Naujienų srautas

Pasaulyje2020.05.14 12:10

Burundis nurodė PSO komandai išvykti iš šalies

BNS 2020.05.14 12:10

Burundis nurodė išvykti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pagrindiniam atstovui šalyje ir dar trims ekspertams, koordinavusiems atsaką į koronavirusą, sakoma Užsienio reikalų ministerijos laiške, kurį trečiadienį matė naujienų agentūra AFP.

Laiške PSO būstinei Afrikoje, kuriame nurodyta gegužės 12-osios data, Užsienio reikalų ministerija rašo, kad šie keturi pareigūnai „paskelbti persona non grata ir todėl privalo išvykti iš Burundžio teritorijos“ iki penktadienio.

Išvaromi PSO aukščiausio rango pareigūnas Burundyje Walteris Kazadi Mulombo, atsako į koronavirusą koordinatorius Jeanas Pierre`as Mulunda Nkata, kovos su užkrečiamosiomis ligomis vadovas Ruhana Mirindi Bisimwa ir COVID-19 testavimo laboratorijos ekspertas Danielis Tarzy.

„Tai visa PSO komanda, atsakinga už pagalbą Burundžiui jam reaguojant į COVID-19“, – AFP sakė vienas Burundžio pareigūnas, kuris nesutiko skelbti savo pavardės.

„Jie išvaromi; Sveikatos apsaugos ministerija visiškai pašalino PSO, apkaltinusi ją nepriimtinu kišimusi į tai, kaip ji tvarkosi su koronavirusu“, – sakė šis pareigūnas.

Laiške sprendimo priežastis nenurodoma. Diplomatiniai ir administraciniai šaltiniai AFP sakė, kad Užsienio reikalų ministerija prieš mėnesį nutraukė panašų bandymą išvaryti tuos pačius keturis pareigūnus.

Pranešimas pasirodė prieš gegužės 20-ąją įvyksiančius Burundžio prezidento, parlamento ir vietos pareigūnų rinkimus.

Burundis, kur gyvena apie 11 mln. žmonių, turi oficialiai užregistravęs 27 užsikrėtimo COVID-19 atvejus ir vieną koronaviruso sukeltą mirtį. Tačiau šalyje imtasi nedaug atsargumo priemonių dėl ligos, o testų atlikta nedaug, todėl kyla susirūpinimas, kad tikrasis ligos protrūkio mastas nežinomas.

Teisių grupės sako, kad Vyriausybė bet kokia kaina nori surengti balsavimą, ir kaltina valdančiąją partiją ir jos jaunimo sparną gniuždant kitokią nuomonę bei grasinant tiems, kurie patys imasi priemonių prieš koronavirusą.

Burundžio pareigūnai anksčiau aiškino nedidelį užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičių „Dievo apsauga“ ir ragino piliečius gyventi savo kasdienį gyvenimą be baimės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi