Pasaulyje

2020.05.14 16:05

Žiniasklaida: Donecko kalėjime laikomas Malaizijos lėktuvo MH17 numušimu kaltinamas vyras

LRT.lt 2020.05.14 16:05

Ukrainietis Leonidas Kharčenka yra vienas iš keturių asmenų, kaltinamų Malaizijos avialinijų MH17 orlaivio numušimu 2014 m. virš Donbaso. Jis yra sulaikytas ir kalinamas Rusijos vadovaujamų ir remiamų separatistų kontroliuojamame Donecke, praneša „BBC Russian“.

L. Kharchenča buvo sulaikytas kovo 11 d., praėjus dviem dienoms po to, kai Nyderlanduose buvo pradėtas teismo procesas, kuriame L. Kharčenkai buvo pareikšti kaltinimai prisidėjus prie Malaizijos avialinijų MH17 lainerio numušimo rusiška raketa „Buk“ virš Donbaso 2014 metais. Per katastrofą žuvo visi 298 lėktuve buvę žmonės.

Kaip teigė BBC šaltiniai, L. Kharčenką separatistų pajėgos areštavo įtariant, kad jis prisidėjo prie nepagrįstos paieškos 2014 m. ir neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais. Pranešime rašoma, jis vis dar laikomas kalėjime Donecke.

Gegužės 8 d. L. Kharčenkos areštas pratęstas dar dviem mėnesiais, skelbia BBC.

Nyderlandų vadovaujama Jungtinė tyrėjų grupė (JIT), sudaryta iš Australijos, Belgijos, Malaizijos, Nyderlandų ir Ukrainos atstovų dėl Malaizijos avialinijų MH17 orlaivio numušimo apkaltino 3 rusus ir vieną ukrainietį: Igorį Girkiną (Strelkovą), Sergėjų Dubinskį, Olegą Pulatovą ir ukrainietį L. Kharčenką. Jiems pareikšti kaltinimai žmogžudyste.

Nyderlanduose šiuo metu vyksta teismo procesas, nagrinėjantis MH17 numušimo bylą. Tyrėjams pavyko rasti liudininką, savo akimis mačiusį raketos paleidimą ir lėktuvo numušimą rusiška raketų sistema „Buk“, į Ukrainos teritoriją atgabenta iš Rusijo Kursko srities.

2014 m. liepos 17-ąją numušus iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą Malaizijoje skridusį civilinį orlaivį, žuvo visi 298 jame buvę žmonės. Nepaisant visų tyrėjų pateikiamų įrodymų, Rusija ir toliau neigia kaip nors prisidėjusi prie lėktuvo numušimo ir karo Rytų Ukrainoje.