Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.27 14:03

Aktyvistai: Sirijoje – pirmojo Rusijos kario žūtis

DELFI.lt 2015.10.27 14:03

Per Rusijos karinę operaciją Sirijoje žuvo mažiausiai vienas rusų karys. Tai išsiaiškino grupės „Conflict Intelligence Team“ (CIT) aktyvistai, analizavę socialiniuose tinkluose skelbiamą informaciją.

Be to, 19 metų Vadimo Kostenko iš Kubanės žūtį leidiniui RBK patvirtino jo giminaitis, rašo newsru.com.

Aktyvisto Ruslano Levjevo tinklaraštyje svetainėje livejournal.com pateikiamos rusų kario žūties Sirijoje tyrimo detalės. Tinklaraštininkai apie žuvusį karį sužinojo iš vieno įrašo socialiniame tinkle „VKontakte“.

Čia vienas vartotojas dėl V. Kostenko žūties išreiškė užuojautą.

Komentaruose atsakydamas į klausimus įrašo autorius nurodė, kad jo draugas žuvo vykdydamas karines užduotis Sirijoje, kur kovojo pagal kontraktą.

Tinklaraštininkai išsiaiškino, kad įraše buvo kalbama apie karinio dalinio nr. 20926 (karinių oro pajėgų 834-asis mokymo centras, Rostovo srities Zernogrado miestas) karį Vadimą Aleksandrovičių Kostenką, gimusį 1996 metų balandžio 18 dieną (19 metų).

„Patikrinę informaciją, jo profilį, jo draugų ir giminaičių profilius, mes radome daugybę įrodymų, kad jis tarnavo pagal kontraktą. Privalomąją karinę tarnybą jis baigė 2015 metų birželį ir iš karto pasirašė kontraktą“, – savo tinklaraštyje rašė aktyvistas.

Apie rusų kario žūtį Sirijoje dar spalio 23 dieną rašė leidinys „Wall Street Journal“.

Rusijos gynybos ministerija viešai neigia, kad per Rusijos vykdytą operaciją žuvo Rusijos piliečių.

Bet ministerijos pareigūnas patvirtino, kad vienas rusų karys mirė Sirijoje, nes neatsargiai elgėsi su ginklu, rašoma straipsnyje.

Tas pats šaltinis pranešė leidiniui, kad specialios pajėgos buvo išvestos iš Ukrainos, iš prorusiškų separatistų kontroliuojamų teritorijų, ir išsiųstos į Siriją.

Pašnekovas palygino šią grupuotę su JAV elitiniu antiteroristiniu „Delta Force“ būriu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi