Pasaulyje

2020.05.13 14:04

ES išdėstė planus, kaip gelbėti turizmą, ir ragina palaipsniui atverti šalių sienas

atnaujinta 14.21
BNS, ELTA, LRT.lt2020.05.13 14:04

Europos Sąjungos (ES) ragina palaipsniui atverti šalių vidines sienas, kad būtų galima vėl užkurti turizmo pramonę, kurią stipriai paveikė koronaviruso pandemija, skelbia AFP.

ES trečiadienį išdėstė planus, kaip šią vasarą palaipsniui atnaujinti keliones, tikėdamasi išgelbėti milijonus darbo vietų turizmo sektoriuje, kurioms iškilo pavojus dėl koronaviruso pandemijos. Briuselis siūlo Šengeno zonoje nebūtinų kelionų atšaukimą pratęsti iki birželio 15 dienos.

„Mūsų žinia yra ta, kad šią vasarą turėsime turizmo sezoną, net jei jis bus vykdomas su saugumo priemonėmis ir apribojimais“, – BBC sakė ekonominių reikalų komisaras Paolo Gentiloni.

„Šiandienos patarimai gali būti geresnio sezono šansas daugeliui europiečių, kurių pragyvenimas priklauso nuo turizmo, ir, žinoma, tiems, kas norėtų šią vasarą keliauti“, – žurnalistams sakė Europos Komisijos (EK) vykdomoji vicepirmininkė Margrethe Vestager.

Briuselis siūlo Bendrijos šalims su panašia koronaviruso grėsme atverti sienas, kad piliečiai turėtų galimybę laisviau keliauti, rašo „Euronews“. ES rekomenduoja pirkti bilietus internetu.

Taip pat teigiama, kad turėtų būti įlaipinama mažiau keleivių. O asmenys, kurie nėra to paties namų ūkio nariai, turėtų būti pasodinti atskirai. Be to, kelionių metu dezinfekuojamasis skystis turėtų būti laisvai prieinamas, o maistas ir gėrimai neturėtų būti patiekiami kelionių metu.

ES nurodo, kad avialinijos ir oro uostai privalo reikalauti, kad keleiviai dėvėtų kaukes, taip pat turima perorganizuoti registracijos tvarką, pervežimą bei bagažo paėmimą, kad būtų išvengta minios, rašo „Reuters“. Be to, buvo diskutuojama, jog lėktuvuose nebūtina palikti tuščios vidurinės vietos.

Projekte numatoma, kad kruiziniuose laivuose, traukiniuose ir kitame viešajame transporte nereikės laikytis socialinio atsiribojimo.

Komisija taip pat svarstys prieštaringai vertinamą kelionės bilietų ir grynųjų pinigų grąžinimo už atšauktus skrydžius klausimą.

Austrija ir Vokietija planuoja atidaryti savo sieną

Remiantis „Eurostato“ duomenimis, vidutiniu vasaros sezonu (birželio – rugpjūčio mėn.) ES gyventojai 385 milijonų turizmo kelionių metu išleidžia 190 milijardų eurų.

Dėl pandemijos šalių sienos yra uždarytos visoje ES, įskaitant ir Šengeno zonos valstybes. Vis dėlto pamažu Bendrijos narės ir ne tik pradeda vėl atsiverti.

Austrija ir Vokietija birželio 15 dieną planuoja atidaryti savo sieną, kuri, kovojant su koronaviruso pandemija, buvo uždaryta dviem mėnesiams. Pasak Vokietijos ministro jau šią savaitę bus pradedamos švelninti kai kurios kontrolės priemonės pasienyje.

„Mes norime palengvinti kasdienį žmonių gyvenimą ir žengti dar vieną žingsnį grįžtant prie įprasto gyvenimo“, – sakė kancleris Sebastianas Kurzas.

Abi valstybės mano, kad kontroliuoja virusą, ir buvo vienos iš pirmųjų Europoje, kurios ėmėsi priemonių, siekdamos sustabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos plitimą.

ES komisarė: kelionės šią vasarą neapsieis be rizikos dėl koronaviruso

ES piliečiai jau gali atsargiai planuoti turistines keliones vasarą, tačiau keliaujant reikia nepamiršti rizikos dėl koronaviruso, teigia ES sveikatos komisarė Stella Kyriakides.

„Puikiai žinome, kaip ES piliečiai laukia vasaros ir kelionių. Europos gyventojai pastaraisiais mėnesiais daug aukojosi, dėl jų pastangų dabar galime imtis atsargaus ir laipsniško sienų atidarymo, bent jau kol kas“, – sakė ji.

„Tačiau, kol virusas yra tarp mūsų, nei kelionės, nei karantino priemonių švelninimas neapsieis be rizikų, – tvirtino aukšto rango ES pareigūnė. – Privalome ir toliau būti budrūs, laikytis saugaus atstumo reikalavimų ir griežtų sveikatos atsargumo priemonių – neleisime, kad visos mūsų pastangos taptų beprasmės.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.