Pasaulyje

2020.05.14 10:58

EP nariai ragina įtraukti Taivaną į PSO veiklą

LRT.lt2020.05.14 10:58

Daugiau nei šimtas Europos Parlamento (EP) ir nacionalinių parlamentų narių kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalių narių sveikatos ministrus siūlydami pakviesti Taivano pareigūnus stebėtojo teisėmis dalyvauti š. m. gegužės 18–19 dienomis vyksiančiame Pasaulio sveikatos asamblėjos (PSA) virtualiame susitikime, rašoma pranešime.

„Mes prašome, kad Taivano Sveikatos ir gerovės ministras Chen Shih Chung būtų pakviestas dalyvauti šių metų Pasaulio sveikatos asamblėjos virtualiame susitikime stebėtojo teisėmis ir pasidalintų sėkminga Taivano patirtimi suvaldant COVID-19 pandemiją“, – rašoma kreipimesi į ES sveikatos ministrus.

Laišką pasirašė ir Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos Lietuvos delegacijos nariai. Jame pabrėžiama, kad Taivano valdžia sėkmingai suvaldė koronaviruso plitimą, nepaisant to, kad šalis geografiškai artima viruso kilmės vietai.

Taip pat pasirašiusieji prašo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) įtraukti Taivaną stebėtojo teisėmis į savo susitikimus ir grįžti prie tos tvarkos, kurios buvo laikomasi 2009–2016 metais. Siūloma sudaryti Taivanui tinkamas sąlygas dalyvauti visuose PSO susitikimuose ir veiklose.

JAV, Kanada, Australija ir Naujoji Zelandija remia Taivano dalyvavimą asamblėjos veikloje, kaip tai vyko 2009-2016 metais, kai Taipėjaus ir Pekino santykiai buvo šiltesni.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.