Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.27 14:21

Maskvos teismas pratęsė valstybės išdavyste įtariamo J. Mataičio suėmimą

BNS 2015.10.27 14:21

Maskvos Lefortovo teismas dviem mėnesiams pratęsė valstybės išdavyste įtariamo Lietuvos ir Rusijos piliečio Jevgenijaus Mataičio suėmimą, pranešė Rusijos žiniasklaida.

Areštinėje jis liks mažiausiai iki gruodžio 24 dienos, antradienį rašo Rusijos naujienų agentūra „RAPSI“.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) skelbė, kad J. Mataitis, „vykdydamas Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos užduotis (...), rinko karinius duomenis apie Rusijos ginkluotąsias pajėgas, jų patekimas į užsienį padarytų rimtą žalą valstybės gynybiniams pajėgumams“.

Nuolat Lietuvoje gyvenantis 1977 metais gimęs J. Mataitis buvo sulaikytas birželio 24 dieną Rusijoje, Karaliaučiaus srities Sovetsko mieste.

Gegužės 19 dieną Maskvoje Rusijos FSB taip pat sulaikė Lietuvos pilietį Aristidą Tamošaitį. Tuomet pranešta, kad lietuvis sulaikytas su įrodymais, kai esą gavo slaptos informacijos iš Rusijos piliečio. Teigta, kad A. Tamošaitis neva prisipažino dirbantis Antrajame operatyvinių tarnybų departamente.

A. Tamošaitis buvo suimtas praėjus trims savaitėms, kai Lietuvoje buvo sulaikytas šnipinėjimu FSB įtariamas Rusijos pilietis.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija nekomentuoja nei J. Mataičio, nei A. Tamošaičio sulaikymo atvejų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi