Pasaulyje

2020.05.14 11:22

ES teismas pripažino – Vengrija migrantus laikė kalėjimo sąlygomis

LRT.lt 2020.05.14 11:22

Europos Sąjungos (ES) aukščiausiasis teismas nutarė, kad Vengrijos valdžios institucijos nepaisė ES teisių, laikydamos Afganistano ir Irano prieglobsčio prašytojus į kalėjimo panašiomis sąlygomis, skelbia „Deutsche Welle“. Taip pat pranešta, kad Budapeštas buvo įpareigotas persvarstyti jų paraiškas.

Europos Teisingumo Teismas (ETT) ketvirtadienį priėmė sprendimą, kad prieglobsčio prašytojai Vengrijos pasienio stovykloje netoli Serbijos sienos buvo sulaikyti neteisėtai pagal ES įstatymus, remdamiesi praėjusio mėnesio teismo generalinio advokato nuomone.

Roszke tranzito zonoje vyraujančios sąlygos prilygsta laisvės atėmimui, konstatavo teismas.

Bylą iškėlė keturi migrantai iš Irano ir Afganistano. Jų prieglobsčio prašymus atmetė Vengrijos valdžios institucijos, kurios teigė, kad prieglobsčio prašytojai nelegaliai atvyko iš Serbijos, kuri, jų manymu, yra saugi tranzito šalis. Anot jų, iš esmės jie turėtų prašyti prieglobsčio Serbijoje.

Tačiau Serbija atsisakė juos priimti atgal, sakydama, kad nebendrauja su Vengrija dėl neteisėtai į ES šalį atvykusių asmenų perdavimo, rašo „Deutsche Welle“.

2015 m. Jungtinių Tautų pagalbos pabėgėliams agentūros kritikavo Vengrijos Vyriausybę, bet šalies premjeras Viktoras Orbanas neigailėjo karčių žodžių ES. Pasak jo, siūlymai dėl pabėgėlių kvotų yra „ties beprotybės riba“.