Pasaulyje

2020.05.15 09:49

LRT iš Ispanijos. Karantinuojami visi atvykstantys, bet „turizmas pasmerktas mirti“

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA2020.05.15 09:49

Europa toliau švelnina karantiną. Slovėnija paskelbė apie epidemijos pabaigą ir leido iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių atvykstantiems žmonėms nebesilaikyti saviizoliacijos. Pastarąsias dvi savaites kasdien čia fiksuojama mažiau nei 7 viruso atvejai. Savo ruožtu nuo penktadienio į Ispaniją atvykstantys žmonės privalės dvi savaites karantinuotis.

2 mln. gyventojų turinčioje Slovėnijoje nustatyti 1 464 COVID-19 atvejai, iš jų – 103 mirtys. Epidemiją šalis paskelbė kovo 12 d.

„Slovėnija per pastaruosius du mėnesius suvaldė epidemiją. Šiandien Slovėnijoje epidemiologinė situacija yra geriausia Europoje“, – anksčiau ketvirtadienį parlamente kalbėjo premjeras Janezas Janša.

Epidemijos pabaiga reiškia, kad kai kurios priemonės, įskaitant finansinę paramą gyventojams ir verslui, bus nutrauktos gegužės pabaigoje.

Tiesa, COVID-19 simptomus patiriantys užsieniečiai nebus įleisti į šalį. 14 dienų privaloma saviizoliacija bus būtina ir keliautojams iš ne ES šalių, išskyrus diplomatus ir krovinius pervežančius žmones.

Ispanų verslininkai nepatenkinti

Savo ruožtu Ispanija priešingai – nuo penktadienio įveda privalomą dviejų savaičių izoliaciją atvykusiems. Sprendimu nepatenkintas turizmo verslas – esą šis sektorius itin nukentės.

LRT RADIJO korespondentė Barselonoje Kristina Nastopkaitė pasakoja, kad Ispanija jau švelnina karantino taisykles ir bijo, kad COVID-19 epidemija vėl nepaūmėtų dėl iš svetur atvykstančių žmonių, todėl nuo šiandien karantinuojami visi atvykusieji.

„Pasak Ispanijos sveikatos ministro, šalis pagaliau sukontroliavo epidemiją ir būtų labai gaila, jei atvykę ir galimai sergantys COVID-19 dabar vėl sukeltų naują protrūkį. Privalomas žmonių karantinavimas galios kol Ispanija sugrįš į normalų gyvenimą. Sveikatos ministerija žada prižiūrėti, kad karantino būtų laikomasi. Dėl atvykėlių karantinavimo skundžiasi turizmo sektorius. Pasak ekspertų, dėl įvestų priemonių šią vasarą turizmas yra pasmerktas mirti“, – pasakoja K. Nastopkaitė.

Be to, po dviejų mėnesių pertraukos, daugiausiai gyventojų turinčioje Australijos valstijoje duris vėl atveria restoranai, kavinės ir barai. Naujojo Pietų Velso valdžia ragina žmones likti atsargius, tačiau teigia, kad virusas plinta nebe taip greitai. Per parą valstijoje nustatyti 8-i nauji viruso atvejai.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo