Pasaulyje

2020.05.14 17:40

Keista istorija Kaliningrade: teismas atvertė vestuvininkų bylą, kurie kaltinami atskleidę šnipą

„Radio Free Europe/Radio Liberty“, LRT.lt2020.05.14 17:40

Ketvirtadienį prasidėjo teismas dėl nuotraukų, padarytų rusų poros iš Kaliningrado per jų vestuves.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe/Radio Liberty“ RFE/RL originalus kūrinys.

Konstantinas Antonecas ir Antonina Zimina 2015 m. švęsdami vestuves nuotraukose atskleidė vieno Federalinės saugumo tarnybos (FSB) žvalgybininko tapatybę ir, esą, ją perdavė Latvijos saugumui.

A. Ziminos tėvas Konstantinas Ziminas gegužės 14 d. RFE/RL sakė, kad Kaliningrado srities teismas prieš keletą dienų surengė preliminarius bylos nagrinėjimus už uždarų durų.

Jis pridūrė, kad dukra ir uošvis kaltinimus atmetė: „Buvo du slapti posėdžiai, antrasis vyko be kaltinamųjų ir jų advokatų teismo salėje. Šiuo metu nėra informacijos apie procesą. Žinau, kad kitas posėdis vyks gegužės 28 d.“

Šis komentaras buvo pirmasis liudijimas, kad buvo pradėtas teismo procesas byloje, kuri jau nuo šių metų vasario mėnesio mirga žiniasklaidos antraštėse, po to, kai apie tai pranešė „Kommersant“.

A. Ziminos tėvai RFE/RL teigė, kad FSB įtarė jų dukrą ir jos vyrą Latvijos žvalgybos tarnybai teikiant informaciją apie FSB pareigūno tapatybę. Be to, anot jų, tarp svečių, kurie 2015 m. balandžio mėn. dalyvavo poros vestuvėse, buvo FSB kotražvalgybos pareigūnas Maksimas Denisenko. Jis buvo jų dukters draugas ir buvęs kursiokas universitete.

A. Ziminos tėvai pasakojo, kad vestuvėse M. Denisenko atvirai pasakojo apie savo darbdavį, siūlė „prireikus padėti“, išdalino vizitines korteles ir pozavo nuotraukose su svečiais. Taip pat, pasak jų, vestuvėse dalyvavo dukters draugai iš Latvijos ir Lietuvos.

„Kommersant“ vasarį pranešė, kad kai kurie vaizdo įrašai ir nuotraukos iš vestuvių vėliau buvo paviešinti socialiniuose tinkluose ir galiausiai kai kurie vaizdai buvo parodyti per vieną iš Baltijos šalių televiziją, kuri liko neįvardinta. Tai paskatino FSB pradėti baudžiamąjį tyrimą.

Rusijos karinės ir žvalgybos agentūros vis labiau nerimauja dėl socialinių tinklų ir tuo, ką kariai ar saugumo darbuotojai skelbia tokiose platformose kaip „Facebook“ ar VK – tai rusų „Facebook“ atitikmuo, kuris gali būti naudojamas identifikuoti žmones, jų ryšius ir net karinius veiksmus.

Praėjusią savaitę prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, draudžiantį ginkluotųjų pajėgų nariams nešiotis išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir kitus prietaisus, galinčius įrašyti ir saugoti informaciją tarnybinių pareigų metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt