai nedidelę pažangą siekdami susitarimo dėl svarbiausių neišspręstų mūsų tarpusavio klausimų“, „Sky News“ sakė Jungtinės Karalystės (JK) „Brexito“ derybininkas.

ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnieras pareiškė esąs nusivylęs tuo, kad JK trūko užmojų derybose.

„Šis derybų raundas buvo nuviliantis. Didžioji Britanija turi būti realistiškesnė“, – žurnalistams Briuselyje sakė M. Barnier.

Jis pakartojo, kad ES siekia laisvosios prekybos susitarimo be muitų visoms prekėms. „Esame pasirengę visoms galimybėms. Aš vis dar pasiryžęs, bet nesu optimistiškas“, – teigė M. Barnieras.

Europos Sąjunga (ES) ir JK penktadienį užbaigia dar vieną derybų dėl santykių po „Brexito“ ratą, kuris vyko vaizdo konferencijos būdu.

Pastarieji du derybų ratai norimos pažangos neatnešė, o M. Barnieras apkaltino Londoną atsisakant rimtai įsitraukti į diskusijas. Derybos tęsėsi visą šią savaitę.

Jungtinė Karalystė iš ES išstojo sausio pabaigoje. Tiesa, iki šių metų pabaigos galioja pereinamasis laikotarpis, kurio metu kasdienis britų gyvenimas iš esmės nesikeičia.

JK vis dar priklauso ES bendrajai rinkai ir muitų sąjungai, laikosi ES įstatymų ir moka įmokas į Bendrijos biudžetą.
Vis dėlto, jei nepavyks pasiekti susitarimo dėl tolesnių santykių, įvyks vadinamasis „Brexitas“ be sutarties, sukelsiantis didžiulių ekonominių problemų.

Tai buvo priešpaskutinis derybų ratas. Derybos bus baigtos birželį, iki kada JK gali prašyti pratęsti pereinamąjį laikotarpį. Londonas savo ruožtu atmeta galimybę pratęsti pereinamąjį laikotarpį ir teigia, kad būtina susitarti iki birželio.