Pasaulyje

2020.05.15 06:43

Naujausia informacija. Italijoje per parą koronaviruso aukomis tapo 242 žmonės

BNS, ELTA, LRT.lt2020.05.15 06:43

Italijoje pastarąją parą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė 242 žmonės ir bendras pandemijos aukų skaičius padidėjo iki 31 610, pranešė Civilinės saugos agentūra, skelbia „Reuters“.

Infekuotųjų skaičius išaugo iki 223 885, per parą nustatyti 789 nauji infekcijos atvejai.
Pagal mirčių nuo infekcijos skaičių Italija yra trečia pasaulyje, o pagal užsikrėtusiųjų skaičių – penkta. Mirčių skaičiumi Italiją lenkia JAV ir Didžioji Britanija.

Italijoje 120 205 susirgę pacientai jau laikomi pasveikusiais. Intensyvios priežiūros skyriuose gydomų COVID-19 pacientų skaičius šalyje toliau mažėja. Ketvirtadienį tokių pacientų skaičius siekė 855, o penktadienį – 808.

Johnso Hophinso universiteto duomenimis, pasaulyje iš viso registruojama 4,4 mln. užsikrėtimo atvejų, pasveikusiųjų – 1,5 mln., o mirė per 300 tūkst. žmonių. Pagal mirčių nuo COVID-19 ir užsikrėtimo atvejų skaičių pirmauja JAV.

Atnaujinta 23.37

Prancūzijoje per parą nuo koronoviruso mirė mažiau žmonių nei ankstesnėmis dienomis

Penktadienį Prancūzija pranešė apie 104 naujus mirties nuo koronaviruso atvejus.

Tai yra mažesnis skaičius nei fiksuota ankstesnėmis dienomis, visgi bendras mirusių dėl koronaviruso skaičius pasiekė 27 529.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad pastarojo meto teigiamos tendencijos tęsėsi: intensyviosios terapijos skyriuose gydoma 96 asmenimis mažiau ir šiuo metu bendras tokių pacientų skaičius siekia 2 203.

Piko metu rodiklis viršijo 7 000 krizės piko metu.

Penktadienį buvo jau penktoji diena, kai Prancūzijoje buvo sušvelnintas kovo 17 dieną įvestas karantinas.

Atnaujinta 21.21

Kijeve globos namuose nustatytas 81 COVID-19 atvejis

Kijeve daugiau kaip 80-iai žmonių buvo nustatyta koronaviruso infekcija, ištyrus gyventojas ir darbuotojus globos namuose, skirtuose fizinę negalią turinčioms moterims ir mergaitėms, penktadienį pranešė Ukrainos sostinės meras.

Per šį patikrinimą buvo nustatytas vienas didžiausių COVID-19 židinių Kijeve. Pasak mero Vitalijaus Klyčko, Darnycios globos namuose užsikrėtimas testais buvo patvirtintas 81 žmogui: 53 gyventojoms ir 28 darbuotojams.

V. Klyčko sakė, kad trys šio interneto darbuotojai gydomi ligoninėje, o kiti užsikrėtusieji izoliavosi namuose.

Užsikrėtusių internato gyventojų, kurių amžius – nuo septynerių ir iki 35 metų, būklė patenkinama, tad jos gydomos globos namuose, pridūrė meras.

Atnaujinta 20.49

Trumpas: vakcina nuo COVID-19 gali būti sukurta iki metų galo, „galbūt anksčiau“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį optimistiškai vertino galimybes sukurti vakciną nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 – jis išreiškė viltį, kad skiepai bus sukurti jau šių metų pabaigoje.

„Tikimės ją gauti, jeigu galėsime, metų gale – galbūt anksčiau“, – apžvelgdamas pažangą kuriant vakcinas sakė D. Trumpas.

„Manome, kad labai greitai turėsime kai kurių labai gerų rezultatų“, – pridūrė prezidentas, kreipdamasis į žurnalistus Baltųjų rūmų Rožyne.

Atnaujinta 20.47

Nyderlanduose šuniui ir trims katėms nustatyta koronaviruso infekcija

Nyderlandų tarnybos penktadienį pranešė apie pirmuosius atvejus šalyje, kai koronaviruso infekcija buvo nustatyta šuniui ir trims katėms, bet pažymėjo, kad tikimybė užsikrėsti per naminius augintinius yra minimali.

Aštuonerių metų buldogas priklauso asmeniui, kuriam anksčiau buvo nustatyta koronaviruso infekcija COVID-19; atrodo, kad gyvūnas užsikrėtė nuo šeimininko, sakė žemės ūkio ministrė Carola Schouten.

Balandžio pabaigoje šuo buvo numarintas.

Minimos trys katės buvo rastos vienoje audinių fermoje, kurioje balandį buvo nustatyta, kad koronavirusu užsikrėtė šių kailinių žvėrelių.

„Visais atvejais matėme, kad augintiniai neužkrečia žmonių“ ir kad jie veikiau pasigauna koronavirusą nuo savo šeimininkų, naujienų agentūra ANP citavo C. Schouten.

Ministrė pridūrė, kad „nors tikimybė, jog jūsų augintinis gali būti užsikrėtęs, yra menka, patartina vengti kontakto su augintiniais, kai jums pasireiškia COVID-19 simptomai – įskaitant glėbesčiavimą ir leidimą jus laižyti“.

Atnaujinta 18.46

Braziliją krečiant COVID-19 krizei atsistatydino sveikatos apsaugos ministras

Brazilijos sveikatos apsaugos ministras Nelsonas Teichas penktadienį atsistatydino, anot vieno ministerijos pareigūno, iškilus „nesuderinamų“ skirtumų su prezidento Jairo Bolsonaro požiūriu į kovą su šalyje besiplečiančia koronaviruso krize.

N. Teichas kraštutinių dešinųjų pažiūrų prezidento kabinete dirbo trumpiau nei mėnesį.

Jo pirmtakas Luizas Henrique Mandetta atsistatydino balandžio 16-ąją, irgi surėmęs ietis su J. Bolsonaro, griežtai kritikuojančiu reikalavimą gyventojams likti namuose, kad būtų sustabdytas viruso plitimas. Be to, prezidentas aktyviai palaiko antimaliarinio preparato chlorokvino naudojimą koronavirusinei infekcijai gydyti, nors kai kurie tyrimai kelia klausimų dėl šio vaisto veiksmingumo.

Atnaujinta 17.27

Baltarusijoje per parą nustatyti 958 nauji COVID-19 atvejai

Baltarusijoje per praėjusią parą nustatyti 958 nauji koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 27 730, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Per praėjusią parą nuo COVID-19 Baltarusijoje mirė penki žmonės. Penktadienio duomenimis, nuo epidemijos pradžios iš šalies gydymo įstaigų išrašyti 8 807 koronavirusine infekcija persirgę pacientai, iš jų 639 – per pastarąją parą. Iš viso Baltarusijoje atlikti 321 705 testai dėl COVID-19.

Atnaujinta 17.26

Prancūzijoje nuo retos su COVID-19 siejamos ligos mirė vaikas

Prancūzijoje mirė devynmetis, kuriam pasireiškė Kawasaki ligai būdingi simptomai, kurie, kaip manoma, yra susiję su naujojo koronaviruso infekcija, penktadienį pranešė jo gydytojas. Tai pirmas toks vaikų mirties atvejis Prancūzijoje, nors jų jau yra pasitaikę Niujorke ir Londone.

Atnaujinta 17.15

COVID-19 JK pražudė daugiau kaip 12 tūkst. slaugos namų

Britanijoje per du mėnesius nuo koronaviruso infekcijos sukeltų padarinių mirė tūkstančiai slaugos namų gyventojų. Iš viso kovą ir balandį Anglijoje ir Velse COVID-19 pražudė 12 526 slaugos įstaigų gyventojus, penktadienį Londone pranešė nacionalinė statistikos agentūra ONS.

ONS duomenimis, du trečdaliai aukų mirė savo slaugos namuose, dar trečdalis – ligoninėje. Vis dėto manoma, kad skaičiai gali būti dar didesni. Per pirmuosius keturis metų mėnesius slaugos namuose mirė 23 000 žmonių daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Atnaujinta 16.58

Niujorkas pratęsė karantiną

Niujorko miestas pratęsė karantiną ne anksčiau kaip iki gegužės 28 dienos. Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo paskelbė apie pratęsimą, bet tuo pačiu ir apie tam tikrus sušvelninimus. Jau skelbta anksčiau, kad Brodvėjaus teatrai bus uždaryti bent jau iki rugsėjo pradžios. Nežinia, kada atsidarys mokyklos, tačiau numatyta, kad nuo penktadienio nebebus privaloma būti namie.

Atnaujinta 16.44

Estija įveikė krizę, susijusią su koronaviruso plitimu

Tai penktadienį pareiškė šalies socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas.

„Šįsyk mes įveikėme koronaviruso plitimo krizę, epidemiją kol kas galima laikyti pasibaigusia, – sakė jis interviu portalui ERR. – Mes dabar skiriame dėmesį antrinėms infekcijos bangoms, nedideliems lokaliems jos židiniams. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) indikatorius, epidemija Estijos teritorijoje dabar neplinta“.

Socialinių reikalų ministro nuomone, apribojimai, Estijos įvesti dėl koronaviruso pandemijos, buvo pateisinami. „Dabar, atgaline data, girdime, kad esą mirčių ir užsikrėtimo atvejų skaičius ne toks jau ir didelis, – pareiškė T. Kiikas. – Bet labai mažai kas pagalvoja, koks didelis jis būtų buvęs, jeigu mes nebūtume įvedę apribojimų, leidę virusui plisti“.

Atnaujinta 16.40

Dėl pandemijos pasaulyje galėjo būti atšaukta 30 mln. planuotų operacijų

Mokslininkų skaičiavimai rodo, kad dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje galėjo būti atidėta ar atšaukta 30 mln. planuotų operacijų. Atitinkamą analizę atliko Birmingemo universitetas. Dėl pandemijos pirmiausiai buvo atšaukiamos ortopedinės operacijos, pavyzdžiui, dirbtinio kelio ar klubo sąnario implantacija. Tačiau, anot mokslininkų, planetoje galėjo būti atšaukta ar atidėta ir per 2 mln. vėžio operacijų. Vien tik Didžiojoje Britanijoje atidėtų onkologinių operacijų gali būti apie 36 000.

Atnaujinta 16.03

Iranas pranešė apie 2 102 naujų COVID-19 atvejų

Iranas penktadienį pranešė apie didžiausią naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių per daugiau nei mėnesį, perspėdamas, kad vis daugiau regionų atsiranda COVID-19 židinių. Šiitiškai respublikai, kurioje pirmieji užsikrėtimo atvejai buvo nustatyti vasario viduryje šiitų šventajame Komo mieste, sunkiai sekasi valdyti naujojo koronaviruso protrūkį.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras pranešė, kad per pastarąją parą visoje šalyje patvirtinti 2 102 nauji užsikrėtimo atvejai; jų bendras skaičius pasiekė 116 635. Toks naujų atvejų skaičius yra didžiausias, užfiksuotas Irane nuo balandžio 6 dienos.

Atnaujinta 15.54

Čekijoje planuojama leisti susibūrimus iki 300 žmonių

Čekija planuoja nuo gegužės 25-osios leisti susibūrimus, kuriuose galėtų dalyvauti iki 300 žmonių, nes koronaviruso atvejų skaičius šalyje vienas mažiausių Europoje.

Atnaujinta 15.53

Graikija ketina atšaukti 14 dienų karantino prievolę atostogautojams iš kai kurių šalių

Tradicinė atostogų šalis Graikija ketina atšaukti karantino prievolę atostogautojams iš kai kurių šalių. Tačiau dėl to turi būti susitarta dvišaliu lygiu. „Turizmo su karantinu negali būti“, – penktadienį graikų TV stočiai „Mega“ sakė vyriausybės atstovas Steliosas Petsasas.

Atnaujinta 14.58

Kataras įveda drakoniškas bausmes nedėvintiems kaukių

Turtingas Kataras kovoje su koronaviruso pandemija įveda prievolę dėvėti kaukes ir grasina drakoniškomis baudomis tiems, kas nepaisys nurodymo. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, prasižengėliams grės iki 51 000 eurų bauda arba iki trejų metų kalėjimo bausmė.

Būtinybė dėvėti kaukę galioja visiems žmonėms, kurie išeina iš namų, tviteryje pranešė ministerija. Išimtis taikoma tik asmenims, kurie vieni keliauja automobiliu. Oficialiais duomenimis, Katare koronavirusas nustatytas daugiau kaip 28 000 žmonių. Po Saudo Arabijos Kataras yra antra labiausiai pandemijos paveikta arabų pasaulio šalis. 14 žmonių čia mirė.

Atnaujinta 14.37

Pakrauto Indonezijos oro uosto nuotraukos sukėlė šurmulį internete

Ketvirtadienį Soekarno-Hattos oro uoste, netoli Džakartos, buvo perpildytas po to, kai buvo atnaujinti vidaus skrydžiai su galiojančiais apribojimais. Leidimus skristi gali gauti valstybės tarnautojai, privačių ir valstybinių įmonių darbuotojai, aptarnaujantys būtiniausias sritis, ir žmonės, kuriems reikalinga skubi medicinos pagalba.

Jiems taip pat reikia reikalingi tyrimų rezultatų, patvirtinantys, kad jie neserga COVID-19. Oro uostų atstovai teigė, kad stengsis išlaikyti socialinį atsiribojimą, tačiau daugelis piktinasi, kad taisyklių nebuvo paisoma. Pyktis kilo po dar vieno taisyklių pažeidimo, kai jakartiečiai sekmadienį plūstelėjo greito maisto užkandinę „McDonald`s“.

Atnaujinta 12.42

Lenkijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo iki 17 850

Lenkijoje per parą užfiksuoti 235 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 17 850. Tai penktadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Po kelių stabilumo savaičių, kai per parą vidutiniškai buvo fiksuojama maždaug 300 užsikrėtimo atvejų, antradienį buvo paskelbta apie 595 naujus pacientus, trečiadienį – apie 322, ketvirtadienį – apie dar 411. Naujausiais duomenimis, nuo kovo 4 d., kai Lenkijoje koronavirusas buvo nustatytas pirmajam pacientui, mirė 893 infekuotieji, 6 918 pacientų pasveiko.

Atnaujinta 11.52

PSO įspėja apie situaciją Afrikoje

Per ateinančius metus beveik ketvirtadalis milijardo žmonių užsikrės COVID-19 ir 150 tūkst. mirs nuo koronaviruso, jeigu nebus imtasi skubių veiksmų, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nauju tyrimu, rašo „Bangkok Post“.

Tyrimas buvo paskelbtas penktadienį žurnale „BMJ Global Health“. Jo autoriai visgi prognozuoja mažesnį užkrėtimo lygį nei kitose pasaulio dalyse, kaip Europa ir JAV. Anot jų, žemyne bus mažiau sunkių atvejų ir mirčių. Tačiau, nors, pasak jų, daugelis Afrikos šalių greitai priėmė izoliavimo priemones, sveikatos sistemos vis tiek gali greitai neatlaikyti.

Tyrimas paviešintas siekiant įspėti, kad COVID-19 kelia grėsmę besivystančioms šalims, kurių trapios sveikatos sistemos jau ir taip kovoja su daugybe kitų lėtinių ligų.

Atnaujinta 11.26

Rusijoje nustatytų koronavirusu atvejų skaičius viršijo 262 tūkst.

Rusijoje pastarąją parą nustatyti 10 598 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras infekuotųjų skaičius šalyje dabar sudaro 262 843. Tai penktadienį pranešė Rusijos operatyvinis kovos su koronavirusinės infekcijos plitimu štabas. Jo duomenimis, infekuotųjų skaičiaus paros prieaugis sudarė 4,2 proc. palyginti su 4,1 proc. ketvirtadienį. 4 504 naujiems pacientams (42,5 proc.) nepasireiškė jokie simptomai. Nauji 4 748 atvejai užfiksuoti Maskvoje. Iš viso Rusijos sostinėje infekuotųjų skaičius išaugo iki 135 464.

Atnaujinta 11.15

JAV per parą užfiksuotos 1 754 naujos mirtys

Jungtinėse Valstijose per praėjusią parą buvo užfiksuotos 1 754 naujos mirtys nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys, paskelbti ketvirtadienį 20 val. 30 min. vietos (penktadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Pagal mirčių nuo COVID-19 ir užsikrėtimo atvejų skaičių pirmaujančiose JAV ši infekcija nustatyta 1 416 528 žmonėms, rodo Baltimorėje įsikūrusio universiteto renkami duomenys.

Atnaujita 10.44

Japonijoje planuojamas plataus masto gyventojų imuniteto COVID-19 tikrinimas

Japonijos sveikatos apsaugos ministerija pradės plataus masto gyventojų koronaviruso SARS-CoV-2 antikūnų tyrimus, penktadienį per spaudos konferenciją paskelbė ministras Katsunobu Kato. Pasak jo, ministerija planuoja šią programą vykdyti trijose prefektūrose, kuriose yra Tokijas, Osaka, kur patvirtinta daug užsikrėtimo COVID-19 atvejų, ir Mijagis, kur jų užfiksuota mažiau. Šiuo tyrimu siekiama išsiaiškinti, kaip plačia virusas išplito šiuose regionuose. K. Kato vylėsi, kad jau birželį bus ištirti 10 tūkst. gyventojų.

Atnaujinta 10.35

Latvijoje patvirtinti aštuoni nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per pastarąją parą nustatyti dar aštuoni koronavirusine infekcija (COVID-19) sergantys žmonės. Iš viso užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius pasiekė 970, praneša Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM. Šalies Ligų profilaktikos ir kontrolės centro (SPKC) duomenimis, pastarąją parą atlikti 2 156 tyrimai dėl koronaviruso.
Iš viso nuo vasario 29 d. Latvijoje atliktas 85 431 tyrimas dėl koronaviruso. Latvijos ligoninėse šiuo metu gydomi 25 COVID-19 pacientai. Daugumai jų pasireiškia vidutinio sunkumo ligos simptomai, trijų žmonių būklė – sunki. Latvijoje nuo koronaviruso mirė 19 žmonių, o 627 pasveiko.

Atnaujinta 09.42

Ukrainoje patvirtinta per 17 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

Ukrainoje per praėjusią parą užfiksuoti 483 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, 20 žmonių mirė, o 330 – pasveiko, rašoma penktadienį Koronaviruso epidemijos plitimo stebėsenos sistemos tinklalapyje paskelbtame pranešime. Kaip pranešama, nuo pandemijos pradžios šalyje užfiksuota 17 330 užsikrėtimo ir 476 mirties atvejai. 4 473 žmonės laikomi pasveikusiais.

Atnaujinta 08.27

Slovėnija skelbia COVID-19 epidemijos pabaigą

Slovėnijos Vyriausybė vėlyvą ketvirtadienio vakarą paskelbė oficialią COVID-19 epidemijos pabaigą, praneša „Reuters“. Slovėnija tapo pirmąja Europos šalimi, paskelbusia COVID-19 epidemijos pabaigą, po to, kai pastarąsias dvi savaites per parą neužregistruota daugiau nei 7 naujų COVID-19 atvejų. Į Slovėniją iš kitų ES šalių atvykę keliautojai neprivalės saviizoliuotis, pranešė Vyriausybė.

Atnaujinta 08.19

Indijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius viršijo 81 tūkstantį

Indijoje pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 3 967 ir penktadienio rytą pasiekė 81 970. Tai pranešė šalies Sveikatos apsaugos ir šeimos gerovės ministerija. Žinybos duomenimis, nuo infekcijos mirusių žmonių skaičius per 24 valandas išaugo 100 ir dabar sudaro 2 649. Šalies ligoninėse šiuo metu gydomas 51 401 pacientas, kuriam diagnozuotas koronavirusas, 27 920 žmonių pasveiko.

Finansų ministrė Nirmala Sitharaman ketvirtadienį paskelbė, kad valdžia suteiks pagalbą darbo migrantams, miestų varguomenei, gatvių prekeiviams ir smulkiems ūkininkams, kurie labiausiai nukentėjo nuo ribojamųjų priemonių, įvestų plintant koronavirusui. Pavyzdžiui, jiems du mėnesius nemokamai bus dalijami ryžiai ir kviečiai. Anksčiau Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis pareiškė, jog valdžia planuoja skirti 20 trilijonų rupijų (apie 245 milijardus eurų) finansinę pagalbą griežtos izoliacijos ekonominiams padariniams įveikti.

Atnaujinta 07.23

Pietų Korėjoje per parą nustatyti 27 nauji koronaviruso atvejai

Pietų Korėjoje per parą nustatytų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 27 ir pasiekė 11018. Iš jų 22 užfiksuoti šalies teritorijoje, penki – įvažiavimo į Pietų Korėją punktuose. Tai penktadienį pranešė Ligų kontrolės ir profilaktikos centras.

Kaip pažymima pranešime, bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje nepasikeitė – 260. Iš ligoninių per parą išrašyti 59 pasveikę pacientai. Iš viso nuo infekcijos plitimo pradžios Pietų Korėjoje pagijo 9 821 žmogus.

Dauguma naujų atvejų susiję su pacientu, kuris gegužės pradžioje per vieną naktį apsilankė penkiuose naktiniuose klubuose populiariame Seulo pramogų rajone Itevone. Jau nustatyti 142 žmonės, užsikrėtę po apsilankymo šiuose klubuose, tarp jų – keli užsieniečiai. Vyriausybės vertinimu, šiuose klubuose galėjo apsilankyti daugiau kaip 5,5 tūkstančio žmonių.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt