Pasaulyje

2020.05.14 14:41

Lenkijos prezidento rinkimai greičiausiai įvyks birželio 28 dieną

ELTA2020.05.14 14:41

Atidėti Lenkijos prezidento rinkimai, anot Vyriausybės atstovo, greičiausiai įvyks birželio 28 dieną. Tai labiausiai tikėtina data, ketvirtadienį TV stočiai „Republika“ sakė Michalas Dworczykas. Tačiau galutinis sprendimas priklauso parlamento pirmininkei.

Prezidento rinkimai Lenkijoje turėjo vykti gegužės 10 dieną, tačiau dėl rinkimų kelias savaites tęsėsi aršūs ginčai. Opozicija reikalavo atidėti balsavimą, nes dėl koronaviruso pandemijos rinkimų kampanija buvo neįmanoma. Be to, balsavimas esą kėlė grėsmė rinkėjų sveikatai.

Valdančioji Teisės ir teisingumo partija (PiS) ilgą laiką nesutiko atidėti rinkimų. Tačiau partijos vadovybė sulaukė ir saviškių pasipriešinimo tam, kad balsavimas vyktų tik paštu ir kad prieš pat rinkimus būtų pakeistas rinkimų įstatymas. Todėl terminas buvo nukeltas.

Pirmadienį parlamentas priėmė naują rinkimų įstatymo pataisą, anot kurios, 30 mln. balsavimo teisę turinčių piliečių galės patys spręsti, ar balsuoti rinkimų punktuose, ar paštu. Kas norės balsuoti paštu, turės pateikti prašymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt