Pasaulyje

2020.05.15 10:36

Atsistatydino Pergalės dienos parade dalyvavęs Slovakijos ambasadorius Baltarusijoje

LRT.lt 2020.05.15 10:36

Slovakijos ambasadorius Baltarusijoje Jozefas Migas įteikė atsistatydinimo pareiškimą, kuris buvo patenkintas, rašo Baltarusijos naujienų agentūra Lenkijoje „Belsat“. Diplomatas pareigas ėjo nuo 2016 m.

Nepaisydamas pastarosiomis savaitėmis itin išaugusio koronaviruso atvejų skaičiaus šalyje, jis dalyvavo Pergalės dienos parade Minske be vadovybės sutikimo, praneša Slovakijos žiniasklaidos agentūra „Dennik“.

Kai Slovakijos užsienio reikalų ministerija paprašė diplomato paaiškinimo, J .Migas pasitraukė ir žurnalistams sakė, kad pasirodymas parade buvo principinė jo pozicija.

„Aš esu partizano ir antifašisto sūnus“, – sakė jis.

Anot ministerijos, ambasadorius pažeidė bendravimo su būstine taisykles, nepranešęs apie savo ketinimą dalyvauti parade gegužės 9 d.

Parade dalyvavo du ambasadoriai iš Europos Sąjungos (ES) valstybių narių – Vengrijos ir Slovakijos. Daugelis kitų šalių atstovų nepriėmė kvietimo, kilus COVID-19 pandemijai.

Nepaisydami pastarosiomis savaitėmis itin išaugusio koronaviruso atvejų skaičiaus šalyje, tūkstančiai baltarusių šeštadienį Minske rinkosi į Pergalės dienos paradą, žymintį 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje metines.

Prezidentas Aliaksandras Lukašenka, valdantis Baltarusiją ilgiau nei ketvirtį amžiaus, teigė, kad žmonių nerimas dėl koronaviruso pandemijos yra tarsi psichozė. Parade dalyvavo daugiau nei 3 000 karių, 185 karinės technikos vienetai ir 42 lėktuvai.

Vakarų šalys Antrojo pasaulinio karo baigtį mini gegužės 8-ąją, Maskva – gegužė 9-ąją, kuomet tradiciškai rengiamas paradas.